עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מקרן קולנוע ביתי Panasonic PT-AE7000U

מאת: יניב דיין
26/12/2011 - 20:10


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות התמונה >

 
 
 

תפריטים 

גם במקרן זה, פנסוניק משאירה את כל המתחרים הרחק מאחור בכל הנוגע לתפריטים, אפשרויות כיול ונוחות הכיול. התפריטים צבעוניים, ברורים, ומחולקים לקטגוריות ברורות. למקרן יש Wave Form Monitor פנימי, כך שבשילוב עם תבניות מתאימות יכול להיות כל מה שצריך כדי לכייל אותו.

בנוסף, ישנה אפשרות כיול ע"י בחירת חלק בתמונה ופיצולה לשתיים. בדרך זו קל מאוד לכייל את התמונה כך שתתאים להעדפת הצופה. קיימת יכולת לכייל פרופיל צבע ע"י הקפאת תמונה וסימון בעזרת סמן את הצבע הרצוי, ולאחר מכן שינוי הפרמטרים השונים של אותו צבע. יש גרף אקטיבי לכיול הגמא של המקרן. כמעט לכל מצב כיול יש מצב Simple ומצב Advance. ההבדל הוא שבמצב הראשון קבעו פנסוניק כמה ערכים קבועים מראש היכולים להתאים כמעט לכל משתמש רגיל, ובמצב Advance מתאפשר כיול עד לרמה הגבוהה ביותר.


התפריטים בשילוב ה-Waveform Monitor


כיול מתקדם של הגמא

כיול ומדידות 

הבסיס לכיול שלנו היה מצב Cinema1. ראשית, בדקנו את מצב הפאנלים וראינו שיש למקרן Misconvergence אנכי של בערך פיקסל גם בצבע האדום וגם בצבע הכחול. במקרן זה (ובכלל במקרני LCD) לא ניתן לכייל את הפאנלים. חשוב להדגיש שבהקרנה ממרחק סביר לא ניתן להבחין בזה, אבל עדיין לא ברור מדוע אין אפשרות להעלים תופעות שכאלה על חשבון ביטול פיקסלים בקצוות (יש להניח שניתן לבצע זאת דרך מעבדים יעודיים) - כמובן שהתופעה היתה ספציפית למכשיר שבדקנו ואין שום סיבה לחשוב שיחידות אחרות יסבלו גם הן מתופעה דומה.

לגבי אחידות (Uniformity), במצב שחור לא היו שום זליגות של אור, אבל בהקרנה של תמונה לבנה, יכולנו לראות שינויי גוון קטנים ממרכז התמונה לכיוון הקצוות. זה היה מאוד עדין וזה לא משהו שאמור להפריע.


הפוקוס של המקרן היה טוב מאוד אבל לא החדות לא היתה טובה כמו במקרן לדוגמאת האפסון 5500.

עוצמת התאורה שמדדנו במצב נורמל הייתה רק Foot-lambert 9.8, ובמצב חיסכון ירדנו ל 8.4FL על גבי מסך 118" בעל gain של כ-1.2 ראלי. מה שזה אומר בשפת העם זה שמדובר במקרן יחסית חשוך! המצב משתפר במצב Game ועולה לנתון של 14FL.


כאמור, הבדיקה בוצעה על מסך של Carada בגודל של 118 אינץ ב-Gain מוצהר של 1.4 (אבל אפקטיבי 1.2). מה שהנתונים האלה אומרים זה שהמקרן מתאים לחדרים בעלי מסך של 80-100 אינץ. למסכים גדולים יותר הוא עלול להיות כהה מידי.

טמפרטורת הצבע שמדדנו לפני כיול הייתה מעט מעל 6500 מעלות קלווין. המקרן בעצם לא דורש באמת כיול מעבר לשימוש במצב FILM. התוצאות בגרף הטמפ' ישרות מאוד וכאמור, לשמחתנו אין ממש צורך בכיול מיוחד בשביל להגיע לתוצאות טובות.


החתימה הספקטראלית של המקרן מיוחדת במינה


במצב Cinema הגרף בול על הקווים


בכיול ידני אין בעיה להביא את הגרף בדיוק על ציר

הגמא שמדדנו הייתה 2.08, מעט נמוך - מה שאומר שהתמונה תהיה פחות פאנצ'ית ויותר חלבית. ניתן כמובן להגביר זאת מעט וזה יועיל למקרן לתת תמונה יותר קונטרסטית.

הקונטרסט של הפאנל במצב בו הצמצם הדינאמי מכובה היה 1:2700. זה נחמד, אם כי בפאנלים חדשים יותר של LCD אפשר כבר להגיע לתוצאות טובות יותר.


הצמצם הדינאמי של המקרן שקט ביותר, והפעמים היחידות שניתן לשמוע אותו ממש עובד, זה במעבר בין מצבי התמונה השונים. בתבנית שאמורה לשמוע את הצמצם על ידי הבאתו למצבים קיצוניים, הוא כמעט ולא הורגש.


מדידות האנסי קונטרסט הביאו אותנו ל 1:200 - תוצאה לא מאוד גבוהה ובהחלט פחות ממה שהיינו מצפים.

לגבי רעש המאוורר, מדובר במקרן שקט, שגם במצב Normal הוא כמעט ואינו נשמע. במהלך הבדיקה שמענו רעשים לא ברורים ולבסוף התברר שזה בכלל נגן הבלוריי.


< עמוד הקודם: הקדמה  המאמר המלא עמוד הבא: איכות התמונה >


נושאים מקושרים

וידאו
וידאועוד מ: ride
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על מקרן


המאמר הפופולרי ביותר בתחום מקרן:
מקרן Epson EH-TW5500
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht