עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה: ISTAR Mini HDMI 1.3 - כי הגודל לא קובע

13/07/2008 - 07:00


עמוד הקודם: שלט וכונן קשיח | המאמר המלא | עמוד הבא: ניגון תכנים >

 
 
 

קישוריות

myiHomeאם קיים רצון לעשות שימוש ב ISTAR 1.3 ככונן רשת (NAS) והתקיימה התקנה של כונן קשיח עם אפליקציות ה NMT, יהיה ניתן להתממשק מולו באמצעות מספר פרוטוקולים: SMB, NFS, FTP. הבעיה בשימוש בפרוטוקולים אלו הינה במהירות הנמוכה אשר תתקבל, כפי שנרשם מוקדם יותר: בין 4-5MBps.
מהירות זו ייתכן ומתאימה עבור אחסון של קבצים קטנים יחסית וגישה אליהם ממחשב ברשת הביתית. עבור העברה של קבצי וידאו עתירי רזולוציה וביטים - תאלצו להתאזר בהמון סבלנות, משהו כמו שעה של סבלנות עבור 17GB.
ניתן להאמין כי מרביתנו נעדיף להזין את ה ISTAR 1.3 בתכנים דרך הרשת הביתית מכיוון שאפשרות זו הכי נוחה. במחשב אחד ברשת אנחנו מורידים את התכנים החוקיים שלנו ולכשתהליך ההורדה יסתיים - נוכל לצפות באותם תכנים בסלון שלנו ללא העתקתם לכונן קשיח נייד, מה שנאלצנו לעשות עד לא מזמן כאשר רצינו לצפות בצורה תקינה לדוגמה בתכני Blu-ray קשים במיוחד מבחינת קצב הנתונים.

בביקורת התרכזתי ב Streaming דרך הרשת בעזרת myiHome 4.9.1. גם ניגון דרך כונן USB חיצוני קיבל תשומת לב בשל השימוש הרב יחסית של משתמשים בקונפיגורציה ולסיום נבדק גם הניגון דרך מארז ה SATA מבית ISTAR.

הגדרת תצורה

הגדרת ה ISTAR 1.3 לעבודה הינה אינטואיטיבית וזריזה. אני יעבור כאן בקלילות על ההגדרות הראשוניות והנפוצות על מנת להכין את ה ISTAR 1.3 לעבודה בבית.

קיימות שלוש תוויות מרכזיות:
הראשונה הינה ה Preferences.
תחת Subtitle Language נגדיר את שפת הכתוביות (עברית כמובן).

התווית השנייה הינה Audio/Video.
כאן נגדיר את רזולוציית הוידאו היוצאת והגדרות האודיו השונות.
תחת Video Output, אנחנו נבחר את רזולוציית היציאה. רצוי לבחור ברזולוציה הגבוהה ביותר אשר נתמכת על ידי המסך שלכם. אם אינכם יודעים זאת, בחרו ב Auto.

 
 

*הערה: כמובן שההגדרה האידיאלית לבחירה צריכה להתחשב ברזולוציית התוכן המנוגן, Native המסך, יכולות ה Upscale/Downscale של הנגן מול אלו של הרסיבר והמסך. מטרתו של ביקורת זו איננה הגדרות אופטימאליות, אלה הגדרות נפוצות עבור משתמשים Newbie´s בלבד.

במידה ואתם מחברים כבל HDMI בודד אל הרסיבר שלכם, אזי מעליו עובר גם סיגנל האודיו ולכן יש לבחור ב Surround Mode את האופציה 5.1. את הגדרת ה DTS & AC3 ל Digital ושתי האופציות האחרונות שנותרו לנו: AAC & WMA Pro לכוון על Analog PCM.

התווית השלישית והאחרונה היינה Network.
ודא כי תחת סעיף ה Mode מופיעה האופציה Wired Auto IP. בחירה זו תכוון את ה ISTAR 1.3 לקבל כתובת IP אוטומטית מהראוטר ברשת הביתית במידה וה DHCP מופעל (ולרוב הוא כן). אם ביטלתם אותו, אז סביר להניח כי אתם יודעים לכוון בעצמכם את הגדרות הרשת וכאן תוכלו לעשות זאת.

ממשק

כמו בכל דור מזרימי המדיה מבוססי ה NMT, הממשק כאן הינו HTML Generated בצבע כחול אופנתי אשר מקרין חזות חדשנית. בשל הרינדור המקומי, תתקיים מעט איטיות בתגובה כאשר מבצעים דפדוף בתיקייה אשר מכילה מספר רב של קבצי מדיה.

דרך העבודה בממשק הינה שקודם כל אנחנו נבחר את המקור ממנו אנחנו רוצים לנגן את התכנים, לדוגמה כונן קשיח או שיתוף myiHome. לאחר שהבחירה הרצויה נעשתה, יש לבחור את סוג התכנים בו נרצה לצפות - קבצי אודיו, וידאו, תמונה או מסמכים. לפי הבחירה הזאת, ה ISTAR 1.3 יציג לפנינו רק את הקבצים הרלוונטיים לבחירה. דוגמה, כאשר בחרנו קבצי וידאו ונכנס לספרייה אשר מכילה קבצי וידאו וגם תמונות, יתקיים פילטר ויוצגו בפנינו רק קבצי הוידאו באותה ספרייה. במידה והיינו בוחרים את פילטר התמונות, רק קבצי התמונה יוצגו.

במידה ונבחר את פילטר המסמכים, נוכל להציג קבצי txt, htm ועוד. שימושי עבור תצוגת moviejukebox לדוגמה.
שימו לב כי ה ISTAR 1.3 איננו נכבה לחלוטין במצב Standby. במצב זה, יציאות האודיו, וידאו ומספר מצומצם של מודלים נכבים גם הם (צריכת החשמל יורדת ל W6). כאשר תבקשו לצאת ממצב Standby, הוא יידלק בדיוק באותה נקודה בה עזבתם (אם זה היה בזמן ניגון קובץ, הניגון יפסק) וזמן ההדלקה יעמוד על 2 שניות בלבד.

אם יכובה לגמרי ה ISTAR 1.3 דרך כפתור ההפעלה הקדמי, מערכת ההפעלה תצטרך להטען מחדש לזיכרון הפנימי בהדלקה הבאה ותהליך זה ייקח קרוב לדקה. אין שום סיבה לכבות את ISTAR 1.3 לחלוטין וכך נוכל ליהנות מזמני חזרה מיידיים ממצב Standby.


< עמוד הקודם: שלט וכונן קשיח  המאמר המלא עמוד הבא: ניגון תכנים >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאועוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.9
(7) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht