עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מסך LCD של פיליפס 32PFL9603 - מסך FULL HD מגיע לא רק בגדול

07/09/2008 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: יכולות המסך >

 
 
 

הקדמה

מתברר שמסכי FULL HD לא חייבים להיות ענקיים. לאחרונה הגיעו למעבדות Hometheater.co.il מסך 32" FULL HD של פיליפס מסדרת CINEOS, הוא המסך 32PFL9603. מסכי LCD בגדלים כאלה לרוב מעוררים אצלי אסוסיאציה של מסך לחדר שנה ולכן עניין אותי כמה דברים: האם כדאי לרכוש מסך FULL HD בגודל כזה? איך הוא מתפקד עם מקורות וידאו באיכות SDTV?

מסך LCD 32 של פיליפס

 העיצוב

לאחרונה ראינו נטיה של יצרנים להשקיע יותר בתחום העיצוב, המסכים הדקים של היטאצ´י ועד למסכי ה-SCARLET של LG - כולם מנסים להשאיר את טביעת האצבע העיצובית על המסך ועל הצופה.

מסך ה-LCD הזה מעוצב בקו המזכיר חיבור בין העיצוב המסורתי של פיליפס למסך סוני (הפס השקוף המקיף את המסך מזכיר לי מעט את העיצוב של מסכי בראוויה). בקדמתו פס אור קטן אשר מציג מצבים שונים ומזכיר לי מעט סרטי מד"ב שכוללים רובוט אשר פס אור כלשהו מהבהב לו כאשר הוא מדבר (אולי רובוט מ-BATTLESTAR GALACTICA?). העיצוב יפה, ובעצם הדבר היחיד שפוגם בשלמותו הוא המיקום של נקודת הקליטה של השלט ואור החיווי. אם היו אלה ממוקמים לצידי פס האור, הדבר היה משפר את העיצוב אפילו יותר.

 רמקולים של מסך LCD

צידו האחורי של המסך מדהים למדי. הרמקולים של המסך בולטים מיד. הרעיון יפה - רמקולים משמעותיים ראשונים למסך מסוג זה (במקום צינורות קטנים אשר היו יכולים להיות טוויטרים אם היו מגדלים אותם עוד כמה שנים). כאשר המסך קרוב לקיר אחורי כלשהו, דבר שהוא נפוץ למדי, הקיר יחזיר את הצלילים ויוסיף להם נפח וירחיב את הבמה. פס מתכת אטרקטיבי מגן על הרמקולים מפגיעה. השילוב הזה הוא המעניין מבין הפתרונות אודיו שראיתי עד כמה במסכים דקים בכלל. לא זכור לי פיתרון דומה לזה ומרגישים בכך מיד כאשר מאזינים למסך!

פאנל אחורי של מסך LCD

פאנל החיבורים האחורי הוא חלום של כל מסך.  פיליפס פשוט לא שכחו סוג חיבור אחד. יש כאן 3 חיבורי HDMI (כולל עם אודיו אנלוגי), שני חיבורי SCART מלאים, חיבור קומפוננט, אודיו דיגיטלי ואנלוגי, VGA, RF ואפילו חיבור רשת!

חשבתם שזהו? חשבו שנית, בצד המסך יש חיבורים נוספים:

בחיבורי הצד נמצא את חיבור ה-SVIDEO, חיבורי אודיו ואוזניות, חיבור USB ו-HDMI נוסף (רביעי במספר!) לצד חיבור CI שפחות שימושי לנו בארץ לצערי.

מצידו האחר של המסך נמצאים מספר כפתורי מתכת לתפעול המסך ללא השלט (שלמען האמת כמעט בלתי אפשרי ולכן גם לא כ"כ ניסינו).


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: יכולות המסך >


עוד מ: oferlaor

דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht