עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

מייצבי רמקולים תוצרת Soundocity

מאת: קלוד בן-שאול
09/02/2011 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: הרכבה והתרשמות >

 
 
 

הקדמה

לפני הרבה שנים היציבות של הרמקולים הייתה הפחותה בדאגותינו, זו הייתה תקופה שבה רמקולים עוצבו כמו מיני בר או כספות והיו להם רגליות גומי עבות ששימשו להצבה על הרצפה. נכון שבאותה תקופה היו כמה אסונות אסטטיים שמנעו מהנהלת הבית לקבל את תחביבנו האודיופילי בהבנה, אבל תמיד הסתדרנו ובסופו של דבר הצלחנו למכור להנהלה את הרעיון שניתן להשתמש באותן תיבות אדירות ממדים כשידות נוספות שעליהן היא תוכל להציב עוד כמה עציצים עם התחתיות מתחרה שהיא קיבלה מהדודה בפולניה.

רמקול שאין לו בעיה של יציבותאם שבתם לתחביב לאחר כמה עשרות שנים שבהם הייתם עסוקים בלעשות כסף ביום ובלהתמוטט על הספה בערב, לבטח שמתם לב שנורמות העיצוב השתנו ושהרמקולים הנמכרים היום הפכו לדקים וגבוהים יותר. זה הרבה יותר אסטטי וכבר אין סכנה שהאורחים ינסו לפתוח את הרמקול כדי להוציא ממנו פחית שתייה, אבל זה די מעצבן שכל התעטשות גורמת לרמקול לרעוד על כרעיו כאילו שבזה הרגע נפתח השבר הסורי אפריקאי ואנחנו נמצאים בעיצומה של רעידת אדמה.

הבעיה מחריפה כשאתם חולקים את הבית עם חיות מחמד, ילדים ורומבות. ניחא ילדים שאותם עוד אפשר לחנך, ברם, שואבי אבק רובוטיים וחתולים הם חסיני חינוך בעליל וההתנדנדות של הרמקולים עלולה להפוך בגללם חיש קל לנפילה בסגנון התרסקות חופשית. בהיותכם אנשים עתירי ידע וניסיון בטח כבר בדקתם את העניין וגיליתם שרגליות הגומי שזכרתם מעברכם הוחלפו ביתדות מתכת דקיקות (ספייקים) ושבסיס הרמקול הפך לצר כל כך שצרוף הגורמים הללו מאפשר את הפלת הרמקול על צידו בלחיצה קטנה עם האצבע.

את הבעיה אפשר לתמצת בכך שאמנם נפטרנו מהמיני בר אבל קיבלנו במקומו את מיגדל פיזה.

לעזרתנו נחלצת חברת Soundocity עם רעיון שנלקח הישר מעולמם של בוני הסירות והיא בעצם מבקשת להפוך את הרמקולים שלנו לקטמרן.

על החברה ומוצריה

את חברת Soundocity הכרתי דרך אחד מהדיונים שהיו כאן באתר בנושא שיפור היציבות של רמקולים והאמת שהייתי די ספקן בהתחלה. החברה ממוקמת בעיר סאלם שבמדינת אורגון ונראה שמוצריה משווקים על ידי חברת OregonDV. המוצר העיקרי של החברה, המכונה בשם outrigger, הוא מסילה מפלדה בעובי של רבע אינטש שאליה מתחברים רגליות קוניות (יתדות). כל רמקול זקוק לזוג מסילות והם אמורים להתברג לתחתית הרמקול ולבלוט משני צדדיו. מטרת אותן מסילות היא להרחיב את בסיס הרמקול ובכך לשפר את יציבותו.

המסילות נמכרות בזוגות וישנם חמישה אורכים האמורים להתאים לרמקולים שרוחבם מ 15 ועד ל 46 ס"מ. המידות המדויקות של מסילות אינן מפורסמות והחברה מסתפקת בציון מידת ההתאמה שלהם לרוחב של הרמקול כאשר טווח ההתאמה נקוב באינטשים. להלן טווח המידות כשהוא מתורגם לס"מ ומעוגל לעשירית הקרובה.

 

תואם לרמקול שרוחבו בטווח המידות הבאות בס"מ:

מידה 1 מתאימה לרמקול ברוחב

23.1

15.2

מידה 2 מתאימה לרמקול ברוחב

28.8

23.1

מידה 3 מתאימה לרמקול ברוחב

34.5

28.9

מידה 4 מתאימה לרמקול ברוחב

40.3

34.6

מידה 5 מתאימה לרמקול ברוחב

46.0

40.3המסילות צבועות באבקה בצבע שחור מאט כך שהן אמורות להפגין עמידות לאורך שנים. מי שרוצה יכול לפנות לחברה ולהתעניין בגימור כרום מבריק.

מלבד בחירה בין חמשת המידות הסטנדרטיות ניתן לקבל את המסילות עם קצוות ישרים או מעוגלים.

 
 

בקצה כל מסילה יש רגלית בצורת קונוס המחוברת לבורג קפיצי שבראשו  דסקית מגומי. כל רגלית מורכבת משני חלקים: החלק העליון (להלן הקונוס) והחלק התחתון (להלן היתד) המתברגים יחד ליצירת רגלית. ניתן להזמין בשתי רמות הכוללות גימור מוזהב או מושחם ולשלב שני אורכי יתדות: 1.6 או 3.5 ס"מ.

  

הפריט האחרון המשלים את הסט הן דסקיות פלדה בקוטר 1.9 ס"מ, עם שקע חרוטי קטן במרכז צד אחד, המשמשות להגנת המרצפות מפני שריטות שעלולות להיגרם מהיתדות. גם דסקיות אלו מוצעות בגימור מוזהב או מושחם.

  

כך שבסופו של דבר סט שלם המורכב ממסילה, שני קונוס+יתדות ודסקיות הגנה ייראו כך:

עם כל מסילה מגיעים מספר אביזרים הכוללים ברגים, שייבות וגם תבריג קדח לעץ שאותו תצטרכו בשביל לחבר את הברגים במידה והרמקול שלכם הגיע ללא רגליות מתברגות.

 

 


הקדמה  המאמר המלא עמוד הבא: הרכבה והתרשמות >


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו
עשה זאת בעצמך
עשה זאת בעצמךעוד מ: Catskinner
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht