עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

ערכת לוח מקשים ועכבר Wireless Entertainment Desktop 7000 של מיקרוסופט

כתב: קלוד בן שאול
23/11/2008 - 07:00


מבוא ומפרט | המאמר המלא | עמוד הבא: התקנה ושימוש >

 
 
 

מבוא

אתם בטח ראיתם כמוני את התמונות בפרסומים שבהם רואים איזה דוגמן (שלא היה מסוגל להעתיק קובץ לספריה חדשה אפילו וחייו היו תלויים בכך), מחייך מאוזן לאוזן באושר עילאי המבליט סט שיניים צחורות, תוך שהוא עוסק בצ´טוט עם המשפחה, גלישה ברשת, וצפייה בסרט - וכל זאת תוך ישיבה בספה נוחה כשלוח מקשים מונח על ברכיו. בשלב זה התחלתם לחשוב כיצד לאבזר את המחשב בבית כדי שתיראו כמו הדוגמן. זה בטח לא הצליח ואתם עוד מאמינים שהסיבה היא שלא קניתם את המקלדת הנכונה.

אם כך תשמחו לשמוע שסט המקלדת והעכבר האלחוטיים החדשים של מיקרוסופט הגיע אלי לבחינה וכך הזדמן לי להעמיד אותו להשוואה מול קודמו בתפקיד - מקלדת ה Remote Keyboard for Windows XP Media Center Edition. ההשוואה הראשונה דווקא נוטה לכיוון הסט החדש היות ואין עוררין על כך שהשם Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000 מצליח לתאר חבילה הכוללת שני מוצרים תוך שימוש ב 5 מילים בודדות הכוללות 41 תווים בלבד. המקלדת הקודמת לעומתה הזדקקה ללא פחות מ 44 אותיות ו 8 מילים מלאות כדי לתאר מוצר בודד. מכאן שהרווח הוא כולו שלכם היות ואתם מקבלים פי שניים יותר מוצרים בהרבה פחות מלל.

ברם, האתר שלנו אינו חושש מלפרוץ דרכים חדשות בתחום הלשון (ראה מקרה "מזרימדיה") ועל כן החלטתי לגלות יוזמה ומכאן והלאה יכונה המוצר הקודם בשם MCE Keyboard ואילו המוצר החדש ייקרא מהיום בישראל WED 7000. בכך גם נשיג קיצור משמעותי באורך המאמר שלנו.

סט ה WED 7000 במבט מלמעלה

ה WED 7000 כולל מקלדת עם כפתורים ייעודיים לשליטה על ה Media Center ועכבר. העכבר לכשעצמו הוא מדגם Wireless Laser Mouse 8000 סטנדרטי לחלוטין מהסוג המאפשר גלילה לצדדים עם הגלגלת (על זה עוד בהמשך). הסט מתחבר למחשב באמצעות דונגל Bluetooth שניתן לוותר עליו אם יש לכם כבר מקלט Bluetooth במחשב.

מעבר לכך, מדובר בסה"כ בלוח מקשים בגודל בינוני ובעכבר שנארזו ביחד ונמכרים כסט כדי לאפשר למשתמשי ה Vista Media Center ו XP MCE חיים יותר קלים ונוחים בתפעול המחשב שלהם.

מפרט

החידוש המרכזי שה WED 7000 מביא לעומת קודמו ה MCE Keyboard הוא תקשורת באמצעות Bluetooth במקום IR, כך שהמחשב מסוגל לקבל פקודות ולהגיב גם אם אין קו ראיה בינו לבין לוח המקשים וגם מקבלים שיפור בטווח הקליטה.

מידות פיזיות של סט ה WED 7000

לוח המקשים מהווה את הנקודה העיקרית בסט. זהו לוח מקשים שבדומה לקודמו - "קיצצו לו את הכנפיים" בכך שהסירו את  החלק הימני עם מקשי המספרים והוסיפו בצד שמאל מקשים ייעודיים לשליטה על הVMC, כיבוי הדלקת המחשב והוסיפו בצד ימין  "משטח ניווט" (Navigation Pad בלשון מיקרוסופט)  - שהוא בעצם תחליף לעכבר. ניתן לצפות במצגת המציגה את הכפתורים הייעודיים ואת תפקידם בדף המוצר באתר מיקרוסופט העולמית.

לוח המקשים דק מאוד (19.7 מ"מ בלבד) ומעוקל כמעה לצורת בננה או בומרנג. בחזית לוח המקשים, בצלע המרוחקת מהמשתמש, נמצאים שני תאים נפרדים לסוללות ה AA עם מקום לשתי סוללות בכל תא.

העכבר הוא ה Microsoft Wireless Laser Mouse 8000 הסטנדרטי למדי המגיע עם תחנת טעינה וסוללה AA נטענת.

 

לוח מקשים 

עכבר 

נתונים פיזיים
אורך 451 מ"מ124 מ"מ 
רוחב211 מ"מ69.8 מ"מ 
גובה 19.7 מ"מ 42.1 מ"מ
משקל715 גרם ללא סוללות128 גרם ללא סוללות
מספר מקשים1044 + גלגלת
דרישות מערכת
מערכת הפעלהVista/XP SP2Vista/XP SP2
נפח דיסק חופשי 100MB100MB
תקשורת
שיטהBluetooth 2.0Bluetooth 2.0
תדר2.4GHz2.4GHz
טווח קליטה9.14 מטר9.14 מטר
צריכת חשמל
סוללות4 סוללות AA אלקליות1 סוללה AA NiMH
פרק זמן בין החלפה/הטענה   6 חודשים3 שבועות
תנאי הפעלה
טמפרטורת עבודה0-40 מעלות צלזיוס0-40 מעלות צלזיוס
לחות<5% עד 80%<5% עד 80%

מבוא ומפרט המאמר המלא עמוד הבא: התקנה ושימוש >


נושאים מקושרים

ניידים
ניידים
HTPC
HTPCעוד מ: Catskinner

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 איך להפוך מחשב חלש ל-HTPC
 מדריך חומרה
 ביקורות HTPC
 עוד על HTPC


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTPC:
Kodi / XBMC - המדריך השלם
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht