עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מועד סגירת השידורים האנלוגיים בישראל נדחה

24/01/2011 - 18:30 
 
 

כפי שצפינו עוד במסיבת העיתונאים של הרשות השניה שבישרה את כיבוי השידורים האנלוגיים בפברואר, התאריך העדכני נדחה - נכון להיום ל - 30 במרץ 2011.

מהלך כיבוי השידורים בא בכדי לתת לעשרות ומאות אלפי הצרכנים שטרם עשו זאת, את ההזדמנות לרכוש ממיר דיגיטלי ואנטנה בכדי לקלוט את שידורי ה-DTT הדיגיטליים החינמיים (שירות עידן+).

אם אפשר להצביע על כשלון אחד בנושא הזה הוא בכך שהמדינה (החשב הכללי בעיקר) פשוט אינם מטפלים בכל נושא העברת הזכויות לנזקקים לקבלת ההנחה על הממיר כפי שהם אמורים לעשות לפי חוק. לא רק שלא ראינו שהנושא מטופל, אלא שאפילו פרסומות על כך שהשידורים האנלוגיים היו צפויים להסגר בתחילת פברואר טרם נעשו.

להערכתי האישית, זו אינו העיכוב האחרון, ואם משרד האוצר לא יקח את הדברים בידיים וישפט את הפרוצדורה של קבלת ההנחה או ישנה אותה לחלוטין (למשל על ידי ביזורה וקבלת ההטבה דרך מנגנון הרווחה בשלטון המקומי) יש להניח שהדחיה הזו תמשך. בארה"ב הפרוצדורה לכיבוי השידורים האנלוגיים לקחה שנים.

יש לציין שמערך השידורים הדיגיטלי הופך לכלכלי מאוד עבור המדינה, רק כאשר מערך השידורים הקיים, עליו המדינה משלמת הון עתק, סוף סוף יכובה. לא רק שניתן יהיה למשרד התקשורת לתמחר את תחומי התדרים השונים לטובת סוגי שידורים אחרים (בארה"ב גוגל מתכוונת לספק שירותי אינטרנט באיזור "הרעש הלבן" בין הערוצים).

שר התקשורת, משה כחלון, דיבר על עיבוי של מערך השידורים (עד לכדי 15 ערוצים שונים, חלק מהם ב-HD) דבר שדורש פינוי של לפחות 2 או 3 תדרים שכעת בשימוש של המערכת האנלוגית, כך שכל עיכוב גם עולה למדינה כסף וגם מעכב את הקדמה.

יש לקוות שמשרד האוצר יקח את עצמו בידיים, במיוחד לאור זה שזה המשרד שבכלל דחף את כל נושא ה-DTT מלכתחילה, ויטפל ברצינות גם בנושא הפרסום והמגע מול האוכלוסיות החלשות בכדי לאבזר אותן בממיר דיגיטלי ולא הנושא ידחה שוב ושוב. חבל.

 להמשך הדיון בדחית כיבוי השידורים האנלוגיים לטובת DTT


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 2
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 DVB-T המהפכה הדיגיטלית
 שידורי HDTV של יס
 שידורי HDTV של הוט
 HOT HD מול YES HD
 DTT - מפת השידורים
 עוד על שידורים


המאמר הפופולרי ביותר בתחום שידורים:
סקירה של yesMax HD, הממיר החדש של yes
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht