עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה: ISTAR Mini HDMI 1.3 - כי הגודל לא קובע

13/07/2008 - 07:00


עמוד הקודם: מראה מראה שעל הקיר - מראה חיצוני | המאמר המלא | עמוד הבא: קישוריות והגדרת תצורה >

 
 
 

שלט

השלט אשר עומד לפנינו הינו בגודל של 22 סנטימטרים ארוכים, עשוי מפלסטיק נעים ורך למגע. הכפתורים בגודל סביר ונוחים לשימוש ממושך. מה שהפריע לי בשלט הינו מיקום כפתורי השליטה הבסיסיים כגון Play, Pause & Stop. לדוגמה, במהלך צפייה, במידה ומעוניינים לבצע עצירה קלה, יש ללחוץ על כפתור ה Pause אשר מתחבא בין 16 כפתורים אחרים בעלי אותו גודל וצורה. על מנת לחזור למצב צפייה, יש ללחוץ על כפתור ה Play אשר מסתתר בקבוצת ה 16 הצפופה.

חבל שלא ניתן לעשות שימוש בכפתור ה OK הגדול אשר נמצא במרכז גלגל השליטה עבור פעולות אלו, כמו ברוב המכשירים האחרים.
כפתורי השלט עשויים מחומר זרחני אשר עוזר בשליטה כאשר תנאי התאורה אפלוליים, אך תאורה זו לא מחזיקה לרוב מעמד יותר משעה. הייתי מעדיף כי השלט יהיה בעל תאורה אחורית, למרות החיסרון של זמן סוללה קצר יותר.

אין יותר מידי מה להרחיב על השימושיות של השלט, הוא לא מצטיין בארגונומיה יוצאת דופן ואורכו הגדול גורם לאיטיות מסויימת בהפעלתו מכיוון שאין אפשרות להגיע עם האגודל לכפתורים העליונים או לכפתורים התחתונים בלי לשנות את מיקום הכף יד.

כונן קשיח - עם, בלי ולמה?

כפי שכבר הוזכר, ה ISTAR 1.3 חסר מרחב פנימי עבור כונן קשיח פנימי. מי שמעוניין לחבר כונן כזה (לא חייבים, הוא יודע להזרים יופי מידע מהרשת הביתית), יכול לעשות זאת בשתי דרכים:

  1. חיבור דרך מחבר ה USB.
     ה ISTAR 1.3 הינו בעל מחבר USB אחד אשר מאפשר חיבור כוננים קשיחים, כונני אצבע USB, מקלדת USB ועוד.
  2. חיבור דרך מחבר ה SATA.
    קיימים כוננים קשיחים חיצוניים בעלי מחבר SATA, לרוב בנוסף ל USB. בתיאוריה, מחבר SATA מאפשר קצב העברת נתונים גבוה יותר מ USB. במעשי - עבור שימושים כמו צפייה בתכני HD תובעניים, גם מחבר USB יהיה די והותר עבור המשימה.
    היכן כן נוכל לנצל את מחבר ה SATA המתקדם? כאשר נחבר את הכונן למחשב על מנת להעביר לתוכו קבצי מדיה. מחבר ה SATA יאפשר להעביר את הקבצים בקצב נתונים גבוה יותר. אם יש לכם מארז מחשב בעל חיבור eSATA חיצוני - תתקדמו ותשתמשו ביתרונות שלו, אין לכם שום סיבה להשתמש במחבר ה USB האיטי יותר עבור המטרות שהוזכרו.

כאשר הכונן הקשיח מחובר דרך מחבר ה SATA בלבד, ניתן יהיה להתקין עליו דרך תפריטי ה ISTAR 1.3 אפליקציות NMT שונות, כגון קליינט טורנטים, שרת FTP, SMB & NFS.
ה SMB יהיה שימושי עבור העברת קבצים בקלות ממחשבים שונים ברשת הביתית אל תוך הכונן הקשיח. מהירות העברת הנתונים איננה מהירה כל כך ונעה בין 4-5MBps. קובץ בגודל נפוץ של 4.3GB דרש המתנה של קרוב ל 15 דקות. עבור העברת קצבים ב FTP השתמשתי ב FileZilla והקצבים היו דומים.
בשל מהירויות נמוכות אלו, עדיף לנדוד עם הכונן הקשיח למחשב האישי ולבצע את העתקת הקבצים דרכו.


מארז SATA עבור ה ISTAR 1.3

במידה והתקנתם את אפליקציות ה NMT השונות, הכונן יהיה בפורמט ext2/3 מכיוון שה ISTAR 1.3 מבוסס לינוקס. פורמט זה איננו טבעי עבור מערכות הפעלה מבוססות חלונות ויש להתקין דרייבר מתאים כגון ה Ext2Fsd על מנת לבצע פעולות כתיבה שונות.

חברת ISTAR מאפשרת דרכה לרכוש מארז חיצוני פסיבי עבור כונן קשיח עם ממשק SATA & USB בעל עיצוב תואם ל ISTAR 1.3.


מארז לכונן קשיח חיצוני מבית ISTAR.

הכונן עולה $32 ואם בכל מקרה התכוונתם לרכוש מארז, הייתי ממליץ על מארז זה בשל העיצוב התואם והעלות. שימו לב כי המארז בעל קירור פסיבי של צלעות אלומיניום, איננו כולל ספק כוח והוא ניזון עבור כך ממארז ה ISTAR 1.3 עצמו.


למעלה: ISTAR 1.3, למטה: מארז SATA.

< עמוד הקודם: מראה מראה שעל הקיר - מראה חיצוני המאמר המלא עמוד הבא: קישוריות והגדרת תצורה >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאועוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.9
(7) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht