עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה: ISTAR Mini HDMI 1.3 - כי הגודל לא קובע

13/07/2008 - 07:00


עמוד הקודם: מה באריזה? | המאמר המלא | עמוד הבא: שלט וכונן קשיח >

 
 
 

מראה מראה שעל הקיר

מה דעתכם על מכשיר שהשלט שלו יותר גדול ממנו?
המזרימדיה ISTAR Mini הינו בדיוק כזה. מימדים (WxHxD) של 164x40x125 מ"מ מכתירים אותו כמזרימדיה הקטן ביותר מדור ה SMP8635. מימדים זעירים אלו נובעים מהעובדה כי ה ISTAR חסר מרחב פנימי עבור כונן קשיח. למעשה, פנים ה ISTAR מכיל לוח אם זעיר, צ´יפ כאשר מעליו צלעות קירור ומאוורר עבור בריזה קרירה ושמירה על טמפרטורת עבודה תקינה וארוכת חיים. הכל ממוקם בקפדנות וביעילות במארז. 


ללא כיסוי עליון.


לדברי חברת ISTAR, מכיוון שהיא מייעדת את המזרימדיה להיות מוצר נייד, הפילוסופיה שעומדת מאחורי ההחלטה להחסיר מקום לכונן קשיח פנימי הייתה להכניס פונקציונאליות מקסימלית ב Footprint הקטן ביותר. בנוסף, החום הנוצר מהכונן הקשיח הפנימי עלול לקצר את אורך החיים של הנגן. אני לפחות שמח שסוף סוף קם יצרן אמיץ אשר הוציא מוצר עבור אלו אשר משתמשים ב Streaming בלבד, ללא הקצאת חלל עבור כונן קשיח ובעל גודל זעיר, מוצר Streaming אמיתי.
הצד הקדמי עשוי די בפשטות, פאנל מתכתי בצבע כסף מוברש כאשר בצד שמאל כפתור On/Off קפיצי ובצד ימין - עינית IR. במזרימי מדיה מבוססי NMT כגון ה Popcorn Hour A-100 או ה HD X 900, אנחנו נמצא נוריות חיווי למצב עבודה, רשת וכונן קשיח. לעומת זאת, ה ISTAR 1.3 לא מכיל שום נוריות LED שכאלה. לדעתי זהו חסרון קטן מכיוון שהמינימום לדעתי הינו נורית חיווי לגבי מצב On או Off.אם נתבונן בצד האחורי, נגלה את הבאים (מימין לשמאל):
כניסת AC, כניסת USB Host, זוג RCA Stereo, יציאת Composite, יציאת אודיו דיגיטאלי קואקסיאלי, יציאת אודיו דיגיטלית אופטית, כניסת רשת 10/100, יציאת VGA (עם אפשרות למתאם VGA-Component) ואחרון חביב - יציאת HDMI 1.3.


בשל הגודל הקטן יחסית של המזרימדיה, נדמה שחברת ISTAR נהגה כאן מעט ביד קפוצה על ידי החסרת מחברים כמו S-Video וקומפוננט, אך אין לראות בדבר זה כחסרון משמעותי מכיוון שכיום רוב המשתמשים נוהגים לחבר את הציוד שברשותם בתצורה דיגיטלית בלבד על ידי שימוש ב HDMI. בנוסף להתקנה קלה ומהירה יותר בשל שימוש בכבל HDMI בודד, מחבר זה גם יבטיח יכולת העברת סיגנל 1080p ואודיו רב ערוצי בפורמט LCPM או באחד מפורמטי האודיו המתקדמים מבית DTS & Dolby.


אם נציץ בצידו הימני של ה ISTAR 1.3, נגלה חיבור חיצוני עבור כונן קשיח כולל אספקת זרם. דבר זה יאפשר לנו לחבר כונן קשיח חיצוני בממשק SATA וניגון תכנים ישירות ממנו, שימושי במיוחד כאשר אין רשת זמינה ואנחנו מניידים את הכונן החיצוני עם התכנים מהמחשב או מחברים כונן מזדמן של חבר.צידו הפנימי של ה ISTAR 1.3 נגלה לפנינו לאחר פירוק של 12 ברגים קטנטנים. בפנים אנחנו נמצא את הלוח הראשי ומעליו Heat Sink עם מאוורר קטן של ATI על מנת לאוורר את צ´יפ הוידאו - ה SMP8635. המאוורר די שקט ואיננו נשמע ממרחק של מעל לזוג מטרים.

שימו לב בתמונה בצד ימין למטה לצ´יפ של Silicon Image בעל הכיתוב Sil9134.
עבור HDMI 1.3 קיימים 2 צ´יפים מרכזיים לשידור:

  1. Sil9132 - חסר יכולות Bitstream לפורמטי האודיו החדשים וקיים בקונסולת ה PlayStation3 לדוגמה.
  2. Sil9134 - גרסה משופרת של הדגם הקודם אשר בעלת יכולות Bitstream. 


     Sil9134 - HDMI 1.3

כפי שניתן לראות, ה ISTAR 1.3 מכיל את הצ´יפ המתקדם יותר ולכן אין מניעה מצידנו לקבל בעתיד הקרוב Bitstream של פורמטי האודיו המתקדמים מבית Dolby & DTS.

המארז עצמו עשוי מגומי קשיח ונעים למגע. הייתי מעדיף כי לא היה נעשה שימוש בחומר זה, אומנם הוא נראה איכותי אך הוא לא עוזר בפיזור החום הנוצר מהצ´יפ הראשי (ה SMP8635 עובד כמו תנור קטן). במידה והיה נעשה שימוש במתכת כלשהי עבור המארז, ניתן יהיה לשער כי טמפרטורת העבודה הייתה נמוכה יותר.


*הערה: מכיוון שהמזרימדיה ISTAR 1.3 משתמש באותו צ´יפ של Sigma Designs SMP8635 ובאותו Middleware מבית Syabas, הוא חולק תכונות רבות כמו ממשק, שלט, קישוריות, הגדרות תצורה, ביצועים ועוד. לפיכך, מספר קטעים הותאמו לביקורת זו מזאת שנערכה ל Popcorn Hour A-100 ול HD X 900.


< עמוד הקודם: מה באריזה?  המאמר המלא עמוד הבא: שלט וכונן קשיח >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאועוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.9
(7) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht