עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes

22/04/2009 - 14:15


עמוד הקודם: EPG | המאמר המלא | עמוד הבא: יכולות עתידיות >

 
 
 

יציבות ותקלות 

 

את הממיר אני כבר בודק כבר זמן רב בתנאי שטח וצופה בעיקר בו (עם ה-yes Max הרגיל כגיבוי). לכן צריך להסתייג ולומר שהוצאת גירסאות חדשות בהחלט עלולה לשנות את התמונה ולפי קצב ההתקדמות שראיתי (עדכוני תוכנה תכופים למדי), yes מאוד רצינית בנוגע לשחרור גירסאות ותיקון באגים.

בדקתי לא מעט ממירים בזמני ואני זוכר במיוחד את ה-Max הראשון (ואפילו השני) שהיו מלאי באגים בימיהם הראשונים. גם הממיר הזה אינו מושלם (קרי: אינו נטול באגים), אבל רמת הגימור שלו היא שתי דרגות מעל כל ממיר חדש שיס הוציאה לפני כן. כלומר, הוא יהיה שמיש מהרגע הראשון ולא ידרוש עקומת הסתגלות כמו המקס המקורי.

הבאגים שנתקלתי בהם צפויים להיות מטופלים על ידי החברה. דוגמאות הן שיבושים ב-EPG, מספר ערוץ שרשום כ-0, או בשעון שמראה את מצב ההקלטה כרגע, סיבוכיות יתר במחיקת הקלטות וכו´. עם זאת, המכשיר יציב למדי ובתקופת הניסיון מספר הפעמים שבו הוא כשל או פספס הקלטה היו מעטות מאוד. (את רשימת התקלות המלאה כמובן העברתי לחברה). המכשיר שמיש לחלוטין ואני חייב לציין שאני נהנה ממנו מאוד.

מעבר בין ערוצים מרגיש איטי יותר מאשר במקס המקורי, אם כי בין גירסאות ה-Beta כבר הורגש שיפור מה בנושא זה, אני מקווה שנושא זה יטופל בהמשך.

ה- Trickplay (מעבר קדימה ואחורה) עובד באופן יציב גם ב-HD וגם ב-SD, אם כי הוא מרגיש פחות חלק מהמקס הרגיל (הקפיצות בין התמונות איטי יותר) וההמהירויות קופצות ב X2, X4, X8, X16 ו-30 (כולל 30 דקות). עם זאת הוא שמיש, ולוקח זמן קצר מאוד להתרגל אליו.

גם באגים מערכתיים קיימים עדיין - תופעת ה-LipSync (אי תאום בין הקול לוידאו) שקיימת ב-HDTV עדיין קיימת וככל הנראה נושא זה יטופל במרכז השידורים. אני מלא תקווה שעם ההשקה החדשה הזו, יס יעברו על כל מסלול האותות מחדש ויתקנו גם בעיה זו.

מנגנון נוסף שמאוד הייתי רוצה לראות אך עדיין אינו מושלם היא מתיחה חכמה של תכני 4:3 למסכים רחבים. האופציה כבר קיימת בממיר ("מתיחה אנכית") אך המימוש שלה עדיין אינו מושלם. לדעתי זו יכולת שבאמת יכולה להקפיץ את הממיר קדימה עבור בעלי מסך רחב ללא מנגנון מתיחה חכם (מסכים רבים מוגבלים מבחינה זו כאשר הוידאו שנכנס הוא דרך מחבר HDMI או כשהוא HDTV).

איכות תמונה SDTV ו-DEINTERLACING

לאחר התלונות הרבות של בעלי ממיר ה-HD ZAPPER, לגבי איכות התמונה של תכני SDTV, החליטה יס לעשות פרוייקט שיפור מהותי בנושא זה ביחד עם Broadcom. החברות הצליחו לשפר משמעותית את איכות התמונה. להערכתי שבהמשך יס תשחרר גם גירסאת תיקון לממיר ה-HD הרגיל כאשר יושלם הפיתוח שם.

בכל מקרה, ההשקעה ניכרת וניתן לראות שיפור משמעותי בנושא זה בממיר ה-HD Max החדש של יס.

אצלי בבית המקס מחובר דרך Transcoder למעבד ייעודי שמסוגל לשפר איכות שידור SD אשר מכווץ ב-MPEG-2. דרך מעבד זה, אני רואה עדיין יתרון ל-yes Max הרגיל.

מרבית האנשים בבית, ירגישו דווקא שיפור ביחס לחיבור אנלוגי רגיל בין הממיר למסך שלהם.

הסיבה לכך קשורה גם ליכולות של מרבית המסכים גם בתחום הדגימה של הוידאו האנלוגי ביחס לזה הדיגיטלי וכמובן בכל הדרישות של עיבוד התמונה. 

העדות היפה ביותר לשיפור הוא ב-Artifacts שבד"כ סובבים את הלוגו של ערוץ 10. הלוגו כאן נקי לחלוטין ולכן להערכתי מרבית האנשים ירגישו שיפור ביחס לאיכות התמונה שהם מקבלים כיום בגלל העיבוד החדש!

ל-Max HD יש תמיכה ב- 720P, ב-1080i וב-AUTO. מצב AUTO מעביר אוטומטית בין SD ל-HD בהתאם לערוץ שבו אתם צופים כרגע.

במצב 720P, הממיר עושה Deinterlacing לתכני ה-SDTV ועושה זאת ברמה טובה לפחות כמו מרבית הרסיברים והמסכים שקיימים בשוק. במצב 1080i הממיר עדיין עושה Deinterlacing אך הוא ממיר את הסיגנל מחדש לאחר ה-Upscaler בחזרה ל-1080i מה שגורם גם למסך לעשות Deinterlacing בפעם השניה. במצבים שונים בתנועה מהירה, הרגשתי שבמצב 1080i נוצר התנגשות בשל הנושא הזה והתנועה לא היתה בדיוק חלקה כפי שהיא היתה אמורה להיות, הדבר היה בולט בעיקר בשוטים מהירים בחדשות למשל. משמעות כל זה היא שככל הנראה 720P יהווה פשרה לא רעה למרבית האנשים בבית. אני מקווה שיס יוסיפו אופציה של 1080P בעתיד ואני גם ממליץ להם להכניס קוד מיוחד לשלט שיקפיץ למצב 720P במידה ויש בעיה כלשהי בוידאו.

מבחינת עיבוד התמונה, אני חושב שמרבית האנשים יהנו מהיכולות החדשות של הממיר ושבניגוד לממיר הקודם, לא תורגש נפילה בתכני ה-SDTV עד אשר יס תעבה את תכני ה-HDTV שלה.

סאונד

בגרסאת הבטא שבדקתי, טרם התווספתה האופציה של סאונד 5.1 (DD5.1) על גבי חיבור HDMI.

לדברי יס, חוסר זה יפתר בגירסא שכבר יצאה ללקוחות עם שחרור המכשיר (גירסא "100").

עם זאת, חברת YES עד כה לא שידרה כמעט תכנים שדרשו זאת, בעצם רק ערוץ National Geographic משדר 5.1 באופן רציף. מכיוון שהפלטפורמה של יס מאפשרת שידורים מהסוג הזה כבר במקס הראשון, הבעיה היא אך ורק רכש של תוכן מתאים ומשמעויות העלות שלו. אפשר לקוות שרוכשי התוכן של יס יתעוררו ויאפשרו לנו צריכת סדרות וסרטים ב-5.1 מכיוון שהשיפור הוא באמת דרמטי והדבר ממש נחוץ עבור תכני פרמיום.


< עמוד הקודם: EPG המאמר המלא עמוד הבא: יכולות עתידיות >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.5
(27) הצבעות

בהקשר זה

 DVB-T המהפכה הדיגיטלית
 שידורי HDTV של יס
 שידורי HDTV של הוט
 HOT HD מול YES HD
 DTT - מפת השידורים
 עוד על שידורים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שידורים:
סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht