עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 ביקורת מסך 55C9000 של סמסונג

02/11/2010 - 07:00


עיצוב | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות התמונה >

 
 
 

הקדמה

 

לבודקי רכבים כיף לבדוק מדי פעם פרארי בכדי שיהיה להם קנה מידה לגבי מכוניות רגילות. בעולם המסכים, יש לכל חברה מסך אחד שהיא מציבה אותו מעל כל השאר ("מוצר הדגל" או Flagship Model), אלה מודלים שאינם נמכרים בכמויות משמעותיות, אך הטכנולוגיות שבהן זולגת די במהירות למסכים הנמוכים יותר ופעמים רבות הם מציגים הוכחת יכולות כזאת שמראה לנו לאן השוק הולך.

אז מה היה לנו שם? למסכי הדגל יש כבר חיבוריות לרשת הביתית, תלת מימד, תקשורת לעולם החיצוני ועוד.

ה-C9000, אשר בדקנו אותו בגודל 55" שלו, הוא חריג במובנים רבים, הוא עושה פחות או יותר את הדברים שהאחרים עושים, אבל "אחרת".

עיצובית, יש קוי דמיון מפתיעים בין ה-C9000 לבין מסכי Flagship של חברות אחרות (סדרת Z של סוני בראוויה מהדור הקודם והפנסוניק 54Z1, גם הוא מהדור הקודם). זו אינה מקריות, דקותו המפחידה של המסך הזה היא כל כך קיצונית שיש רק מעט חומרים שיכולים לשמור על המסך חזק למרות שעוביו קטן מ-8 מילימטר.


דקיק בהחלט, האייפון 4 שלי נראה ממש עבה לידו...

המסך כה דקיק שכאשר מניחים את האייפון לידו זה מתחיל להראות מצחיק עד כמה הוא דק. להרים אותו בידיים זה סיכון לא פשוט למי שאין כפפות או ציוד מתאים - עוד מילימטר ואפשר יהיה להשתמש במסך כסכין חדה במיוחד מאלומיניום מושחז... 

העובי הזה מטעה, שכן, הוא לא דק כל כך בכל השטח שלו, אבל בהחלט ברובו. המסך כל כך דק וכל כך מלא באופציות שבוודאי תשאלו היכן כל המחברים שלו והאלקטרוניקה שלו?

סמסונג "החביאה" את המחברים ואת האלקטרוניקה שלו בבסיס שלו. משמעות הדבר שהמסך אינו מיועד לתליה - הבסיס הוא חלק בלתי נפרד מהמסך. מכיוון שסמסונג לא רצתה להפוך את הבסיס לעבה מדי, המחברים בבסיס עדיין דקיקים ומיוחדים עבור חיבורים עבים מדי (קומפוננט, רשת, וכו´).

 

כאמור המחברים בבסיס וניתן למצוא שם חיבור RF, חיבורי קומפוננט (דרך מחברים מוקטנים), ארבעה חיבורי HDMI, חיבורי VGA ו-SCART (דרך מתאמים קטנים) וחיבור רשת (גם דרך מתאם קטן). בצד המסך ניתן למצוא שני חיבורי USB, אשר על שימושיהם נלמד בפרקים הבאים. גם חיבור CI קיים במסך למרות שאין בו צורך בישראל.

זה עיצוב חכם, שמאפשר הצבה של המסך גם במרכז סלון, ולא רק בפינה שלו, ללא כבלים מכוערים. העיצוב של הגב של המסך, בשילוב על החיבור של הבסיס (Swivel) הוא לא פחות יפה מהחלק הקדמי של המסך.

 

בחלקו הקדמי של המסך מתחבא לו פאנל שליטה למי שאין כרגע את השלט (או שנגמר לו הבטריה הנטענת) אשר נפתח בנגיעה ונסגר מעצמו.

 

אין ספק שרואים את השיפור בעיצוב בין ה-C9000 ביחס ל-C8000, למרות שגם זה הקודם נראה מרשים ביותר ה-C9000 מצליח להאפיל עליו עם עיצוב מדהים ממש.

בדומה ל-55C8000 גם מודל זה אינו רגיש כלל להחזרי אור. למרות שהמסך מבריק, הוא מטופל למניעת החזרי אור וניתן לראות את זה בבירור כאשר מאירים עליו מזוית מתאימה.

איך הטיפול הזה עובד בשטח? מצויין! גם עם חלון מואר מאחור ההפרעה היתה מינימלית.


הממשק

בניגוד ל-55C8000, ה-55C9000 טרם עבר את תהליך הגיור ולכן תפריטים ותרגומים ושאר הדברים שסמסונג מעברתת, נותרו להם באנגלית. מצד שני, ניתן היה לראות שההתאמה כבר בעיצומה (ניתן יהיה לראות זאת בשלט בהמשך) כגון בשמות הספריות וכו´ אשר מוצגות עם פונטים בעברית אך העברית עדיין הפוכה.

עיצוב הממשק בעצם זהה לזה של ה-55C8000, כלומר, שקופה גרפית ויפה. אישית העדפתי את הגרפיקה מהדור הקודם של סמסונג, אבל מבחינת ממשק לא נעשה באמת שינוי כלשהו בין הדורות השונים.

 

למשתמשים טכנולוגיים (כאלה שקוראים את מילים אלה), לא צפוי קושי מיוחד להתרגל לממשק המשתמש, אך הוא מתוחכם למדי ויש להזהיר משתמשים "פשוטים" (סבא וסבתא שלכם) שיתקשו עם עודף האופציות והגרפיקה המבריקה והחצי שקופה.


עיצוב  המאמר המלא עמוד הבא: איכות התמונה >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.5
(2) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht