עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

שעון לאודיופילים - Audiophile Gift - Nixie Tube Clock

24/05/2010 - 07:00


מבוא | המאמר המלא | עמוד הבא: נו, אז מה דעתנו? >

 
 
 

זמן


מבחינת הפיזיקה, זמן הוא המימד הרביעי, חלק בלתי נפרד מתיאור העולם שסביבנו. מבחינת הפילוסופיה, זמן קשה מאוד להגדרה, אבל אפשר לנסחו בתור ההבדל המוחלט בין אירוע אחד לשני (למשל, מלידה ועד מוות). כל אחד תופס את הזמן אחרת, משתמש בו אחרת - חלקנו תמיד מאחרים, חלקנו תמיד מקדימים וחלקנו כלל לא מתייחסים אליו ("נו, יהיה בסדר"). למרות היחס השונה, כולנו יודעים מהו הזמן וליתר דיוק - באיזה זמן אנחנו נמצאים. ביתר פשטות, רוב הזמן כולנו יודעים לענות לשאלה - "מה השעה?"

בגלל ש"מה השעה" היא שאלה כ"כ חשובה, תמיד יש סביבנו הרבה מאוד שעונים - על היד, בטלפון הנייד, במחשב כף היד, במחשב עליו אנו עובדים, על הקיר מולנו במשרד, מעל הרציף בתחנת הרכבת וכולי. אם אנו לא רואים שום שעון, תמיד אפשר להתקשר ל"שעון הדובר".
יש שעונים רגילים ושעונים מוזרים, שעונים גדולים וקטנים, ממתכת,מפלסטיק ואפילו מנייר.

בזכות ריבוי השעונים הזה, שעון הפך למתנה מאוד מקובלת - שעון זהב בפרישה מהעבודה, שעון יוקרה בסיום קורסים בצבא (טיס, חובלים), מתנת אירוסין מסורתית לחתן (שעון יד מהורי הכלה), שעון קיר לנכנסים לבית חדש ואפילו שעון מעורר לחברים הישנוניים שלנו (אגב, אם מישהו מחליט לקנות לי מתנה לכבוד יום ההולדת שלי המתקרב, אני אשמח ל Clocky).

שעון מתנה?

עכשיו - מתנת הזמן הגיעה גם לעולם האודיו האודיופילי, בזכות מגזין האודיו המקוון My-hiend.com.
המגזין הציב מטרה, ליצור עולם של מתנות לחברים האודיופילים ביותר שלנו, אלו שלא מתפשרים על שום פריט ציוד שמוצג לראווה בביתם.
המתנה הראשונה הנמכרת באתר היא השעון אותו אני מציג כאן, שלדעתי זכאי לתואר "השעון האודיופילי הראשון".

 

השעון מגיע ארוז באריזה מגוננת מאוד, קרטון מעוצב ובתוכו מארז קלקר מאוד עבה. כאשר מוציאים את החבילה מהאריזות, רואים שכראוי לשעון אשר "מרגיש בבית" אצל אודיופיל טיפוסי, אין פה LCD, כפתורים גלויים או רכיב האחראי לעיבוד ממוחשב (לפחות לא אחד בולט).
בגב השעון ישנו חיבור לספק הכח ועוד כפתור יחיד, שניהם חבויים ודי קשה להגיע אליהם.

המרכיב הבולט ביותר שאנו רואים הינו 6 שפורפרות נאון בולטות המציגות את הספרות ועוד שתיים קטנות יותר, המשמשות להפרדה בין השעות, הדקות והשניות. כל שפורפרת מכילה 10 ספרות מתכתיות הנדלקות כל אחת בתורה ע"י מעבר זרם חשמלי דרכן, בצורה רציפה.


מבנה שפורפרות השעון - Nixie Tubes

מבנה השעון מתכתי "קר", בצבע כסוף מוברש. הקוים נוקשים יחסית, אומנם קיים ניסיון לגימור מעוגל אבל בגלל המבנה המתכתי השעון משדר תחושה יוקרתית ו"אל תגעו בי, אני פה בשביל הרושם".  בחזיתו כיתוב בלייזר של שם המגזין.

 

זה השעון - פשוט, יפה (עניין של טעם) והעיקר - משתלב יפה מאוד בסט הציוד האודיופילי. 

להפתעתי, עם השעון מגיעה חוברת הוראות מפורטת למדי, אשר ממנה מסתבר כי עם כפתור יחיד וקטן אפשר לעשות הרבה מאוד דברים, באמצעות לחיצות לפרקי זמן שונים ומשונים (4 שניות רצוף,7 שניות רצוף ואז לחיצה כפולה, 11 שניות רצוף ועוד שילובים שונים) -

  • 1. כיוון השעון (מתבקש).
  • 2. קביעת תצוגת 24 שעות או 12 שעות.
  • 3. קביעת שעות העבודה של השעון - ניתן לקבוע כי בשעות הלילה התצוגה לא תהיה מוארת (על מנת לחסוך באורך החיים של השפורפרות, אשר מוצהר כי הוא 50,000 שעות, כ- 5 שנים, עד ירידה של 50% בעוצמת ההארה).
  • 4. קביעת הבהוב של נורות האמצע (המפרידות בין יחידות הזמן) - מהבהבות או כבויות.

אבל - זה לא הכל...
מתברר שיוצר השעון החליט שהשעון לא עובד בשבילנו, אלא אנחנו בשבילו.

אפשר לכייל בשעון זה את קצב התקדמות השניות - או, "כמה זמן זה שנייה?".
שניה מוגדרת בשעון זה כערך בסיסי של 5,000 יחידות תזמון (אל תשאלו אותי מה זה אומר).  אפשר להשוות את פעילות השעון במשך כמה ימים לשעון עליו אנחנו סומכים (למשל - שעון אטומי), לראות האם הוא צובר פיגור (או ממהר) ולהתאים את ערך יחידות התזמון בהתאם.

אני חייב לציין - פונקציה זו מאוד הפתיעה אותי, אני לא רגיל לשעון שמאפשר כיול כ"כ מדויק.
כנראה זה קשור שוב לעובדה שהשעון מיועד לאודיופילים - אי אפשר להחליף לו שפורפרות, קבלים וכו´ - אז לפחות שאפשר יהיה "לשחק" עם משהו אחר במאפיינים שלו.


מבוא המאמר המלא עמוד הבא: נו, אז מה דעתנו? >


נושאים מקושרים

בשיתוף עם יוזרית
בשיתוף עם יוזרית
אודיו
אודיו
ללא קשר
ללא קשר


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 2
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם יוזרית


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם יוזרית:
מחשבים: כלבו טאץ´ מבית HP
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht