עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

תחנת עגינה לאייפוד - Microlab iDock 100

09/05/2010 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: התקנה ושימוש >

 
 
 

רקע

רקע היסטורי
אחד השינויים הגדולים שעבר עולם האודיו בשנים האחרונות הוא כניסת הנגנים הניידים. ייתכן וחלק מהקוראים יופתעו, אבל Apple לא הייתה החברה הראשונה בתחום.

ב-1997, כאשר חברה קוראנית בשם Saehan Information Systems פיתחה את MPman, נגן ה-MP3 הראשון, הוא היה בגודל 7 על 1.5 ס"מ והכיל 32MB, עם אפשרות הרחבה ל-64MB. הנגן לא היה הצלחה מסחרית ונעלם.

ב-1999 חברת Compaq התחילה לשווק את ה-PJB-100, נגן המוזיקה המודרני הראשון, אשר הכיל נפח אחסון בן 4.8GB  - נפח מספיק לאחסון כ - 1200 שירים. תחשבו על נגן עם 1000 שירים שאתם צריכים לדפדף ביניהם למעלה ולמטה, שיר אחרי שיר, באמצעות לחצן יחיד. כצפוי, הנגנים לא היו הצלחה מסחרית.

קפיצת המדרגה החלה רק ב-2001 כאשר חברת Apple הוציאה את ה-IPod הראשון, עם נפח של 5GB וגלגל מגע לניווט. בזכות מנגנון השיווק המשומן, הממשק הקל וה"הייפ" האייפודים הפכו לסמל, והיום קשה למצוא (במיוחד בקרב האוכלוסיה הצעירה יותר) מישהו שלא מסתובב עם נגן נייד ועליו רוב (אם לא כל) אוסף המוזיקה שלו. אולם, בעולם המקצועי יותר (כולל את שוק ה Prosumers, הצרכנים ה"מומחים"), הנגנים הניידים עדיין לא מוכרים כמקור (Source) איכותי לתכנים ובבית עדיין משתמשים במקור או טרנספורט ברמה גבוהה, ולמעשה - מחזיקים את התכנים בשני התקנים נפרדים (נייד וקבוע).

רקע טכני
בין הסיבות שהנגנים הניידים אכן מספקים איכות צליל נמוכה יותר ניתן להכליל את החיסכון התכנוני שלהם, המתבסס על הדרישות של גודל קטן וצריכת חשמל נמוכה. כתוצאה מכך, מעגלי ההמרה (DAC) וההגברה שלהם אינם מפיקים את האיכות המקסימלית האפשרית של התוכן הדיגיטלי.
אחד הפתרונות לבעיה זו הוא שימוש בנגן תוך עקיפת המעגלים הפנימיים שלו וניצול רכיבי המערכת הביתית הקיימים, באמצעות חיבור חיצוני (שלא דרך יציאת האוזניות).  

בנגנים ממשפחת האייפוד קל יחסית לעקוף את המגבר הפנימי (המחבר בו משתמשת אפל, ה Dock Connector, כולל חיווט מסוים להוצאת Line Out אמיתי), אולם לא את ה DAC הפנימי.  זו פשרה אומנם, אבל כזו שבהחלט מובילה להבדל משמעותי בתוצאה (בניגון תכנים באיכות גבוהה מספיק, למשל בפורמט Apple Loseless).

השוק היום מוצף במוצרים הפונים לקהל זה כגון כבלים שונים ומשונים ובעיקר - עריסות המאפשרות גם התחברות ישירה ל Line Out והוצאת הסיגנל דרך מחברי RCA, וגם שליטה קלה יותר על האייפוד מרחוק באמצעות שלט - בעודנו יושבים בסלון ומאזינים למוזיקה הבוקעת מהמערכת הביתית.

ניתן למצוא מוצרים הבאים לשרת מטרה זו בטווח מחירים רחב, החל מכבל ב 5 דולרים  ועד עריסות High End ב 1,500 דולרים אמריקאיים (למשל, ה KRELL KID).

בביקורת זו אסקור את ה-iDock100 של חברת Microlab (ניתן למצוא באתר ביקורות על חלק מהרמקולים מתוצרתה), שאולי תעזור בהפיכת האייפוד ליותר מאשר "נגן נייד".

  

האריזה ותכולתה

תחנת העגינה (להלן "התחנה") הגיעה במארז סטנדרטי, כאשר כל הרכיבים עטופים בנפרד (פרט לכבלים) ומוגנים על ידי אריזת פלסטיק.


תמונת המארז אחרי פתיחה - מגש הפלסטיק

האריזה כוללת:

 • תחנת עגינה iDock100
 • שנאי עם חוט באורך 1.2 מ´.
 • שלט לתחנה.
 • זוג סוללות AAA.
 • כבלים:
  1. כבל אנלוגי (sPL 3.5 mm-sPL 3.5 mm).
  2. כבל אנלוגי 2xRCA-2xRCA
  3. כבל אנלוגי RCA-RCA (עבור חיבור Composite Video).
 • מדריך משתמש קצר באנגלית.

 
מבט חיצוני

גוף התחנה בצבע שחור מבריק כשהמסגרת בצבע אפור-כסף. התחנה מעוצבת בצורה מודרנית, קרי מינימליסטית - יש עמדת חיבור ל-IPod וכפתור ווליום. זהו. אין יותר כפתורים/אפשרויות שליטה על גבי העמדה עצמה (פרט כמובן ל-IPod עצמו, אולם בסיס התפיסה הוא שימוש בשלט ללא צורך לקום מהכורסא, חס וחלילה). התחנה עצמה כבדה דייה בשביל להרגיש מכובדת אבל לא כבדה מדי (300 גרם למי שסופר). בונוס נחמד הוא קיום מכסה לחיבור עצמו של ה-IPod (מחבר ה 30-pin) לאטימתו מפני אבק כאשר לא משתמשים ב-IPod דרך ממשק החיבור הייעודי.

חיבורים אחוריים:

משמאל לימין:

 • חיבור לחשמל - 9V.
 • Line Out - מתחבר למגבר או ישירות לרמקולים מוגברים.
 • Line In - מתחבר למקור שידור - CD, DVD, מחשב, נגן אחר ללא Dock Connector וכו´.
 • יציאות וידאו -
  1. S-Video
  2. Composite

נתונים טכניים (מאתר היצרן)

Frequency response: 20Hz - 20kHz
Distortion: < 0.05% (1V RMS 1kHz)
Separation: > 70 dB
Volume: Rotary dial
Power LED: Blue LED

Audio inputs: iPod 30 pins, 3.5mm stereo plug
Audio interface: Support any audio playback devices with 3.5mm stereo plug
Line out: 2 x RCA interfaces 
Power: AC Power: 100 - 240V
Power input: DC 9V 800mA 
Product dimension: 90 x 295 x 170mm 
Product net weight: 300g

SUPPORT
iPod (20GB, 30GB, 40GB, 60GB only), iPod (photo) 40GB, 60GB only, 
iPod (color) 30GB, 60GB only, iPod (video) 30GB, 60GB, 80GB only, iPod mini (4GB. 6GB only), 
iPod nano (1GB, 2GB, 4GB, 8GB only) 

הערה לגבי iPhone - בחיבור הטלפון למכשיר מתקבלת הודעה כי זהו אינו התקן המיועד לאייפון ועלולות להיות הפרעות הנובעות מהשידור הסלולרי (הפתרון - הכנסת הטלפון ל"מצב טיסה"). בדומה לעריסות אחרות שאינן "נתמכות" בצורה רשמית, לא חייבים לפעול לפי ההצעה והסיכוי להפרעות נמוך יחסית (במהלך השימוש בעריסה קיבלתי מס´ שיחות טלפון שאומנם הפריעו להאזנה, אבל זאת בגלל שהשיר התחלף לצלצול שהינו באיכות נמוכה יותר).


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: התקנה ושימוש >


נושאים מקושרים

ניידים
ניידים
וידאו
וידאו


עוד מ: mta194
תגיות


דרגת קושי: 2
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם יוזרית


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם יוזרית:
מחשבים: כלבו טאץ´ מבית HP
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht