עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

Toshiba 55LY863 - אחד מעל כולם

13/05/2012 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: מדידות ובדיקות >

 
 
 

הקדמה

טושיבה השנה עשתה לא מעט. ההתקדמות שלה בתחום התלת מימד סוף סוף מראה תוצאות ואנחנו רואים קפיצה קדימה של החברה בכל הנוגע למסכים שלה. כמובן שספינת הדגל הרשמית היא ה-55ZL2 - המסך הראשון המסחרי ללא משקפיים, וכנראה שגם מסך ה-4K הראשון שיהיה זמין בהמשך השנה.

אבל כידוע, למכשיר הזה יהיה תג מחיר לא קטן, וכמובן שטושיבה מבינה שהיא צריכה מסך דגל מעט ראלי יותר. לכן, ה 55YL863G ממלא את התפקיד הזה - מדובר במסך ספינת הדגל הרשמי של טושיבה, לפחות עד שה-ZL2 תהפוך לזמינה...

ה-55YL863 הוא מסך LED עם תאורה אחורית בעלת 32 איזורים. הכוונה היא שלכל איזור ניתן לקבל עוצמת תאורה אחורית שונה, ובכך להתגבר במידת מה על המגבלות של יחס הניגודיות המוגבל של פאנל ה-LCD. מכיוון שטושיבה שמה פחות איזורים, היא יכולה גם לשים פחות לדים (מה שמוזיל את כל המסך), אך כדאי לשים לב שעוצמת האור עדיין נשמרת על מספרים גבוהים למדי: המסך מגיע ל-383cd/m2, בהיר למדי ומתאים לחדרים מוארים, אך לא לחדרים שממש שטופי אור שמש.

העיצוב של המסך ממשיך את הקו שסוף סוף משנה את השמרנות של החברות היפניות (טושיבה, שארפ, פנסוניק) בעיצוב - על ידי עיצוב של ג'ייקוב ג'נסן אשר משתמש בזויות שונות בכדי להקנות למסך הדקיק תחושה של עומק מסויים גם במסגרת. מעל הבסיס יש פס שחור שכולל איזור מגע (נגיעה מדליקה אותו ומאפשרת הדלקה ושימוש בסיסי ביכולות המסך). במרכז המסך יש את משדרי ה-IR לתלת המימד, וכן מצלמה מובנית וסנסור האור החיצוני.

בעוד שהעיצוב החיצוני מזכיר מעט את הדור הקודם של המסכים (כמו את ה-ZL800 למשל) בפועל נעלם ה-SOUND BAR, עובי המסך הפך לדקיק ומפלסטיק עברנו למסגרת מסך עם בזל דק העשוי אלומיניום. כמובן שיש צורך לוותר בכמה דברים, ואחד הנפגעים הוא איכות הסאונד שהפכה לדומה למסכים אחרים אך לא טובה כמו ב-ZL800E שהשתמש בבר סאונד משל עצמו. 

מבחינת חיבורים, לא הפסדנו כלום, המסך כולל כל חיבור שאפשר לדמיין, כולל DVB-S2 וחיבור לאנטנה ל-DVB-T, שני חיבורי USB, חיבור רשת, ובעצם כל חיבור שרק אפשר לדמיין, כולל אפילו SCART!

שלט וממשק

השלט החדש של טושיבה הוא באמת משהו מיוחד. הוא מורכב מבסיס פלסטיק מוארך שדומה לשלטים רגילים אך על זה רץ כאילו על מסילה - פס מתכת (או פלסטיק דמוי מתכת) מוברש. העיצוב מדהים, הנוחות גם כן.

שני חסרונות לשלט הזה - הוא אינו זוהר בחושך בשום דרך וצורה, מה שדרש ממני בחדר חשוך להביא איתי מקור אור משלי (האייפון שלי) והעובדה שכפתורי ה-EXIT וה-BACK צמודים לכפתורי החיצים, מה שגרם לי ללחוץ עליהם כאשר ניסיתי להקליד מספר דברים דרך השלט.

ממשק ההקלדה פשוט מאוד ונוח, בסופו של דבר מדובר בשלט מהמוצלחים שאפשר רק לקוות שבגירסאות עתידיות שלו יפתרו את הבעיות הללו.

הממשק של המסך עבר Remake ואינו דומה לגרסאות קודמות. מדובר בממשק מתוחכם, תלת מימדי ונעים מאוד למראה ולשימוש. הוא לא משתלט על המסך, נוח ואלגנטי. בקיצור, נקודה חזקה לחיוב.

בניגוד למה שכרגע אמרתי, הממשק לא מקריב את היכולות החזקות של עיבוד התמונה ואפשרויות השונות לשנות הגדרות. אלה פשוט נדחקו לתפריטים מתקדמים שהמשתמשים הרציניים בלבד יגיעו אליהם. מומלץ מאוד לחפור בתפריטים שכן יש כאן לא מעט פנינים שנתאר בהמשך ושהם יחודיים למסך הזה.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: מדידות ובדיקות >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht