עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20

18/04/2010 - 07:00


עמוד הקודם: מדידות ובדיקות | המאמר המלא

 
 
 

ממשק משתמש

פנסוניק בעבר לא ממש הדגישו את ממשק המשתמש. ממש ניתן היה לראות כיצד כל אחד ואחד ממתחריה של פנסוניק מתקדמים בנושא זה בעוד שפנסוניק עמדו במקום. עם ה-50VT20 סוף סוף נעשה צעד משמעותי לשיפור המצב (אם כי עדיין לא אידאלי), כאשר יש גם ממשק זריז בתחתית מסך VIERA Tools:

זה ממשיך גם בממשק שמקבלים כשרק מחברים את המסך - Wizard עולה ושואל אותך מה מחובר למסך ודרך איזה מחברים. נראה שמדובר כאן בקפיצה משמעותית מבחינת הממשק משתמש של פנסוניק, אם כי המצב עדיין טעון שיפור.

ניתן לראות גם בהמשך, לגבי VIERA Cast וממשק המשתמש בעל הקומות התלת מימדיות - שם בכלל נעשתה עבודת ממשק משתמש מעניינת במחוד.

מחברים

כזכור, למסך יש לא מעט חיבורים, ניתן לראות כאן את חיבור הרשת האחורי (הכבל האפור), שני חיבורי USB בצד המסך וחיבור SD CARD.

שני חיבורי ה-USB משרתים כמה מטרות, שבראשן לא רק חיבור מדיה רגיל, אלא אפשרות גם לחבר מצלמת סקייפ (שעדיין לא נמכרת באופן פומבי) ברוזלוציית 720P. מדובר במצלמה בעיצוב דומה למסך אשר תתחבר לחלק העליון שלו, תכלול אפשרות לצילום HD וארבעה מיקרופוניים כיווניים אפשר יאפשרו לכל הבית להתקשר לכל העולם ובחינם. 

מן הסתם זה לא נגמר שם ואנחנו מוצאים את עצמנו שנזדקק להקליד ולמצוא את האנשים שאיתם אנחנו רוצים לצ´טט ולכן חיבור שני יכול לשרת אותנו עם אפשרויות חיבור מקלדת! מן הסתם, כרגע מדובר רק על אנגלית.

כל הנושאים הללו עדיין לא ממש סגורים לגבי הגירסא שתגיע בסופו של דבר לישראל וגם התוכנה של סקייפ על גבי המסך לא ממש היתה נגישה (אלא סומנה ב-Coming Soon).

 

עם פתיחת האופציה הזו, הדבר הראשון שראיתי הוא שהמסך מתעקש לקבל עדכון תוכנה. העדכון עבר בקלי קלות ופתח מספר אפליקציות חדשות.

 

כך גם תשוחרר היכולת של סקייפ כאשר תהיה סוף סוף מוכנה. לדעתי זה יהיה להיט לא פחות מהרעיון של תלת מימד - אנשים מאוד אוהבים לשוחח זה עם זה והיכולת לעשות זאת מהסלון, ב-HD וללא התערבות מחשב, יכול להקפיץ מאוד את השימושיות של זה לקהל הרחב כמקור התקשורת העקרי שלהם ולא רק למי שבמקרה יושב מול המחשב.

תכנים אשר מגיעים למסך מחיבורי ה-USB וה-SD מאפשרים למסך לראשונה לנגן מוזיקה (זה לא היה במסכים קודמים של פנסוניק) וכן סרטים ותמונות. עם זאת, סרטים בפורמטים מקובלים כגון AVI, MKV ו-WMV לא זוהו על ידי המסך אשר עדיין משתמש בתקנים של SDHC (בגדול, פורמטים של סרטים שצולמו במצלמות HD בלבד) ולא מתכוונים שמכניסות כאלה ניתן יהיה לראות סרטים או סדרות באורך מלא.

בנוגע לניגון מוזיקה, איכות הצליל של המוזיקה היתה מוצלחת, אך הממשק טיפה פשטני ולא ממש איפשר בקלות לעבור קדימה בשיר.

 

 ממשק התמונות היה נוח וקל מאוד לשימוש.

 אינטרנט

כפי שניתן להבין, האפליקציות המעניינות ביותר הן אלה שקשורות ל-VIERA Cast. כאמור, עדיין לא ממש ברור כמה מהאפליקציות הללו יהיו ניגשות בישראל, שכן המודל שהתקבל אצלנו לבדיקה מהיבואן הוא מודל אמריקאי. 


הממשק מנסה להיות תלת מימדי ובאמת קל להתמצא בתפריטים

קל למדי גם לשנות את התכנון כך שתכנים שרלוונטים אלינו מופיעים ב"קומה העליונה" של התכנים

 

 

האפליקציה שאותי אישית עניינה היתה YouTube. מסכים רבים מציעים אפשרות זאת, אך לרוב היא נכה למדי - איטית מדי, גם בחיפוש וגם בהצגת התוכן והאיכות בינונית במקרה הטוב.

החיפוש ב-YouTube נעשה בשיטה הדומה ל-SMS דרך טלפון סלולרי שגרתי: הקלדה חוזרת של מספרים בשלט. עם זאת, המסך כל הזמן מחפש לפי הנתונים שלך כך שיתכן מאוד שימצא את התוכן במקביל להקלדה.

 

 בזריזות מפתיעה מצאתי את הסרטים של HomeTheater ביוטיוב ויכולתי לנגן אותם בקלות רבה. איכות התמונה היתה סבירה, אך המסך לא ניגן את התכנים ב-HD גם כאשר היו זמינים. כלומר, איכות התמונה לא אופטימלית ועדיין ניתן לראות את התוכן הנ"ל טוב יותר על גבי המחשב.


קטע מתוך סרט ה-yes TOTAL כפי שנוגן ביוטיוב

 אפליקציות רבות אחרות חסומות או לא מוכנות, אך אפליקציה חביבה למדי איפשרה לברר את מצב מזג האוויר בישראל בקלות רבה

 

סיכום

 

נתחיל בזה שתלת מימד כאן. אפשר להתווכח על החשיבות של זה, אבל כל מה שצריך זה להביט על החיוך המרוח על פני הבן שלי בעת צפיה בתוכן תלת מימדי בכדי להבין שהפורמט הזה כבר ניצח ושלא נראה בעתיד מסכים המיועדים לסלון הביתי שלא תהיה להם את האופציה הזו.

פנסוניק הביאו לנו בהחלט את אחד המסכים המסקרנים ביותר וללא ספק המסך הטוב ביותר שהם ייצרו אי פעם. מבחינת איכות התמונה בתלת מימד, הם התעלו על עצמם ולמרות שמדובר במוצר שהוא דור ראשון, הם הגיעו לרמה שהייתי מצפה כבר ממוצר בשל ומתקדם. 

מבחינת איכות תמונה, רואים לא מעט אלמנטים בתמונה שמזכירים יותר מטיפה את ה-KURO של פיוניר, זכרונו לברכה. השחורים, בעיקר כאשר מביאים את הפאנל למצב DARK, מגיע לשחורים עמוקים למדי (אם כי לא שחור אבסלוטי). יחס הניגודיות הדינמי של המסך מגיע כבר למספרים שלא ניתנים למדידה ובקטעי מעבר, המסך מצליח להיכבות באופן מלא ולהגיע לשחורים אבסלוטים. בקיצור, במקרה של השחורים, יש לפנסוניק עוד דור אחד להגיע לרמה של KURO באופן מלא - בעיקר בנוגע לפסים השחורים מעל ומתחת לתמונה שניתן עדיין להבחין במעט אור שבוקע מהם בחדר חשוך לחלוטין.

מבחינת חיבוריות ופונקציות, המסך מתחרה בכבוד בטופ של היצרנים האחרים, עם ממשק מתקדם וחדש ויכולות כגון Skype ו-YouTube. חסרה לי תמיכה בקבצי וידאו כגון DIVX ו-MKV והזרמת תכנים מהרשת המקומית בביתי.

הפונקציה היחידה שהיתה לי חסרה ושבאמת היה מסקרן לבחון היא יכולת של המסך לשדרג תוכן 2D לתלת מימד מדומה, תכונה שהוכרזה על ידי טושיבה וסמסונג אך שלא ראיתי אותה בפעולה עדיין, לצערי. אני מאמין שרק בדור הבא של מסכי פנסוניק נראה יכולת שכזו.

 

ועכשיו לשאלה הקשה ביותר, האם לאור הבדיקה הייתי ממליץ לאנשים לרכוש מסכי תלת מימד מהדור הראשון או להמתין לדורות הבאים?

התשובה כמדומני כבר נענתה בגוף המאמר. אין ספק שאיכות התמונה בדור הזה היא מצויינת וכבר ניתן לראות את הצעדים הבאים שמתבקשים על ידי כל החברות: המשך הגברת מהירות ההבהוב של המשקפיים (אני מעריך שבשלבים הבאים נראה 72HZ, 96HZ ו-120HZ) ומנגנונים שמנסים לגרום לעומק מדומה בתכנים דו מימדיים קיימים.

מבחינת תכנים, המקור העיקרי בשנה הקרובה צפוי להיות ה-PS3, כך שהייתי ממליץ למי שחובב משחקים להקצות לעצמו השנה תקציב בהתאם. רק בשנה הבאה יתחילו תכני ה-Blu-ray 3D לזרום ואני מאמין שיהיו כמה עשרות כותרים זמינים עד לסוף השנה הבאה. 

ציונים

 • איכות בנייה: 9.5
 • עיצוב: 9.7
 • HDTV איכות תמונה: 9.5
 • SDTV איכות תמונה: 8
 • שלט: 7.5
 • יכולות כיול: 8.5
 • יחסי מסך: 8 
 • חיבורים: 9 (מדובר במודל האמריקאי, השאלה אם למודל שנקבל בסופו של דבר יהיה מחבר SCART)
 • ממשק: 9
 • פונקציות נוספות: 9 (יוטיוב, סקייפ, שני חיבורי USB, כרטיס SDHC)
 • אחידות תאורה: 10
 • תלת מימד: 9.5

תמיכה בפורמטים

 • חיבוריות HTPC: מצויין
 • תמיכה בהיי דפינישן של יס - yes HD: לא (מדובר בגירסא אמריקאית של המוצר, בגירסא שתגיע לארץ תהיה תמיכה)
 • רזולוציות: 720P, 1080i, 1080P
 • קצבים:  60HZ, 24FPS 
 • תמיכה ב-HDMI 1.4: כן
 • תלת מימד 3D: כן
 • תמיכה ב-DTT: לא
 • תמיכה ביחסי מסך ב-1080i:כן, אבל ללא מצב JUST תקין

מחיר מומלץ לצרכן: עדיין לא נקבע נכון לכתיבת טקסט זה.

להמשך הדיון בפורום על מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20, לחצו כאן.

תודה ליורוקום יבואנית פנסוניק על השאלת המסך לטובת הבדיקה

< עמוד הקודם: מדידות ובדיקותהמאמר המלאעוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.7
(3) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht