עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל

25/05/2014 - 08:00


עמוד הקודם: טלויזיה | המאמר המלא

 
 
 

מדיה סנטר

כאשר יס השיקה את יס סטרימר, כל התעשיה הרימה גבה. זה הרגיש כאילו שלא רק שיש העלמת עין על הצגת תכנים אלא שהחברה עושה enabling לנושא. אי אפשר לברוח מזה - הישראלים עושים שימוש נרחב בתוכן שהורד מהאינטרנט ונראה שגם הוט הצטרפה למגמה ואפילו מחזקת אותה עם סטרימר חזק מזה של יס.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

בעוד שהממירים של יס מוגבלים מבחינת יכולות הפיענוח שלהם, השימוש בהוט פייבר, קופסאת מדיה חזקה במיוחד, מאפשרת מימוש מלא של סטרימר וזה באמת מה שהוט עשו. הסטרימר הוא כמובן סטרימר של מדיה מקומית (דרך שני חיבורי ה-USB האחוריים) וברשת: DLNA, כלומר הוא דורש התקנת שרת DLNA על מחשב ברחבי הרשת. מכיוון שמדובר בתקן לכל דבר, כל תוכנת שרת DLNA/UPNP תעבוד כאן, אם כי יש כמה שהוט עצמה מפנה אליהם בסרטי ההדרכה.

התוכנה שהשתמשתי לצורך הבדיקות היא SERVIIO, תוכנת open source חינמית ונוחה להפליא. היא מזרימה מוזיקה, סרטים ותמונות, כולל תמיכה מלאה בתרגום ואפילו ב-transcoding עבור פורמטים יחודיים. הוט פייבר יודע לא רק למשוך תכנים (אודיו, וידאו ותמונות) אלא שהוא גם יודע להיות renderer מה שאומר שניתן גם לשלוח אל המכשיר תכנים ושהוא ינגן אותם. ניתן לעשות זאת על ידי Windows media בעזרת הקלקה ימנית על הקובץ ושליחתו לפייבר (לכל נגן והשיטה שלו).

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

המדיה סנטר של הוט פייבר עובד לא רע, אם כי יש לו לא מעט מגבלות. מגבלה אחת שנתקלתי בה היתה שלאחר תקלה לא ניתן היה לנגן שוב תכנים לאחר מכן עד לאיפוס הממיר. בעיות נוספות שזיהיתי היו שמות קבצים משובשים בעברית ותרגום שלא תמיד הסתדר עם עברית ומספרים.

עם זאת, העדכונים התכופים של החברה משתלמים. בבדיקות חוזרות פתאום ראיתי שהתקלה של ניגון התוכן הסתדרה, וכך גם התרגום ואפילו שמות הקבצים התחילו להופיע בעברית. מרשים ביותר!

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכלבגרסא האחרונה כבר לא ראיתי את התקלה של מספרים משובשים בתרגום

מבחינת קצבי נתונים - ברשת חוטית הצלחתי להעביר תכנים בקצבי נתונים של עד 42Mbps שהתנגנו כראוי. מכיוון שבקצב 50Mbps ראיתי תקלות גם ברשת וגם בדיסק USB, המסקנה היא שהבעיה אינה בקצב הנתונים מבחינת קצב המשיכה מהרשת אלא כמגבלה של המעבד שנמצא בממיר שמוגבל עד ל-42Mbps פחות או יותר.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

הפייבר בוקס הוכיח את עצמו כסטרימר יציב למדי. בכל מקרה, לא ניתן ממש להשוות אותו לסטרימר אלא יותר לטלויזיה חכמה. כאן כדאי לציין שהמכשיר נטול יכולות הוספת אפליקציות, למעט אלה שהוט יאפשרו בעתיד, ולכן אפשר להגיד שמדובר בתחליף סביר למי שיש לו סטרימר חלש, אך כמובן שזה לא פיתרון סטרימינג חזק כמו שקיים בטלויזיות חכמות עדכניות או בסטרימרים כמו פופקורן או Dune.

כמובן שניתן להציג תמונות ולשמוע מוזיקה מהמחשב שלכם ברשת:

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

מכיוון שמדובר ב-DLNA סטנדרטי, ניתן לנגן גם תכנים מהאייפון, אייפד ואנדרואיד בקלות רבה. לצורך זה נעשה שימוש בתוכנת twonky Beam עבור האייפון והאייפד. התוכנה עבדה מעולה - התחברתי לרשת האלחוטית של הממיר, ופשוט אפשר היה לשדר כל וידאו שהיה על המכשיר שלי ללא בעיות מיוחדות (כמעט ולא היו גמגומים או הפרעות)

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

הנוחות של זה היא ממש כמו של Airplay ואכן אפשר לשדר יותר מאשר תכנים מקומיים - תוכנות כמו Flipps ו-iMediaShare (שלצערי דווקא התרסקה באופן עקבי על המכשיר שלי) מסוגלות להזרים תכנים ממקורות רבים מהרשת ישר להוט פייבר, כולל מיוטיוב, ועוד מקורות רבים אחרים.

שלט נייד

כמו כל מכשיר עדכני, גם ההוט פייבר מגיע עם שלט תוכנה שניתן להוריד אותו מחנויות ה-App store וה-Google play. מדובר בשלט IP לכל דבר, אשר דורש מהמכשיר שלכם להיות ברשת האלחוטית של הממיר, ופשוט שולח לו את הפקודות באופן ישיר. למי שיש שלט לומד - חשוב לציין שהשלט המקורי הוא RF4CE, כלומר אינו משתמש ב-IR, ולכן לא ניתן ללמוד אותו. לעומת זאת, את הפקודות IP אפשר יהיה ללמוד ולהעביר לתוכנות שונות של ניהול קולנוע ביתי מתקדם. אפליקציית השלט איפשרה גם להדליק את המכשיר כשהוא היה ב-Standby, מה שיחסית נדיר בשלטים מהסוג הזה.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכלHOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

כפי שניתן לשים לב, לתוכנת השלט יש גם מצב מקלדת שמאפשר הקלדה דרך המכשיר הנייד. נוח במיוחד בשביל להקליד מילים בעברית, למשל! מצד שני, השלט לא פעל לחלוטין באפליקציית היוטיוב, בדיוק במקום שהיה לי הכי חשוב לגרום לה לעבוד...

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

Youtube

הוט פייבר כולל גם מימוש מלא של Youtube TV, גלגול מתקדם של youtube XL ו- Youtube Leanback. מדובר בממשק מלא של יוטיוב מבוסס דפדפן שמאפשר ניגון של התוכן של יוטיוב על טלויזיה בעזרת שלט בלבד. הניווט בין הקטגוריות של התוכן נעשה אנכית (מוזיקה, ספורט, הומור וכו') ובין התכנים השונים משמאל לימין, כאשר ללא מגע, הממשק מנגן סרטון וממשיך לבא בתור אוטומטית. זה עובד יפה ופופולרי מאוד בבית שלנו במיוחד על ידי הצעיר במשפחה (בן 8) שמאוד אוהב לראות סרטוני של אנשים משחקים משחקי מחשב. כמובן שהוידאו משודר ב-HD וניתן גם לחבר את היוטיוב שלכם בנייד לזה שבטלויזיה ולשלוט כך באיזה סרטונים לראות. אפשר גם לעשות לוגאין לחשבון ולראות את הסרטונים שאתם העלתם. בקיצור, פיצ'ר חזק ביותר.

 HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

השליטה בנגן מעט מסורבלת (אין חיבור לכפתורי ה-FFWD וה-REWIND שבשלט של הוט)

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

הוידאו וגם הממשק ב-HD מלא וניתן להתחבר לחשבון הפרטי שלכם (וכך לראות את ההעדפות שלכם) ואפשר גם לעשות pair בין האתר לבין דפדפן שיכול לרוץ כמעט בכל מקום. זה מאפשר לכם להשתמש בכל טלפון סלולרי (גם כשהוא לא מחובר לרשת האלחוטית של ההוט פייבר) בכדי לשלוט במכשיר. אתם יכולים לנסות את היכולת הזו בעצמכם - פשוט כנסו ל- www.youtube.com/tv

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

סיכום

ללא ספק יש כאן בשורה אמיתית ללקוחות הוט שעד כה הסתדרו עם ממירים מסורבלים, לא הכי מהירים ובוודאי לא מתקדמים טכנולוגית אל מול ההיצע של יס. הוט עשתה כאן צעד גדול שהופך את הוט לחברה חדשנית ומתקדמת טכנולוגית.

הממיר יציב, בהחלט מוכן ל-prime time. איכות התמונה שלו מצויין, הממשק פשוט ומהיר ובעל יכולות הקלטה מתקדמות. הוא עובד לא רק כסטרימר שמאפשר גם פיענוח DTS, תרגום עברי וסאונד הקפי מלא ובעל יכולות מתקדמות כמו יוטיוב, שלט סלולרי ותמיכה ב-push דרך אפליקציות DLNA שונות. כראוטר הוא עובד ממש טוב, כולל 4 יציאות רשת 1Gbps וחיבור אלחוטי מהיר.

כמובן שכמו תמיד, לא הכל מושלם, המכשיר לא תמיד היה 100% יציב, פיצ'רים מתקדמים לא תמיד פעלו כשורה (תרגום ויציבות במדיה סנטר, בעיה ב-1080P, תמונה מוקטנת כשאתם עוברים בין כניסות בטלויזיה בעת שהממיר במצב Pause ועוד). ה-Hot Fiber גדול למדי פיזית, אך אינו חם במיוחד .לבסוף, הפייבר מכבה את עצמו אחרי 4 שעות ללא שימוש, אך ניתן גם להדליק אותו דרך שלט IP, והוא נדלק מאוד מאוד מהר.

סה"כ מדובר בהיצע מעולה לקהל הישראלי שסוף סוף יכול לקבל מוצרים מעולים משתי החברות, מה שבוודאי יחמם את הזירה - כידוע תחרות זה דבר טוב לצרכן הסופי.

 

לדיון בנושא: HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל


< עמוד הקודם: טלויזיההמאמר המלא


עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.7
(3) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht