עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ספינת הדגל החדשה של סמסונג - 55D8000

07/07/2011 - 07:00


מבחינה חיצונית | המאמר המלא | עמוד הבא: טלויזיה >

 
 
 

העיצוב

סמסונג הגדילה באופן הדרגתי את נתח השוק שלה בכלל וספינת הדגל שלה בכל שנה מרימה את הבר גבוה יותר. לאחרונה השיקה סמסונג בישראל את הסדרה החדשה של מסכי ה-LCD והפלזמה שלה, כאשר ספינת הדגל היא בעצם ה-55D8000. רבים שואלים את עצמם מה ההבדלים בין ה-55D8000 לבין ה-7000. בעוד שבארה"ב התשובה ברורה יותר, בישראל ההבדלים לא מאוד גדולים וקשורים בעיקר לנושא העיצוב (ה-D7000 כולל מסגרת "פשוטה" יותר שהיא בעצם כמעט שקופה, בעוד שה-D8000 כולל מסגרת אלומיניום מבריק).

הבדל נוסף הוא שב-D7000 נחוץ דונגל WIFI שמתחבר ל-USB בעוד שב-D8000 הרשת האלחוטית (עבדה מצויין, אגב) מובנית ולא דורשת שום תוספת. 

את השלט החכם שמגיע עם ה-D8000 בחו"ל אין כרגע תוכניות לייבא ארצה - מדובר בשלט רגיל מצד אחד ובעל מקלדת בצד השני (מקווה שחברת בוקסי מקבלת תמלוגים על העיצוב הזה...). החוסר באותיות עבריות והעלות של השלט ככל הנראה לא מתאימים לשוק הישראלי.

 

שאר השינויים במסך עדינים למדי, קשורים למסגרת (לדוגמא עובי, סאונד מעט שונה) ובאינטרנט מתחוללים לא מעט ויכוחים לגבי מנגנון ה-Micro dimming והאם שני המסכים הללו זהים או מעט שונים בטיפול שלהם בנושא זה. לפי סמסונג, ה-55D8000 כולל מנגנון משופר בשם Micro Dimming PRO (בניגוד ל-Micro Dimming "רגיל" ב-D7000).

על פניו, עיצוב מינימליסטי הוא כזה שמוריד את הקישוטים ומשאיר את המהות. בפועל העיצוב הזה הוא לא פחות מדוגמנית על הלבושה בחוטיני. זה מבליט בפירוש את הקימורים הנכונים ומעורר קינאה במי שאין לו כזה בבית. שתי נקודות תורפה של העיצוב הם המעמד שנותר כפי שהיה בעבר (מומלץ בחום לתלות מסך כזה ולא להעמיד אותו על שולחן) והלוגו הזוהר בהתלהבות של המסך. את הלוגו, שמזכיר מעט את העיצוב של החלק התחתון של מסכי פיליפס בשני הדורות האחרונים, ניתן לכבות באופן קבוע, להדליק קבוע או שיהיה דלוק כשהמסך כבוי או דלוק. נוח למדי במידה והלוגו מטריד אתכם כאשר הוא דלוק.

העיצוב החדש לא מתיר המון מקום לחיבורים ואכן חיבורי SCART לא היו הקורבן היחיד, אלא גם ניתן לראות שחסר חיבור SVIDEO. המסקנה היא ברורה, תם עידן הממירים הישנים ומי שעדיין לא עבר לממירי HD, כדאי שיעשה זאת במהרה.

כאמור, ההחלטה שלא להביא את השלט המתקדם יותר השאיר שתי אפשרויות שליטה במסך:

  • השלט המקורי פשוט למדי. קשה להתלהב ממנו יותר מדי, הוא פונקציונלי ולא הרבה מעבר לכך. בסופו של יום הוא יעשה את העבודה, אבל הוא נראה יחסית פשוט ביחס ליוקרה שהמסך עצמו משדר.
  • שליטה דרך אפליקציות באייפון או באנדרויד. אפשר לומר, שזה לא רק אופציה חביבה אלא שיש המון מקרים שבהם בלתי אפשרי להגיע לפיתרון אמיתי שלא דרך שליטה בדרך זו.

עם הדלקת המסך ניתן מיד להבין שההחלטה לצמצם את המסגרת עושה למסך הרבה חסד. התמונה מרגישה כאילו שהיא מרחפת באוויר ואני מהמר שבדורות הבאים יצטרפו לעיצוב הזה חברות נוספות, ושסמסונג אפילו תגלח עוד כמה מילימטר מהמסך. היתרון הוא גם למשתמשים, המסך הוא 55" אבל הוא בקלות יכול להחליף מסכים בגודל קטן בהרבה. 

מקרוב, ניתן להבחין, עם זאת, במבנה של הפיקסלים. יחס ה-FILL של הפיקסלים ב-55D8000 נראה נמוך מדורות קודמים, לא לחלוטין ברור מדוע.

מבחינת המגבלה הזויתית של המסך, ניתן לראות שהתמונה חיה מאוד וצבעונית מאוד ויש ירידה בבהירות וצבעוניות בעיקר בציר האנכי, פחות באופקי. כלומר, רצוי להציב את המסך בזוית ישרה לצופה בציר האנכי, אך יש פחות צורך בכך בציר האופקי. הפאנל הוא פאנל SQ, לחוקרי הפאנלים שבינכם.

המסך כולל ציפוי אנטי רפקלטיבי אשר הוא אפקטיבי ביותר. מול המסך ניצב חלון פתוח ולמרות שניתן היה לראות את החלון דרך המסך, הוא לא הפריע לצפיה במיוחד וכמות האור שפגעה במסך היתה קטנה מהצפוי. קדמת המסך הוא מבריק, אך זה בהחלט יתרון מכיוון שחדות המסך טובה יותר בזכות הפילטרים הללו.

איכות הצליל של המסך סבירה, אם כי חוששני שבמסך דק עד כדי כך, אין המון מקום לאיכות צליל וככל הנראה זה איכות הצליל המרבית שניתן להשיג ברמקולים מובנים של מסך סופר דק.

תפריטי המסך כולם בעברית, אם כי ניכר שחלק מהתפריטים תורגמו עם טעויות (format למשל תורגם כ "תבנית", device כמכשיר במקום כדיסק נייד, timer כשעון עצר). אני חייב לציין שבמרבית המקרים התרגום יותר מסביר ולרוב ניתן להבין מה.

ממשק המשתמש נראה ששופר והפך לפשוט יותר מאז הדור הקודם (סדרת C), הגרפיקה דומה מאוד, אבל ניכר שנעשה מאמץ להחביא תפריטים מסובכים מדי ולפשט את העניינים.

שליטה דרך האייפון/אייפד

כאמור, המסך אינו מגיע עם שלט בעל יכולות הקלדה ולכן במקומות (הלא מועטים) שבהם צריך להקליד משהו על גבי המסך יש מספר אפשרויות להקלדה על המסך אשר משתנות גם בהתאם לסוג האפליקציה.. חוסר העקביות הזו לא ממש משנה מכיוון שזה קשה עד בלתי אפשרי להקליד ישירות על השלט המקורי....

התוכנה מזהה בזריזות את המסכים הזמינים ברשת המקומית ולאחר אישור במסך עצמו, ניתן להתחיל להשתמש בשלט. יש מספר מסכים שאפשר להחליף בינהם על ידי גלילה. אבל יש גם מסך שמאפשר שליטה עם המסך דרך Swiping (גרירת האצבעות על המסך). זה נוח למדי אבל עדיין צריך לא מעט להשתמש בשלט המקורי.

סמסונג הוסיפו גם ממשק משחק עבור משחקים שרצים על גבי המסך, חביב מאוד. גם המדריך משתמש של המסך נמצא זמין על גבי המכשיר הסלולרי.

שלט עם ממשק גרירה.

אבל ללא ספק הפונקציה הכי חשובה היא הקלדה. במצבים שבהם צריך לחפש משהו ב-Youtube או להקליד בדפדפן, מהר מאוד תתיאשו משימוש בשלט המקורי. כל אות לוקחת אין ספור הקלדות ובמספר אפליקציות לא תמיד המקלדת פועלת באופן זהה או אפילו עקבי. לכן, תוך זמן קצר מאוד עברתי פשוט לשימוש אך ורק דרך האייפון לצורך הקלדה.

השאלה שעלתה לי תוך כדי הקלדה היתה מדוע בכלל אני טורח לעשות את זה על גבי המסך כאשר אם כבר המקלדת על האייפון שלי, יש לי גם דפדפן מלא ובעצם כמעט את כל האפליקציות שעל המסך גם על השלט. אני מניח שאם אתם מעוניינים בכך, הסיבה העיקרית היא בכדי שזה יהיה על המסך הגדול. עוד על כך בהמשך.

דבר אחד שבאמת הפריע לי זה נושא כיבוי המסך. כאשר המסך כבוי, הוא כמובן מנותק מהרשת ולכן אם תכבו את המסך דרך הסלולר, לא תוכלו להדליקו אלא אם תשתמשו בשלט המקורי או בכפתור הפיזי בצד המסך... אם יש אופציה חבויה להשארת הרשת דלוקה גם כשהמסך כבוי, לא מצאתי אחת כזו (המסך כן מדליק את עצמו כשהוא מזהה מכשיר HDMI CEC שנדלק כגון נגן בלוריי).


מבחינה חיצונית המאמר המלא עמוד הבא: טלויזיה >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht