עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מסך LED תלת מימד חכם: LG 55LW6510

23/08/2011 - 07:00


עיצוב | המאמר המלא | עמוד הבא: מדידות >

 
 
 

הקדמה

כפי שבוודאי ראיתם בכל עיתון, מסך טלויזיה ואתר אינטרנט, LG לוחצים חזק מאוד על נקודה כואבת בתחום התלת מימד: המשקפיים.

עד היום הדרך להתבדל בתחום המסכים היה להיות גדול יותר, דק יותר ומחובר יותר. אבל ככל שהזמן עובר אנחנו רואים שהחברות מוצאות דרכים פחות שגרתיות בשביל לבדל את עצמן ובמקרה הזה ההימור של LG הוא על תלת מימד לא כפיצ'ר מרכזי אלא כמשהו שמדי פעם משתמשים בו ולכן הוא צריך להיות פשוט וזול מספיק בשביל שאפשר יהיה גם לארח קבוצת אורחים מבלי לפשוט רגל או יד.

ה-55LW6510 (המסך גם מוכר כ-LW651 בארץ) הוא מסך מעניין מכמה וכמה סיבות. תחילה העיצוב שלו מושך לכיוון של מסגרת דקה, אם כי אפשר לראות בתמונות שהמסגת בפועל לא ממש דקה במיוחד, אלא יש לה סוג של קישוט שקוף סביב המסגרת האמיתית וזה החלק הדק. בפועל צמצמו כאן את ה-bezel (המסגרת סביב המסך בפועל) אבל לא באופן דרמטי שונה מכפי שאנחנו רואים במסכים אחרים ובוודאי לא ברמה קיצונית כמו זו של המתחרה החזקה השניה מקוריאה: סמסונג. מעבר לזה, העיצוב של המסך הוא פשוט למדי ולא פלאשי מדי, המסגרת יפה ופלסטית בוודאי כשמשווים לחלק מיצירות האמנות הקודמות מבית LG.

המסך הקדמי מט, שזה לא משהו מאוד אופייני כיום למסכי LED, אשר מרביתם עברו בשנים האחרונות למסכים מבריקים. קשה לומר שזה משנה הרבה. במקום לראות את החלון האחורי באופן חד, הוא פשוט גורם לאיזור שלם במסך להיות בהיר, כך שמי שחושב שכך הוא יתגבר על בעיות תאורה בסלון, כדאי שיחשוב שנית.

איכות הסאונד של המסך סבירה, זה לא מתחרה כמובן ברמקולים יעודיים אבל בהחלט מספיק למי שזקוק לרמקולים סבירים בשביל לראות חדשות או לצפות בטלויזיה.

הממשק של הטלויזיה פשוט למדי אך שיפור מהמודלים הקודמים של LG שהיו פשטניים וטכניים מדי. מצד אחד הגרפיקה אינה תלת מימדית ומבריקה כמו של סמסונג, אך היא פשוטה ומינימליסטית ויש לה בהחלט קסם משלה. תלונה אחת יש על כל נושא הגישה להגדרות המסך שהן חבויות כחלק מתפריט ה-HOME ומעט קשה להגיע אליהן. להערכתנו, זה נעשה בכוונה בכדי שאחרי שמגדירים את המסך לא בטעות יעשו שינויים ובכדי שזה לא יטריד את הצופה יותר מדי.

חוסר שמעט הפתיע במסך הזה הוא העובדה שלא היה לו עברית בתפריטים. יש להניח שזו יכולת שתתווסף בהמשך למסך, כפי ש-LG נוהגים עם המסכים האחרים שלהם בישראל.

תאורה אחורית

כדאי לדבר טיפה על התאורה האחורית שבעצם היא משהו די ייחודי. עד היום הכרנו בעצם שתי שיטות תאורה אחורית LED. הראשונה היא תאורה צידית (לרוב מימין ומשמאל של המסך) והשניה היא תאורה מקומית (אחורית). היתרון של התאורה האחורית היה בכך שניתן היה למקד את האור לאיזורים שזקוקים לו ולכבות את האור במקומות שזקוקים לחושך. החסרונות של השיטה הן העלות שלה, והתוספת בעובי של המסך. היו בעבר ניסיונות לגשר בין שתי השיטות אבל הפתרונות היו חלקיים (ע"ע תאורה מקומית של C9000 של סמסונג) או עדיין צידיים מדי (טושיבה עם תאורה של 16 איזורים).

כאן LG ניגשה לבעיה באופן חדש ומעניין. התאורה בוקעת מכל 4 פינות המסך כאשר יש דיפיוזר חדש שמפזר את האור. כך שאם יש איזור בהיר בפינה, התאורה הצידית תדלק רק שם. זה מזכיר טיפה את הטכניקה של פיליפס עם ה-Ambilight אלא שבמקום שהאפקט יהיה מחוץ למסך הוא נעשה בתוך המסך.

הרי לכם דוגמא של איך זה עובד. כאשר הלוגו של OPPO מגיע לפינה הימנית, ניתן לראות אור שבוקע רק מהאיזור הזה, גם מימין המסך וגם בתחתית המסך. להערכתי יש כ-32 איזורי תאורה כאלה (8 לכל צד של המסך). 

האם האפקט פועל? בגדול כן, אם כי זה בהחלט לא מדוייק וחד כמו שזה נעשה עם תאורה אחורית מקומית (ע"ע טושיבה או פיליפס). זה בהחלט עדיף על גבי תאורה צידית רגילה, אבל זה נראה כמו חצי פיתרון וזה בהחלט לא פותר בעיות כגון חללית שטסה על רקע חלל וכו'. מה שזה כן פותר, באופן יפה למדי, זה כאשר צופים בסרט עם פסים מעל ומתחת לתמונה, האזורים השחורים עמוקים למדי וזה בהחלט שיפור ביחס לתאורה צידית רגילה.

מתי זה לא עובד? כאשר יש איזור באמצע שהוא שחור או כהה, האפקט פשוט מתפקשש, התאורה פשוט לא יכולה להתמודד עם זה. בנוסף, כאשר יש רקע שחור ויש אובייקט כלשהו (כותרת, לוגו וכו') מאוד בולטת התנועה של התאורה האחורית. זה טיפה כמו שמישהו עם פנס מצביע לך על האיזור הבעייתי. כמובן שניתן לכבות את האפקט, אם כי מתרגלים לזה מהר מאוד וזה בהחלט עדיף על האלטרנטיבה של הדלקה או כיבוי אחידים לכל המסך.

היתרון הכי גדול של פילטר הדיפיוזר החדש של LG הוא בכך שהוא הרבה יותר חסין לעננות ולבעיות זליגות אור. במסך שקיבלתי התופעה פשוט לא היתה קיימת. למעט איזורים שהיו טיפה יותר כהים (פסים אנכיים בערך במצב שליש ושני שליש של המסך) בסה"כ המסך הצטיין באחידות מפתיעה והיה נטול עננות וזליגות אור.

האור שמציג אם המסך דלוק או לא הוא בצורת קוביה או יהלום תלת מימדי, שלדעתי טיפה בולט מדי ולצידו כפתורי שליטה על המסך אשר נדלקים רק כאשר נוגעים באיזור. כמובן שכמו כל המסכים שראינו בשנה-שנתיים האחרונות, כל הכפתורים הללו הם כפתורי מגע.

הבסיס של המסך הוא פלסטיק מבריק ופשוט. אני שמח ש-LG לא יצאו משליטה עם התאורה סביב הלוגו שלהם אשר אינו כולל מאחוריו מקור אור כלשהו...

למסך יש חיבורים רבים ושימושיים, כולל שני חיבורי USB, רביעיית חיבורי HDMI, חיבור קומפוננט וקומפוזיט, חיבור RF (אך לא DTT), חיבור למחשב וחיבור רשת. שני החיבורים שכנראה יצאו לחלוטין מהמודה הם חיבורי SVIDEO ו-SCART ולכן חיבור לממיר SD דורש Transcoder או שעדיף לוותר לחלוטין על הרעיון.

שלטים

שני שלטים מגיעים עם המסך. הראשון שלט רגיל למדי. הוא פלסטי, מבריק ומאיר בחושך - הוא נראה די תואם לעיצוב של המסך, כלומר לא בולט לטובה או לרעה. היה לי חסר כפתור יעודי להגדרות התמונה. לשלט יש גישה זריזה למעבר לתלת מימד וכן כפתורים ששולטים על הנגן במידה והוא תומך ב-HDMI CEC (ניסיתי עם כמה נגנים וזה עובד יפה גם כשהנגן אינו מתוצרת LG).

השלט השני דורש חיבור מקלט קטן בחיבור USB לחלקו האחורי של המסך. השלט נראה מעט כמו טלפון מודרני ויש עליו מספר מאוד קטן של כפתורים. הוא שלט magic motion אשר מחקה את פעולתו של שלט Wii. לכל מי שיש או היה שלט Wii, אין ממש צורך להסביר - כל השאר יצטרכו להתאמן לכוון את החץ למקום על ידי הטיה של השלט.

הרעיון של השלט המצביע הוא חביב, ויש מצבים שבו אין מנוס מלהשתמש בו (עוד על כך בפרק המדיה). אם זאת, מצאתי שקשה מאוד לכוון איתו והוא לעיתים קופץ למקומות שלא התכוונו - בקיצור, הרעיון חביב, לא בטוח שהפיתרון הוא שלט נוסף (יתכן שצריך היה להוסיף את היכולת הזו לשלט הרגיל).

שליטה סלולרית

בדומה למסכים אחרים עם יכולות רשת, גם ל-55LW6510 יש אפשרות לשליטה סלולרית. רק תורידו מאייטיונז (או מחנות האנדרויד האהובה עליכם) את האפליקציה המתאימה ואפשר לצאת לדרך. תחילה יש צורך להסתנכרן מול המסך.

אחרי שמכניסים קוד שהמסך נותן לנו (בשביל לוודא שזה לא מישהו שמשעשע אותו לשחק עם המסך) הכל מתחבר.

המסך באפליקציה טיפה מבוזבז וצריך יותר מדי לעבור בין המצבים. מצד שני השלט חכם ולכן עובר מסכים לפי הצורך כך שהוא לעיתים דומה יותר לשלט הרגיל ולפעמים דומה לשלט המצביע של Magic motion... כל זה עם פידבק של זמזום מהמסך הסלולרי כשצריך.

אבל החלק הכי נחמד זה שאפשר להקליד ישירות עליו, דבר שמאוד מקל על חיפושים ועל הכנסת כתובות לדפדפן של המסך.


עיצוב המאמר המלא עמוד הבא: מדידות >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht