עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

טלויזית פלזמה פנסוניק 55VT50 - ענקית ומדהימה

10/06/2012 - 08:00


עמוד הקודם: איכות תמונה | המאמר המלא | עמוד הבא: מסך חכם >

 
 
 

תלת מימד

פנסוניק היתה מהראשונות שהצליחו באמת לכבוש אותנו עם תלת מימד פשוט, איכותי וללא פשרות. עם זאת היו מספר חסרונות גם לתלת מימד של פנסוניק:

  • המשקפיים היו כבדים, אם כי כל דור שיפר זאת משמעותית.
  • המשקפיים לא זולים
  • שימוש בשיטת השידור IR גרמה לשיבושים בקליטה של המשקפיים אך גם הקשו על שליטה על מכשירים אחרים שכן האותות היו משבשים את אות השידור של השלט האלחוטי.

המעבר של חברת סמסונג ל-Bluetooth איפשרה לה לראשונה להקטין ולהפחית את משקלן של המשקפיים ובמקביל להעלות את האמינות שלהן. פנסוניק הלכה בכיוון זהה ומשתמשת בתקן אוניברסלי חדש שאמור להיות זהה בין כל החברות. במקביל, הופחת משקלן של המשקפיים עד מאוד. הן כמעט ואינן מורגשות על הפנים ומזכירות לכל היותר משקפי שמש אופנתיות.

בניגוד לדור הקודם של משקפיים, אין למשקפיים החדשות יכולת טעינה, ככל הנראה הסוללה של המשקפיים מחזיק מספיק זמן שאין כל כך צורך בכך ושימוש בסוללה לא נטענת מאפשר הפחתת משקל נוספת.

לבסוף, מתג אחד בראש המשקף מאפשר הדלקה וכיבוי, אך משיכה לימין תאפשר למי שסובל מתלת מימד לבטל את האפקט ולעבור למצב דו מימדי רגיל. בגלל השינוי הטכנולוגי, המשקפיים אינן תואמות את הדורות הקודמים של מסכי פנסוניק וחשוב לרכוש מודל מתאים.

איכות התמונה בתלת מימד של פנסוניק יוצאת מהכלל. כאמור, החברה כבר הגיעה מבחינתנו לרמת שלימות בשידורים שכן בשני הדורות האחרונים של המסכים לא היו יותר תופעות של זליגה מעין לעין (Crosstalk). מה שתווסף לדור הנוכחי הוא גם יכולת החלקת תנועה אשר משפר את החוויה ועדיין אינו זמין אצל מרבית המתחרות.

ההמרה מדו מימד לתלת מימד של המסך מצויינת ומורגש שיפור כלשהו מהדור הקודם, אם כי היו כמובן מספר מקרים שהמנגנון כשל. ככלל ההמרה עובדת מצויין במצב עומק MID.

חסרון שהיה בדורות קודמים ובמסכים רבים הוא שבהמרה מדו מימד לתלת מימד בשידורי טלויזיה רגילים, התמונה מהבהבת באופן מאוד לא נעים. פנסוניק מאפשרים ב-55VT50 לעבור למצב 120HZ ובאופן מפתיע הדבר פותר לחלוטין את כל התופעות הלוואי הללו. מוזר שזו אינה ברירת המחדל של המסך ויש צורך לחפור מעט בתפריטים בכדי להגיע אליה. 

מכיוון שאין המון טעם להציג תמונות תלת מימד מטושטשות, נסתפק באחת בודדת של שאול מופז בסרט דרדסים בתלת מימד...

מדידות ובדיקות

תחילה כדאי להתחיל בחדשות הטובות: לא ניתן היה למדוד את הקונטרסט של המסך, גם לא במצב ANSI. השחורים של המסך כל כך עמוקים גם במצב הזה שמכשירי המדידה פשוט לא מסוגלים להתמודד איתה. כך שטכנית, יחס הניגודיות שלה מסך שואף לאין סוף... זו פעם ראשונה מאז ה-KURO שהגענו למצב כזה שבו לא ניתן למדוד כלל את יחס הניגודיות של המסך. 

כמו כן, גם האחידות של המסך היתה מדוייקת באופן מפתיע ועברה את ה-95%. גם כאן, מדובר בנתון שמסכי LED למשל אינם יכולים להתמודד איתו בגלל בעיות אחידות במרכז אל מול הפינות (שלא לדבר על זליגות אור למשל). 

במצב CINEMA ו-THX קיבלנו מדידות CIE מדוייקות להפליא, בעצם המסך מגיע לגמוט צבעים מושלם כמעט לחלוטין. כמובן שבמצב VIVID ניתן להרחיב את המשולש ולקבל עוד מגוון צבעים נוסף למי שרוצה תמונה פחות טבעית, אך יותר מרשימה.

המסך מגיע עם יכולות ISF CCC, וכן מגיע עם שני מצבי THX (רגיל ושל אור יום). מצבי THX הם מצבים מכויילים אצל החברה ומגיעים לרמת כיול גבוהה. יש מספר חסרונות במצב הזה, שמסתכמים בכך שחלק מההגדרות המתקדמות מנוטרלות בכדי לשמור על טוהר הכיול... הגדרות כגון טמפ' צבע, גאמה מקובעים לפי מספרים לפי העדפת THX והכי מרגיז - במצבים אלה הגדרות ה-IFC בעצם מנוטרלות.

יורוקום הצהירה שמסכים ברמות הגבוהות של החברה יכללו כיול של מתקיני החברה בעזרת תוכנה וסנסור. כיול כזה נעשה במצבי PRO1 ו-PRO2 אשר כוללים אפילו עוד הגדרות שחסרות במצב CINEMA. לדוגמא, ניתן להגביר את רמת הגאמה, אשר בד"כ מקובעת סביב 2.06 (כפי שנמדד כאן במצב CINEMA).

כמובן שעדיף להעלות את ההגדרה זו ולהגיע לסביבות 2.2 שאפילו ישפר את התמונה במסך עוד יותר.

במצב THX ו-CINEMA טמפ' הצבע (במצב WARM) צריכה לעמוד על 6500 מעלות קלווין, אך נמדדה סביב 6526K, הודות לאדומים מעט מודגשים יתר על המידה.

עוצמת האור של המסך מגיעה לכ-175cd/m2, מספק בהחלט לחדר רגיל או ממוצע, אך בחדר בהיר במיוחד התמונה לא תהיה בוהקת דייה.

החתימה הספקטרלית של המסך מפתיעה, ניתן לראות גבעה רביעית סביב אורך הגל 700 ננו מטר. תדר זה קרוב מאוד לקצה תחום הראיה של העין האנושית ולכן גם הדבר השפיע על טמפרטורת הצבע של הלבנים. לא ממש ברור מה הסיבה לפליטת Near IR מטעם המסך...

 


< עמוד הקודם: איכות תמונה המאמר המלא עמוד הבא: מסך חכם >עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht