האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

קופסאת הקסמים של Boxee Box by D-Link!

11/11/2010 - 07:00


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: טכני >

 
 
 

השלט

 

השלט של BOXEE BOX הוא לא רק הברקה תכנונית ועיצובית, הוא גם בהחלט אחד ההשגים של המכשיר - לראשונה יש כאן מקלדת בסלון שאני אישית יכול לחיות איתה. אני מתפלא על אנשים שמכניסים HTPC הביתה לא בגלל שהמכשיר מסרבל להם את החיים, אלא שפשוט אני לא מצליח להבין כיצד הם מסוגלים להסתדר עם מקלדת אלחוטית... מול המסך זה המקום שאני רוצה לשמור הכי רחוק מהמקלדת ומהעכבר. אם הייתי רוצה מקלדת ועכבר, הייתי מביא את הלפטופ שלי אל מול המסך.

הרעיון של המקלדת של ה-BOXEE BOX היא שאת הניווט הרגיל ניתן לעשות עם ה-D PAD שלהם, ועל ידי שימוש במספר כפתורים מוגבל מאוד (Play ו-Menu), ניתן לתפעל את כל השאר. לא תמיד  זה נוח כל כך, פעולות כגון Trickplay דורשות לעיתים הבנה שהחיצים משמשים ליותר ממטרה אחת, אבל לאחר זמן מה קל לזכור ולהשתמש ברעיון הזה.

מצידו השני של השלט נמצאת מקלדת QWERTY מלאה. הקליק של הכפתורים שמיש ונוח (למעט מקש הרווח אשר מרגיש מעט מוזר ולעיתים יש תחושה שלחצת כאילו פעמיים עליו בגלל רוחבו). הכפתורים אינם מזעריים כמו אלה של מכשירים סלולריים ולכל כפתור יש מרווח בריא סביבו. כאשר אוחזים את המקלדת לרוחבה, יש מקום ברור שבו אין כפתורים מהצד השני ולכן מספר הטעויות שעשיתי על ידי לחיצה משני צידי השלט היו מינימליות (אם כי היו מקרים כאלה). 

לא הכל טוב בשלט, במצב השליטה הרגיל שלו, קשה לעיתים להזכר מה חלקו הקדמי של השלט ולא פעם מצאתי את עצמי מנסה לנווט כשהשלט מוחזק הפוך. השלט משתמש באותות RF ולכן אין כרגע דרך להחליף אותו עם שלט IR חכם כלשהו. בעיה נוספת היא שאין תאורה אחורית כלל בשלט והוא אינו זוהר בחושך, מה שהפריע לי להשתמש בו (במיוחד במקלדת) כאשר הסלון היה חשוך. אין מה לעשות צריך להקריב בשביל להיות יפים. כדאי גם לציין שיש לשלט בטריה לא סטנדרטית (דומה לבטריה של שעון, לא AA) מה שטיפה מפריע כי זה לא בדיוק משהו שיש בכל בית.

הגדרות

המכשיר קל למדי להגדרה ולחיבור למערכת. מתחילים בחיבור לרשת הביתית 10/100. ניתן גם להתחבר לרשת אלחוטית N, אך כדאי לזכור שחיבור ethernet יציב יותר ואמין יותר לצפיה בתכנים, בעיקר ב-HD.

חיבור HDMI למסך וניתן להדליק את המכשיר.

 

 מסך ההגדרות:

 

ההגדרות פשוטות למדי למי שטיפה מבין ולמי שלא - המכשיר שואל מספר שאלות מנחות כשהוא עולה לראשונה, כך שאין יותר מדי מה לדאוג.

נחמד לגלות שיש כאן פיצרים מתקדמים ביותר שבמזרימדיות רבות עדיין לא הפנימו את חשיבותם: Test Patterns, טיפול ב-Overscan, ו-Auto Frame Rate.

תכנים מקוונים

 

היתרון של ה-BOXEE BOX הוא בתכנים המקוונים שלו. אלה יכולים להופיע בכמה מקומות :

  • בסדרות
  • בסרטים
  • בחיפוש
  • באפליקציות


כאשר בוחרים בסדרות ניתן לדפדף בין סדרות לפי העדפות שונות, כגון פופולריות, עידכון אחרון וכו´. בסדרות וסרטים ניתן לחתוך לפי ז´אנר או לפי מיקום (עם העדפה של תכנים ממאגרי התוכן המקומיים).

המכשיר בונה לכל תוכנית Thumbnail ותקציר שאותו הוא מוצא מהאינטרנט (Jukebox אינטרקטיבי). נתונים אלה מתעדכנים מהרשת כל הזמן, אך בגלל שאינם נאגרים, לעיתים חלק מהתקצירים או התמונות מתעכבים ולא מופיעים מיד על המסך.

 

ניתן להגדיר את השיתופים המקומיים דרך התפריטים. יש עוד אופציות רבות מדי בכדי לסקור, אבל ראוי לציון המחסור של ממשק עברי כרגע. לאחר ההגדרת השיתופים ברשת המכשיר סורק אותם ברקע. על ידי שימוש בשמות קבצים ומאפיינים נוספים, ה-BOXEE BOX מסוגל למשוך את המידע על כל סרט ופרק בסדרה ולתת לנו רשימה מסודרת של התכנים שלנו בבית. 

הסריקה נעשית ברקע, מה שעלול לבלבל אנשים שבדיוק הכניסו אותו לרשת שלהם או מי שבדיוק הוסיף קובץ כלשהו ועדיין לא רואה אותו ברשימות. במקרים כאלה ניתן גם לגשת לתכנים ישירות דרך סייר ספריות פשוט.

הממשק נחמד מאוד למכשיר מסוג זה. אפשר לראות את ההשפעה של Google TV על התפיסה של BOXEE באפיון התוכנה. המכשיר מאפשר לנו ליצור "ערוצים" על ידי ערוצי תוכן אמיתיים (כגון HULU, Comedy Central, BBC וכו´) לפי ז´אנר, או זמינות.

אלה חתכים נוחים יותר מאשר גרסאת ה-PC של BOXEE. לאחר הגדרה ראשונית, די פשוט יהיה גם למי שאינו מבין במחשבים לצפות בתוכן שלו.

 

כאשר בוחרים בתוכנית או סרט, המכשיר יציג את רשימת המקורות שמהן ניתן לצפות בתוכן זה. מכיוון שאני נמצא גאוגרפית מחוץ לארה"ב, מרבית התכנים אינם זמינים לי (ללא שימוש ב-VPN). בארה"ב ניתן לראות בהפרש זעום כמעט כל תוכן שזמין ב-Mainstream באופן חינמי על ידי אתרים מבוססי פרסומות. הפרסומות מתנגנות ביחד עם התוכן, שזה דבר מדהים למדי.

 

איך זה מתבצע? 99% מאתרי התוכן נעזרים בפלאש, הדפדפן עולה ומאפשר לעשות זום לוידאו. ההבדל בין מחשב לבין דפדפן BOXEE box הוא מינורי, מה שיקשה על ספקי תוכן לחסום אותו בהמשך (הסכמי התוכן מרמזים שגם לא יהיה בכך צורך כנראה).

מדהים לא פחות הוא שניתן להלביש גם על תכנים שמוזרמים לנו באופן חי תרגום. למערכת יש אפשרות למשוך לפי הצורך תרגומים מאתר OpenSubtitles.org אשר לצערינו אינו כולל הרבה תכנים בעברית. ניסיתי עם פרק של SGU וזה נוח מאוד. בוחרים בעברית וזה מתחיל להיות מוצג. הבעיה היא מחסור בתרגומים ב-OpenSubtitles.org ואמינות גרועה של האתר הזה. נקווה שהחברה תאפשר גם תרגום אוטומטי בחסות אחד מהאתרים שעוסקים בכך, אולי בתמורה להצגת פרסומות בעת ההורדה.

כאמור לא תמיד הכל עובד כראוי. לעיתים הדפדפן מתעכב, לא עושה זום או מפספס, אבל בסך הכל אלה חבלי לידה צפויים למוצר כל כך שונה מהתפיסה של מכשירים אחרים.

 

ניתן לסמן תכנים לצפיה מאוחר יותר בכל שלב. אם נפסיק באמצע, ניתן יהיה גם להמשיך מהמקום שהפסקנו. אופציות נוספות הן שינוי פרטי התוכנית, הוספה לתכנים האהובים עלי או לשתף את התוכן עם חברים שלי דרך הרשתות החברתיות.

כמה אנשים בבית אחד

 

הסרטים של הילדים שלי לא נורא מענינים אותי אישית ויש להניח שהסדרות שאני צופה והתכנים שאני רואה אינם מתאימים לגילם. אחד הדברים היפים כאן הוא שלכל משתמש BOXEE ניתן לייצר משתמש נפרד. כך כל אחד שרוצה בכך יכול להגדיר הגדרות שונות, שיתופים מעט שונים ואופי שונה. 

האופי הזה עובר איתכם אם אתם הולכים לביתו של מישהו אחר עם מכשיר או כמה מכשירים בבית. למשתמשים יש אפשרות לססמא, אבל הוא גם יודע לזכור סיסמא. כפתור הכיבוי הגרפי של המכשיר (לא הפיזי) הוא זה שמאפשר לעשות Logout ו-Login לפי הצורך.

חברתיות ודפדוף

 

ל-BOXEE BOX בעצם יש רק תחרות אחת והיא Google TV. לעומתו, Apple TV זה מודל שונה לחלוטין שבו אתה משלם לתוכן שאתה שוכר לזמן קצוב. בקיצור, זהו סוג חדש ומעניין של ממיר כבלים (אם מתייחסים לאפל בתור ספק השירות הזה). מכשירים כגון ROKU משתמשים במודלים זהים, תוך שימוש ב-Netflix, +Hulu ו-Amazon כספקי התוכן והשירות.

כאן מדובר על מכשיר שאמור לפתוח בראש ובראשונה את עולם הטלויזיה המקוונת לפניך, בראש ובראשונה לנצל את התכנים שיש לך עליהן זכויות חינמיות לעשות בהן שימוש ובהמשך לזרום גם לעולם ההזרמה דרך מנויים.

הדבר הראשון שאנשים חושבים כשהם מדברים על מכשיר שבאמת מזרים את המדיה ישירות מהרשת במקום לעבור דרך מאגר מקומי (מחשב או NAS) זה שאפשר לגלוש על המכשיר או להשתתף בדיונים על התוכן שלפניכם. זו התזה שגוגל כנראה בדיוק תעשה עם Google TV - הוספת מידע על גבי המסך אודות התכנים, אפשרות חיפוש וגלישה ב-Picture In Picture ואולי אפילו אפשרויות חברתיות (אם כי לא הוכרזו כאלה).

 

כאשר אני חושב על סיטואציה שבו אני צופה עם הבת שלי בתוכן כלשהו, אני מתקשה להבין כיצד אני אהיה מסוגל לצפות בתוכן כאשר היא שולחת הודעות לחברותיה ב-Facebook (לרוב הודעות "מתגעגעת כל כך" ו "אוהבת אתכן") או לבן שלי שעושה Twitter לחבריו. אני מניח שעבור אשתי צפיה בטלויזיה עם הודעות מהחברים שלילא בדיוק ישמחו אותה. 

לכן, לכל אחד מאיתנו מול המסך יש לרוב סלולרי צמוד שמשמש כמכשיר לוואי הכרחי. עבורי בשביל עדכוני ה-RSS הישר לתוך הוריד וכן, לחיפושי IMDB על שחקן X או Y שמופיע לשניה על גבי המסך ונעלם שוב מבלי שנדע עוד על קיומו. לאשתי זה בדיקה אם המורה של הילדים שלחה הודעה חשובה וכו´.

 

האלמנט החברתי מציק ולא מועיל כשמדובר בתכנים של אנשים אחרים, ולכן מטריד שהם מופיעים לנו במסך המשותף.

ב-BOXEE BOX כרגע השיתוף הזה מתבטא בעיקר בכך שחברים יכולים להמליץ לנו תכנים לצפות בהם (מעמוד הבית של המכשיר) וכן אנחנו יכולים להמליץ לאחרים (שלאו דווקא משתמשים ב-BOXEE BOX) על תכנים שאנחנו צופים בהם או צפינו, ללא קשר בהיכן הם נצפו (אם כי הלינק ישותף במידה וזה אפשרי). איזור החיפוש של BOXEE BOX מאפשר שימוש במכשיר כדפדפן לכל דבר. ניתן להקליד בדפדפן הזה URL ואפשר לעשות חיפוש (המכשיר משתמש ב-BING לצרכי החיפוש שלו...).


< עמוד הקודם: הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: טכני >
עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht