עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מזרימדיה: ISTAR Mini HDMI 1.3 - כי הגודל לא קובע

13/07/2008 - 07:00


עמוד הקודם: ניגון תכנים | המאמר המלא | עמוד הבא: סיכום >

 
 
 

יכולות אלחוטיות 

כאשר אנחנו מעוניינים לנגן ב Streaming תכני High Definition, ההמלצה הגורפת היינה חובת שימוש ברשת קווית, אך לא תמיד אנחנו יכולים לקיים רשת כזאת, לעיתים הבית הוא בשכירות וגם אם לא - הקמת התשתית מחייבת מעט ידע וזוג ידיים ימניות (בלי לפגוע בכל השמאלים, גם אני שמאלי, זה רק ביטוי). לאלו שמתעקשים להעביר תכנים תובעניים שכאלו מעל רשת אלחוטית, עד היום הייתה זמינה בפניהם רשת ה 802.11g הותיקה. רשת זו איטית מידי ולא תאפשר ניגון תכנים כאלו בהצלחה.

לעזרתנו מציצה רשת ה 802.11n החדשה, אומנם היא עדיין לא סופית ובשלב DRAFT, אך היתרון הגדול שלה הוא שהיא אמורה לאפשר קצב נתונים גדול בהרבה ממה שהכרנו עד היום מעל רשתות אלחוטיות, קצב אשר יכול להוות פתרון עבור אלו אשר מעוניינים בהזרמת תכנים בהפרדה גבוהה מעל רשת אלחוטית.

חברת Syabas הינה הראשונה אשר שילבה תמיכה ב 802.11n ב Middleware מתוצרתה עבור מזרימי מדיה ומציעה Dongle´s מתאימים אשר משלבים יכולת זו. ניתן למצוא Dongle´s אחרים אשר גם יעבדו, אך יש לוודא כי הם מכילים צ´יפ מסוג Atheros AR9001U-2NG מכיוון שזהו הצ´יפ היחידי שהוכנסה לגביו תמיכה.


Dongle USB מתוצרת Popcorn Hour

נעשה שימוש ב Dongle מבית Popcorn Hour, הוא מכיל את הציפ המתאים ונבדק על ידי החברה כמתאים. הגדרת הראוטר, EDIMAX BR-6504n לעבודה נעשתה בזריזות.

EDIMAX BR-6504nאיפיון ה ISTAR 1.3 לעבודה ברשת אלחוטית לוותה במספר קשיים, ביצוע הסקירה עבור ה SSID התקיימה ביעילות, אך משום מה ISTAR 1.3 סירב לקבל כתובת IP אוטומטית, הודעת ה Scanning for IP הופיעה למשך דקות ארוכות ללא שום תגלית.
גם כאשר הראוטר חלק אותו חדר עם ה ISTAR 1.3 ובוטלו כל אמצעי האבטחה, עדיין לא בא לציון גואל.

התוצאות נשארו זהות גם כאשר כיוונתי IP סטטי.
במשך שעתיים ארוכות ביצעתי איתחולים לכל ציוד הקצה, איפוסים, הגדרות מחדש - מאומה. אני לא מאמין כי הראוטר היה לא תקין, ה SSID התקבל בהצלחה ומחשבים אחרים הצליחו לקבל IP ולהתחבר לרשת הביתית, אך משום מה ה ISTAR 1.3 סירב לשתף פעולה.

למי שדואג לגבי אבטחה ברשת הביתית (ובצדק), ניתן להגדיר שלל סוגים של הגנות לרשת האלחוטית, החל מה- WEP הבסיסי ועד ל WPA2 בשילוב PSK & TKIP.

מאוד התאכזבתי שלא הצלחתי להפעיל את יכולות ה Wireless הטמונות במכשיר. חשיפתן יכולה להוות בשורה של ממש ולפתור אותנו סוף סוף מחובת שימוש ברשת חוטית על מנת לנגן תכני HD תובעניים.  


שימו לב ל Dongle ה 802.11n אשר מבצבץ מאחורי ה ISTAR 1.3

יש תמיכה בעברית?

נראה לכם שלא? ה Popcorn Hour A-100 היה פורץ הדרך הראשון אשר שילב תמיכה טבעית בעברית בתרגומים. התחקה אחריו ה HD X 900 ול ISTAR 1.3 לא נשארה ברירה אם הוא מעוניין בכיבוש השוק הישראלי ולכן גם הוא משלב תמיכה טבעית בשפת הקודש, ללא המרות מייגעות, החלפות פונטים, היפוכים או סלטות קרקס, פשוט ממקמים קובץ כתוביות בעברית בעל שם זהה לקובץ הוידאו וחסל.

פיצ´ר נוסף שקיים הינו אפשרות להציג כתוביות מובנות בקבצי mkv, פשוט לוחצים על כפתור ה Subtitle וכך ניתן לדפדף בין הכתוביות השונות.

TrickPlay \ ניווט

Seekקיימות מספר אפשרויות ניווט בקבצי וידאו:

Seek 30+ - מתבצע בעזרת החיצים, כל לחיצה מקדמת את הסרט ב 30 שניות, לחיצה רצופה מציגה על המסך את הזמן הנוכחי של קובץ הוידאו עם Counter שעולה במהירות. ברגע שנעזוב את החיצים, הוידאו ידלג לאותה נקודה.

Time Seek - קפיצה לזמן מדויק (HH:MM:SS) בעזרת מקשי ה Keypad.

Gotox, 4x, 8x2 - הרצה של הוידאו במהירות כפולה, כפול 4 וכפול 8. מהירויות x4 ומעלה לא העניקו תמונה חלקה כמו x2 והתמונה קפאה כל מספר פריימים. מהירות x4 & x8 נדמה שעבדו באותה מהירות.

... 10%, 20% - דילוג לנקודות יחסיות בזמן. לחיצה על המספר 1 תדלג ל 10% מהתחלת הקובץ, לחיצה על 2 תדלג ל 20% מהתחלת הקובץ והלאה...

כמעט שכחתי, לא ממש ניתן להריץ אחורה ברוב סוגי הקבצים...

תכנים מקוונים ודפדפן

ה ISTAR 1.3 בעל מספר רב של תכנים מקוונים מוגדרים מראש. תכנים אלו יש לציין הותאמו במיוחד למכשיר. התכנים שהוזכרו יאפשרו לנו להתעדכן בחדשות, לצפות בקטעי וידאו משירותים כגון Google Video, SHOUTcast, Picasa, להתעדכן במצב מזג האוויר, להאזין לתחנות רדיו או פודקסטים שונים ועוד.

לחיצה על Title תפתח לנו שורת כתובת בקצה העליון של המסך. במידה וחיברתם את מקלדת ה USB שלכם (אחרת תאלצו להשתמש ב Keypad של השלט), תוכלו בקלות להזין כתובת אינטרנט ולגלוש לאתר החביב עליכם. שימו לב כי הדפדפן תומך HTML בלבד, קחו זאת בחשבון לפני שאתם נכנסים ל ynet או nana.
מגוון התכנים וסוג השירותים אשר קיימים הינו מאוד מגוון ויכול בקלות להעביר ערבים שלמים בהנאה מבלי להפעיל קובץ וידאו בודד.


< עמוד הקודם: ניגון תכנים  המאמר המלא עמוד הבא: סיכום >


נושאים מקושרים

4K ו-UHD
4K ו-UHD
וידאו
וידאועוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.9
(7) הצבעות

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht