עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20

18/04/2010 - 07:00


עמוד הקודם: 3D תלת מימד | המאמר המלא | עמוד הבא: מדידות ובדיקות >

 
 
 

איכות תמונה SDTV

מכיוון שמדובר במסך שהגיע מארה"ב, הוא אינו תומך ב-50HZ. נקודה. ניסיתי מספר פרוטוקולים שונים שבד"כ עובדים, אך ברור למדי שפנסוניק מיהרה ולא הספיקה לעשות את ההסבה הנדרשת בשביל שהמסך יתמוך ב-50HZ בדרך כלשהי (כבר מספר דורות של מסכים שלא נתקלתי בתופעה שכזו, ככל הנראה זו היתה הקרבה נחוצה בכדי להוציא את המסך בזמן).

 

אבל לא אדם שכמותי יתייאש מבדיקות חשובות ולכן נעזרתי בציוד שבמקרה הכינותי מראש, אשר הסב את יציאת ממיר yes HD ל-1080i60Hz שהמסך הסכים לקבל ללא קושי.

איכות התמונה בסופו של דבר היתה סבירה ביותר ולא שונה מהותית מאיכות התמונה של מסכים אחרים של פנסוניק במובן של חדות ואיכות תמונה כללית (התמונה דומה מאוד ל-50V10). מכיוון שהתמונה עברה עיבוד כלשהו (אם כי מינימלי), קשה לי לשפוט אבסלוטית את איכות התמונה שנקבל כאשר המסך ינחת כאן רישמית ביוני.

נקודת חולשה אחת ששמתי לב אליה היה הטיפול בתוכן 4:3 כאשר המערכת זיהתה 1080i. העניין מובן במידה מסויימת שכן מקור שכזה אמור להיות 16:9 בלבד, אבל בכ"ז מצב JUST היה אמור להתמודד עם זה וחבל שלקוחות yes MAX HD שרוצים לעבוד במצב 1080i צריכים לראות תמונה מעוותת.

איכות תמונה HDTV

 

אין ספק שה-50VT20 הוא אחד מהמסכים המרשימים ביותר בתחום איכות התמונה ב-HDTV שפגשתי עד כה. התמונה עמוקה ומצליחה להגיע לרמות דיוק וחדות מצויינות. עומק התמונה מושג על ידי יחס ניגודיות גבוה במיוחד.


ג´ק, אתה הפכת צעיר מאז 24...

את הבדיקות פצחתי כהרגלי עם מגוון תכני yes HD וצפיה של כמה וכמה תכנים (שלא צילמתי כאן) של תכני HD ברמות שונות.

התמונה ב-yes HD נראית מצויינת, כאשר הצבעים עמוקים והחדות גבוהה.

ספורט ב-5HD היה מעט מטושטש ב-LONG SHOTS, יאללה חברה תבררו ותתקנו את זה כבר, כי מקרוב רואים מדהים!

 

במסך יש כמה מצבי תצוגה של הפאנל, כאשר ניתן לקבוע את בהירות הבסיס של הפאנל (3 אפשרויות בהירות) וכמו כן ניתן לקבוע את עוצמת השחורים. כאשר רוצים תמונה עמוקה יותר, ניתן לוותר מעט על שחורים ואז ניתן להרגיש שהפסים השחורים מעל ומתחת לתמונה (למשל ב-Star Wars), הופכים כהים כמעט כמו הרקע כאשר החדר חשוך לחלוטין.

מצד שני, כאשר הפעלתי פונקציה זו, איבדתי פירוט משמעותי בגווני השיער של הילד בסצינת השלג של נארניה. לפיכך, הייתי ממליץ לשמור את המסך במצב שחורים בהירים (Light). באופן אפקטיבי, הקונטרסט של המסך עדיין לא מגיע לרמה של KURO, אלא די דומה לדור הקודם של המסכים, אלא אם כן מוכנים להפעיל מערכת זו שבעצם גורמת לאיבוד פרטים בגוונים הכהים ואז הפינות השחורות אכן מגיעות לרמה של שחור כמעט אבסלוטי.


אכן, השערה עדיין שם

באלמנט החמישי - התמונה היתה מדהימה, אך ה-Grain שאנחנו מכירים מהגירסא המקורית, מוגדש על המסך מעט יותר מאשר תצוגות אחרות. ה-Grain הזה היה חלק מהפילם המקורי, כאשר הגירסא הראשונית של האלמנט החמישי בבלוריי כללה Grain ברמות מטורפות, מה שדרש גירסא שניה של הדיסק "REMASTERED".

למסך תפריט Anti Blur שאמור להיות פחות או יותר דומה לאופציית FI במסכים הקודמים, אך התנהגותו עדינה בהרבה. לא רק שהוא נטול כל תופעות הלוואי המטרידות שהיו בדורות הראשונים של הטכנולוגיה הזו, אלא שהוא מבחינתי עושה את העבודה באופן מושלם ולאורך כל הבדיקות לא ראיתי לנכון לכבות אותו!

גם Monsters vs Aliens בבלוריי נראה לא פחות ממדהים על גבי המסך.


ניתוח תיקון הראיה של יוסי לא הלך כמתוכנן

דיסק הדוגמא של פיוניר KURO הדגיש את הקונטרסט של המסך.

האביר השחור בבלוריי נראה ללא רבב, וקטע הפתיחה ב-THX היה חד להפליא. הקיר של החדר ממנו גולשים שני הליצנים לא היה רעשני וגרעיני כפי שלעיתים ניתן לראותו בחלק מהמסכים.

Elephants Dream זה לא בלוריי, אבל מדובר באחד התכנים האיכותיים שיש ברשת ואיכותו על גבי המסך הוא פנומנלי. 


פיט הולך להרוג כמה נאצים

המסך התמודד יפה דווקא עם תכנים בעייתיים כגון Cars ולא היו שבירות צבע או עיוותי תמונה.


< עמוד הקודם: 3D תלת מימד המאמר המלא עמוד הבא: מדידות ובדיקות >עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.7
(3) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht