עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

PK102 -Pico - מקרן פצפונייד

05/07/2010 - 15:10


 pico - מקרן נייד  | המאמר המלא | עמוד הבא: המשך בדיקות וסיכום  >

 
 
 

ציפיות 

המקרן של optoma הגיע אלי בקופסא שחורה ומסתורית. ציפיתי למכשיר בגודל של ספר עב כרס והמתנתי עם פתיחת הקופסא עד לשעות הערב המאוחרות. כמה מרתק מפגש כזה כבר יכול להיות? מה רבה היתה הפתעתי כשפתחתי את הקופסא ולא מצאתי שום מקרן... היו שם כמה חוטים, נרתיק עור קטן ועוד איזה מכשירון חשמלי אותו סיווגתי מיד כמתאם מתח חשמלי. שתי דקות תמימות חלפו לפני שהבנתי  ש´המכשירון הקטן´ הזה הוא בעצם המקרן! זה אמיתי? מקרן בגודל של טלפון סלולארי? אפשרי, ועוד ביד שלי.

כיאה למקרן פיצפון, ב-pico pk102 המינימיליזם שולט עם לא יותר משלושה כפתורים. כפתור אחד להדלקה, כפתור שני להפעלה ושליטה בווליום וכפתור שלישי דואג לפוקוס. הסקרנות גברה ומייד לחצתי וכיוונתי את המקרן לקיר, החדר היה מואר למדי בעזרת שתי מנורות תקרה, וכן - היה שם משהו על הקיר, אבל קשה היה להבין במה מדובר.

 

 

 צפייה ראשונה

החשכתי את הסלון והפלא ופלא תמונה מוקרנת על הקיר. שימוש יעיל בחוקים פיזיקליים פשוטים, תזוזה אחורה - התמונה גדלה ולהפך, תזוזה קדימה - התמונה מצטמקת עד לגודל של בול. במרחק של 2.5 מהקיר, מתקבלת תמונה ברוחב של מטר וחצי. בשלב הזה נרשמה התלהבות רבה בקרב בת השמונה שנכחה בחדר.

 

נסיונות ותהיות 

אז מה הוא יודע לעשות? על פי המדריך למשתמש יש לו שלוש פונקציות הקרנה: תמונות, וידאו ופרזנטציות. בנוסף, הוא יכול לשמש כמסך נוסף עבור מחשב נייד וכן עבור מכשירים סלולארים. ה-pk102 מאפשר לצפות בסרט באורך של עד 90 דקות, ללא הטענה.

שימוש כמסך נוסף עבור מחשב נייד

על פי המדריך למשתמש יש לחבר את המקרן לנייד באמצעות כבל VGA. אז חיברתי, נכנסתי לsetting, בחרתי ברזולוציה הנכונה (600X800) וכלום. אין תגובה. התעסקות נוספת עם הגדרות התצוגה הניבה בסופו של דבר את התוצאה הרצויה ומסך המחשב הוקרן על הקיר. התמונה מעט מפוקסלת אבל בסך הכל החוייה נחמדה ומסך המחשב הופך ממרחק 2.5 מטר למסך ענק ברוחב של עד 60 אינצ´. שוב, יש צורך בחדר חשוך מאד בכדי לראות משהו.

חיבור למכשירים ניידים

החיבור קל ופשוט והמקרן מאפשר לשתף חברים בקטעי הוידאו והתמונות שצילמתם. זה לדעתי השימוש העיקרי של המקרן הזה. חשוב להדגיש שאת התמונות והוידאו תוכלו לראות אבל לא ממש תוכלו לשתף בסאונד. עוצמת הקול נמוכה מאד.

 


 pico - מקרן נייד  המאמר המלא עמוד הבא: המשך בדיקות וסיכום  >


נושאים מקושרים

יוזרית - תחשבי טכנולוגית
יוזרית - תחשבי טכנולוגית


תגיות


דרגת קושי: 2
בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם יוזרית


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם יוזרית:
מחשבים: כלבו טאץ´ מבית HP
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht