עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

פנסוניק TX-42G10E פלזמה FULL HD מהדור החדש

01/10/2009 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: מדידות ו-HDTV >

 
 
 

הקדמה

 

כפי שאמר מארק טויין "השמועות על מותי, מעט מוגזמות". הפלזמה עדיין חיה ובועטת לאחר כמה שנים שבו היה רושם שמרבית החברות שמתמחות בתחום זה סוגרות את קוי הייצור שלהן. בשנה האחרונה ראינו קפיצה משמעותית במכירות הפלזמה, שכללו עליה של 30% במכירות (ועוד יותר ברווח הגולמי) בהשוואה לרבעון המקביל בשנה הקודמת.

פנסוניק בעצם לוקחת על עצמה את חוד החנית בפיתוח טכנולוגית הפלזמה לאחר ההכרזה שבקרוב פיוניר תסגור רשמית את קוי היצור שלה ל-KURO, הפלזמה שהובילה טכנולוגית את התחום.

 

נתחיל בשמות המודלים החדשים של פנסוניק בשל הבלבול הרב. פעם זה היה פשוט, היה לנו את ה-PV8 ("הזול"), את ה- PV80 (שהיה ה-HD READY ה "יוקרתי" יותר) ואת ה-PY800 (המודל של FULL HD). הפעם הפתיעה פנסוניק עם מספר רב של סדרות שמבלבלות רבים מאיתנו, כולל אותי.

נתחיל מה-C10 שמגיע בגדלי 42 ו-50", אשר בעצם משדרג את ה-PV8. נמשיך ב-X10 אשר בעצם ממשיך להיות HD READY ומחליף את ה-PV80 בגדלי 42" וב-50". כאן זה מתחיל להיות מסובך. ה-S10 מגיע ב-42, 50" ו-54" והוא בעצם FULL HD, אך עם פאנלים שאינם NEO PDP (כלומר, זה מחליף את ה-PY800).

עכשיו זה מתחיל להיות מעניין עם סדרות G ו-V שהן בעצם כבר FULL HD עם הפאנלים החדשים. ה-G10 מגיע רק ב-42", ומצהיר על יחס ניגודיות של 40,000:1 (או 2,000,000:1  יחס ניגודיות ON/OFF) בניגוד ל- 30,000:1 ניגודיות בכל המסכים שקדמו לו. ה-V10 כבר עשוי מפיסת זכוכית אחת, קרי: אין BEZEL, ומגיע ב-50", 58" ו-65". ה-Z1 כבר בקטגוריה נפרדת ומגיע רק בגודל 54" בלבד.

כבר שהמכשיר הגיע הבנתי שמדובר בחיה שונה לחלוטין מההיצע הקודם של פנסוניק. העיצוב התעשייתי הכסוף מהדורות הקודמים התחלף והפך לעיצוב שחור, מבריק וסקסי. מצד אחד הוא בעצם BEZEL שחור, אך הדקות שלו והחלק התחתון לא משאיר מקום לספק שמדובר עדיין ב-VIERA, אך ברור לחלוטין שזה כבר משהו אחר.

מצידו הימני של המסך ניתן לשלוט בו דרך מספר קטן של כפתורים.


 

מצידו השמאלי ניתן לראות את פאנל החיבורים הצידי שכולל חיבור SDHC, אשר מאפשר ניגון תמונות מכל מצלמה, וסרטי HD אשר הגיעו ממצלמות AVCHD עם זיכרון SDHC. חיבור HDMI צידי, חיבור VGA למחשב, חיבור SVIDEO וקומפוזיט + חיבורי האודיו שלהם ובנוסף חיבור לאוזניות.

בפאנל האחורי ניתן לראות חיבור קומפוננט ואודיו, שני חיבורי HDMI. חידוש מרענן הוא שני חיבורי SCART, אשר אחד מהם יכול לקבל גם אות SVIDEO (שניהם מקבלים RGB). חיבור ה-RF נראה רגיל למדי, אך מתברר לאחר חיבור אנטנה וסריקת תחנות, שהוא גם תואם לחלוטין ל-DTT שמשודר בישראל. את כל השידורים קלטתי ללא כל קושי ובאיכות מצויינת, כאשר נראה שיש גם יכולת קליטה גם של לוח שידורים ומידע על התוכנית הנוכחית!

חשוב לשים לב שמדובר כאן במודל 42G10E מכיוון שיתכן שבעתיד ייובאו לארץ מודלים של M אשר עלולים להגיע ללא חיבורי ה-SCART או קליטת ה-DTT. אני אישית מאוד מקווה שימשיכו להביא את המודל הזה שהוא בעיני עדיף.

פאנל המסך עצמו הוא שחור הרבה יותר  מכפי שהיו המודלים הקודמים. מצד שני, הוא רפקלטיבי למדי ואינו בולע אור. פילטר הזכוכית עדיין במקומו, מה שאומר שניתן לראות מזוית החזר של מה שמוצג על המסך.

 


ניתן לראות אותי מצלם, המסך מבריק ולכן פחות מתאים לסלון בהיר במיוחד


חלון אחורי - חסר עדיין היכולת ספיגת אור שהיתה קיימת ב-KURO

 

מבחינת התפריטים - פנסוניק שיפרה מעט את מנגנון התפריטים המיושן אך הוא עדיין פשוט ובסיסי (קרי: לא גרפי או FLASHY) ביחס למודלים אחרים. האם זה באמת משהו חשוב לעתיד? לדעתי זה חלק מתפיסה כוללת וניתן לראות כבר סימנים בתפריט של VIERA TOOLS שפנסוניק מתכוננת לשנות זאת בעתיד.

 

SDTV

כאן יש לנו לא מעט בדיקות שאנחנו צריכים לערוך - ל-DTT ובחיבור לממיר יס ב-HDMI וב-SCART RGBcvS. במקרה של DTT, מדובר כאן במקלט יציב מאוד, פשוט מחברים לו משושה אקטיבית (אנטנה עם חיבור חשמל) ואתם מוכנים לקליטה. איכות התמונה מצויינת גם ביחס למסכים אחרים וגם ביחס למקלטים חיצוניים. אפשר בקלות לומר שזו אחת התמונות DTT המוצלחות שראיתי עד כה.

 

 

הערה: חשוב לציין שה-X10 שדומה בפרטים הטכניים (וגם במראה שלו) ל-G10 אינו כולל את המקלט DTT. חשוב לציין זאת. את ה-X10 בדקתי אך לא ברמה של ה-G10 ולכן כרגע לא מתוכננת עליו סקירה.

 

גם בתחום ה-SCART אפשר לומר שיש כאן קפיצת דרך מכיוון שמודלים קודמים של VIERA לא הגיעו ארצה עם חיבור זה. האיכות שראינו ב-DTT מקבלת כאן שדרוג קטן כשמדובר על ממיר של יס.

חיבור ה-SCART עובד כמו חלום, כולל העברה אוטומטית בין יחסי המסך השונים לפי סוג התוכן בממיר היס (כלומר, המסך מזהה תוכן 16:9 מול 4:3 ומשנה את יחס המסך בהתאם). עיבוד התמונה מצויין וכמעט ולא היה צריך לגעת בכלום בכדי להגיע לתוצאה מצויינת.

מבחינת תמיכה ביחסי מסך, המסך כולל מספר רב של אפשרויות, כאשר הפופולריות ב-SDTV יהיו WIDE ו-JUST. כמובן ש-JUST היא NLS, כלומר מתיחה בלתי לינארית, אשר מותחת את התמונה באופן בלתי אחיד לרוחב התמונה. יש שיפור בפונקציה זו ביחס לדורות הקודמים, בעיקר שיפור בחדות התמונה.

 

מצב ה-JUST החדש הוא נוח ויפה, אך דורש הסתגלות למי שלא רגיל לצפיה במצב זה. ניתן להבין זאת יותר טוב כאשר בתחתית המסך מתגלגלות כתוביות מהסוג של של TICKER, כאשר ניתן להבחין ב-JUST שהכתוביות כאילו קעורות במרחב ומגלגלות במהירות שונה כשהן מטיילות לאורך התמונה. באופן כזה המסך מתמלא בתוכן עם מינימום הפסד של מידע, אך עם שמירת מרכז התמונה כלינארי ולא מעוות.

כאשר אנחנו מחברים את ממירי ה-HDTV, איכות ה-SD פחות טובה. משמעות הדבר היא שהעיבוד בממירים הללו פחות טובה מהממירים של המסך עצמו (סימן דווקא טוב, למרבית האירוניה).

כל זה נעשה בשל עיבוד תמונה מצויין, אשר ככל הנראה שופר מהדור הקודם של מסכי פנסוניק.

בדומה ל-PY800, גם כאן יש לנו מנגנון IFC = INTELLIGENT FRAME CREATION (או 100HZ כפי שקוראים לו בשכונה). הבדל מהותי אחד בין גירסאת IFC זו לבין מה שאנחנו מכירים במודלים הקודמים ובמסכים אחרים הוא שהוא אמין מאוד. לא ראיתי גליצ´ים מטרידים בו וגם הוא מחליק את התמונה בלי להעיק או להציג בעין. התמונה נראית נעימה אך ללא תופעת הלוואי שהיא מרגישה כמו "אופרת סבון"...


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: מדידות ו-HDTV >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(9) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht