עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

CEntrance DACport

30/11/2010 - 07:00


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא

 
 
 

Yellow - Motion picture
אלבום בעל סאונד אלקטרוני "בוגר" אם תרצו, שופע בנמוכים (מלא תוכן ב 25-35hz), וחסר סגנון ספציפי - אחד הקטעים של בוריס בלנק (זה שמאחורי המוסיקה) שאוהב לנסות כל הזמן דברים שונים.
עם אוזניות במשקל כבד ובעלות עכבה נמוכה כמו ה-xb700 הבסים נשמעו יותר בשליטה ומעט פחות "בומיים" עם ה-DAC1 במיוחד בקטעים כמו Get on ו-Time freeze. עם ה-HD555 ה-DACport נשמע כבר יותר בשליטה יחסית ל-xb700. בקטע Houdini הגבוהים נשמעו מעט יותר "קטיפתיים" ב-DACport אבל הנמוכים שוב היו עדיפים ב-DAC1 (מצד שני בהתחשב בגודלו של ה-DACport והעובדה שהמתח מגיע מה USB זה עדיין מרשים).
בקטע Point blank שנשמע כמו ג'אז אלקטרוני מאיזה סרט מדע בדיוני או משהו כזה הבסים המהירים נשמעו מעט שונים מה-DAC1 אבל לא פחות "טובים" כאשר שאר הספקטרום נשאר חלק ואינפורמטיבי.

 

Cassandra Wilson - Dance To The Drums Again
אלבום מצוין מ-1992 של זמרת הג'אז מהמיסיסיפי. בקטע האהוב עלי (על שם האלבום) ניתן להבחין עם ה-xb700 וה-DAC1 בסאונד מעט יותר "סטרילי" מאשר ב-DACport שכלל גבוהים "חדים" באותה המידה אבל מעט יותר "בשר" בשאר התדרים. עם ה-hd555 ההבדל כבר היה פחות ברור. עם אותן האוזניות בקטע Melanin song האיזון בין הזמרת לכלים ברקע היה מעט שונה בין שני המכשירים אבל ברמה זניחה למדי. לעומת זאת, עם ה-xb700 האיזון היה יותר לטובת ה-DAC1 שנשמע מעט יותר "נכון". בקטע יותר ווקאלי כמו Amazing grace עם ה-xb700 העדפתי דווקא את ה-DACport עם מעט יותר "חמימות" לקולה של הזמרת. עם ה-hd555 ההעדפה דווקא התהפכה.

Sting - Symphonicities
בזמן האחרון אני קורא מלא ירידות על סטינג בגלל האלבום הזה ואיך שהוא "הרס" את Every little thing she does is magic. מדובר על אלבום שבו סטינג מבצע גרסאות "סימפוניות" לשירים מוכרים שלו. אישית אני לא מבין על מה כל ה-fuss שכן סטינג ידוע כאחד שאוהב לנסות דברים חדשים כל הזמן, חלקם יוצאים טוב וחלקם פחות. עם ה-xb700 את האמת לא אהבתי את התוצאה בשני המכשירים, וחתימת הסאונד שלהן פשוט לא מתאימה לאלבום הזה לדעתי.
בקטע הראשון Next to you ישר נותנים גז עם קצב מהיר. עם ה-hd555 מקבלים תחושה יותר "נכונה" עם ה-DAC1 אבל גם ה-DACport נתן את הסחורה, בקטע Roxanne קשה לי לומר ששמעתי הבדלים בין שני המכשירים. בקטע I burn for you קולו של סטינג נשמע יותר מאוזן לטעמי עם ה-DAC1 אך שוב ההבדלים היו מינוריים למדי וזה בהחלט נופל על טעם אישי.

!Phil Collins - Hello, I must be going
האלבום השני של המתופף מג'נסיס כולל איך לא... הרבה תופים! בקטע הראשון I Don't care anymore עם ה-hd555 ה-DACport נשמע יותר מתאים עם טיפה יותר בשר במיד בס/מיד אבל עם ה-xb700 ה-DAC1 נשמע יותר בשליטה. העניין חזר על עצמו עם הקטע I cannot believe it's true שגם בו התופים נשמעו יותר בשליטה ב-DAC1. גם עם ה-hd555 קיבלתי את הרושם אבל הקטע עדיין היה מהנה לשמיעה ב-DACport. הקטע Thru these walls עם ה-hd555 נשמע דומה בין שני המכשירים, מעט יותר "חמים" ונעים ב-DACport ויותר מאוזן ב-DAC1.

בגדול הייתי תולה את האחריות בהבדלים בין שני המכשירים (במיוחד עם ה xb700) להגברה של ה-DACport שאינה "בשרית" כמו של ה-DAC1 וכוללת עכבת יציאה יותר גבוהה מה שהופך את המכשיר ליותר מתאים לאוזניות בעלות עכבה יחסית גבוהה. לא יצא לי לבדוק את ה-DACport עם אוזניות בסגנון כמו ה-Sennheiser HD600/650/800 שהם 300 אוהם או דגמים מסוימים של Beyerdynamic שהם 600 אוהם אבל מניסיון שלי (וקריאה ברשת) לא צריכות להיות שום בעיות בנושא. 


סיכום

 

CEntrance ללא ספק עשו שיעורי בית וה-DACport הוא בדיוק מה שהחברה אומרת. השוואה נעשתה עם סט שעולה פי כמה וכמה יותר (ושוקל הרבה יותר) ואני חושב שזה אומר הרבה לטובת "הסיגר" הקטן!

לגבי אוזניות אישית הייתי נמנע מלעשות שימוש בדגמים גדולים בעלי עכבה נמוכה מ-32 אוהם, כאשר עם אוזניות בעלות עכבה גבוהה, לא צפויות בעיות כאלו ואחרות. למשתמשי in ear גם אין צורך לדאוג שכן המגבר מאד שקט. 

חבל שאין לפחות יציאות line out למי שרוצה לשדרג את ההגברה, אבל מצד שני זו כבר בקשה מוגזמת ממכשיר כזה (בשביל זה החברה מוציאה את ה-DACmini). למי שנוהג להאזין מול המחשב בבית או במיוחד עם הלפטופ, ה-DACport מתאים כמו סיגר, סליחה כפפה...

מוצרי חברת CEntrance ניתנים לרכישה מ"רעש געש".

מחיר: $400 (לא כולל משלוח ומיסים).

להמשך דיון בביקורת: CEntrance DACport.

Thanks to CEntrance for providing us the product for review

< עמוד הקודם: הקדמההמאמר המלא


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
HTPC
HTPCעוד מ: HazooM
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht