עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes

22/04/2009 - 14:15


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות התמונה ותקלות >

 
 
 

ה-EPG

 

מבחינת התפריטים, הנוחות של ה-Max הוחזרה ל-HD. הגרפיקה שופרה לאין ערוך. המגבלה של 256 צבעים בתפריטים נעלמה והחלקות והנעימות של התפריטים הוא מושלם. בעיות הילדות של הממיר HD ZAPPER (הממיר הרגיל) כמעט ונעלמו כאן. איכות התמונה תראה על גבי מרבית המסכים טובה לפחות כמו ה-yes Max. השיפור הוא די דרמטי ביחס למה שראינו בשנה האחרונה עם הממיר HD הרגיל (גם הוא צפוי לקבל תיקון בהמשך שישפר את איכות ה-SD שלו).

ניהול התוכן של הממיר (EPG) מוצג תמיד עם תמונה בצד ימין למטה שכוללת את הוידאו הנוכחי בקטן כך שלא מפסידים את הסרט כשמסמנים תוכניות להקלטה. פס המידע בתחתית התמונה מתנהג בדיוק כמו בממירים הרגילים של יס - ולכן כל הבעיות שהיו לאנשים עם הממשק של ממיר ה-yes HD הראשון (מה שקוראים "בעיית החיצים"), תוקנו לחלוטין.

הממיר משתמש באופן אינטנסיבי הרבה יותר בכפתורי הצבע אשר מסומנים על גבי המסך ואשר מיקומם שונה על גבי השלט בכדי לאפשר גישה נוחה הרבה יותר.

הממיר מאפשר ניהול ערוצים מועדפים נוח יותר (Favorites), בעוד שבמקס ניתן יהיה לסמן מספר ערוצים שמועתקים לערוצים וירטואליים (900-920), כאן אין מגבלה על מספר הערוצים המועדפים וניתן לסמן כמה שרוצים. המעבר בין הערוצים המועדפים, בדומה לממיר ה-yes HD, נעשה עם הכפתור בצבע הכחול, אך הממיר גם מאפשר בניה של EPG (לוח שידורים) שכולל רק את הערוצים המועדפים, פיתרון מעולה ורק חסרה לי דרך זריזה יותר להגיע אליו הישר מלוח השידורים המלא (למועדפים ניתן לדפדף דרך כפתור הצבע הכחול).

ה-EPG בסה"כ מוצלח מאוד וניתן גם להשתמש בכפתור החץ הימני בשביל לראות את התוכן בערוץ כלשהו באופן אנכי במקום אופקי (פחות מעניין אותי אישית כי אני בד"כ מתעניין בתכנים בכלל).

עדיין יש כאן מקום לשיפור, בעיקר בניצול חכם יותר של שטח המסך שעדיין אינו מנוצל במלואו. בנוסף, אין הדגשה ברורה של תכנים שהם HD מול SD ב-EPG, דבר שלדעתי צריך להיות מודגש מאוד בהתחשב בשקעה שיס מתכננת להכניס בתכנים מסוג זה.

בניגוד לממיר yes HD הרגיל, הממיר מאפשר גם חסימת של כמה ערוצים שרוצים. הדבר משמש לי למשל לחסימת ערוצי הילדים - כך שצפיה בערוצים הללו דורשת ממני להכניס קוד בסלון ומונעת צפיה אין-סופית מצידם.

הקלטות, סדרות והזמנות

ניהול התכנים נעשה על ידי מסך ניהול חדש של הקלטות סדרות והזמנות. כל התכנים שלנו, הנוכחיים והעתידיים, נמצאים במקום אחד והוא זמין על ידי לחיצה על כפתור ה-Play בשלט. המעבר בין הנושאים נעשה על ידי המעבר בין הטאבים (רואים שנשאר מקום לתכנים עתידיים שכנראה יכללו את Max Movies ו-VOD שעדיין לא יצאו).

הזמנה של סדרה קלה מאוד, מסמנים תוכנית להקלטה ואז מסמנים אותו כסדרה (על ידי כפתור הצבע המתאים) וההקלטה הופכת לסדרה. זה קל מאוד לניהול ולזיהוי.

גם המעבר בין תוכניות מוקלטות ופרקים של סדרות הוא פשוט מאוד.

הממיר מאפשר גם מיון של פרקים ותוכניות על ידי שימוש בכפתור צבע נוסף (צהוב במקרה הזה) שמאפשר מיון לפי דברים שלא צפינו/צפינו, תאריך ההקרנה המקורי וכו´. גם ניתן לסמן כמה תוכניות או סרטים ולמחוק אותם ביחד - בדיוק כמו היכולת שהתווספה למקס הרגיל בגרסא האחרונה שלו.

מה שמאוד חסר לי אישית זה אפשרות מיון יחודיות. במקרה שלי אני מעריך שכאשר הילדים יתחילו לצבור תכנים בסלון, יהיה לי הרבה יותר קשה לזהות את התכנים שלי. בנוסף הייתי רוצה להיות מסוגל לסמן לאשתי מה ראיתי כבר במלואו בכדי שהיא תוכל למחוק כשהיא רואה (אני בד"כ צופה בטלויזיה בשעות הלילה המאוחרות, ועבורה שעות הבוקר נוחות יותר לצפיה).

ניתן לסמן שסדרה מסויימת תשמור רק מספר מוגבל של פרקים. עם זאת, האופציות כרגע הן מוגבלות למדי. גם אפשרות מחיקה של פרק מסדרה כרגע עדיין לא מושלם. אני מעריך שנושאים אלה יטופלו במהרה בצמוד לשחרור המכשיר.


< עמוד הקודם: הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: איכות התמונה ותקלות >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.5
(27) הצבעות

בהקשר זה

 DVB-T המהפכה הדיגיטלית
 שידורי HDTV של יס
 שידורי HDTV של הוט
 HOT HD מול YES HD
 DTT - מפת השידורים
 עוד על שידורים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שידורים:
סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht