עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

טלויזית פלזמה פנסוניק 55VT50 - ענקית ומדהימה

10/06/2012 - 08:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: איכות תמונה >

 
 
 

תקציר מנהלים

פנסוניק הצליחה כאן ובגדול להגיע לרמה של KURO המיתולוגית. זו טלויזיה עם שחורים שסוף סוף מצליחים לגעת בשלמות, וכך גם הטיפול של המסך בתלת מימד. בתחום איכות התמונה לא ראינו מסך טוב מה-55VT50, שכן יחס הניגודיות הטבעי שלה גבוה מכל מתחריה - וכך גם האחידות (אין זליגות אור).

החוסר בעברית ובמקלט DTT מובנה מורגשים וחסרים מאוד. האפליקציות עדיין לא מרגישות בשלות כמו בפלטפורמות של המתחרות הקוריאניות, אך ביצועי המזרימדיה המובנית יוצאים מהכלל.

הקדמה

כמו שאר החברות היפניות, פנסוניק סולדת מהמספר 4 ודילגה עליה כאשר שדרגה את סדרת VT30 ועברה ישירות ל-VT50. הדילוג על המספר סימל הרבה יותר מסתם דילוג על מספר מודל אלא על שינוי די מהותי בקונספציה. פנסוניק בעבר הפרידה את עצמה, לרוב באופן מוצדק, ועבדה לפי Cycle משלה. כך למשל, כל נושא המסכים החכמים היו כינור שני ליכולות שבהן לפנסוניק היו יתרונות טכנולוגיים מובנים: תלת מימד ואיכות התמונה.

 

די מרענן היה לראות שבהשקת הסדרה החדשה באקסודיה, הדגישו לא פעם נציגי יורוקום פנסוניק את העובדה שפנסוניק פועלת באופן נמרץ לשפר את איכות התמונה. אם בין סדרה 20 ל-30 לא ראינו כמעט הבדלים בפאנלים, השיפור מורגש מאוד בין ה-VT50 ל-VT30. פנסוניק גם התחילה להתייחס לטרנדים העולמיים בעיצוב באופן רציני יותר, ומציגים מסך דגל חדש ומעוצב להפליא - מסגרת BEZEL דקיקה וכסופה, פאנל גדול יותר (55" במקום 50" לספינת הדגל) ומסך פשוט דקיק. ההבדל בפרופורציות בין העובי של המסך לבין גודלו מפתיעים ביותר בפעם הראשונה שרואים את המסך. זה מסך באמת גדול ומרשים מאוד בסלון. 

העיצוב לא עצר במסך עצמו, וכולל גם מעמד חדש ומרשים.

הפאנל הקדמי של ה-55VT50 כולל מנגנון בליעת אור, אך בבדיקה מול חלון בהיר היו לא מעט החזרי אור. בנושא פילטר אנטי רפלקטיבי יש מסכים טובים יותר, אם כי ניתן לראות שאם המסך לא בדיוק מול החלון, אין שום בעיה (כלומר, אין החזרי אור משמעותיים ממשהו שאינו פולט אור). כדאי לשים לב שכאשר מדובר במסכים גדולים, פילטר כזה יכול להיות משמעותי ביותר (למשל בסדרות הזולות יותר של פנסוניק הפילטר הוסר).

סאונד

הסאונד של המסך מעולה לצרכי טלויזיה, וכמו תמיד אנחנו ממליצים על מערכת קולנוע ביתי ורמקולים למי שרוצה חוויה קולנועית מלאה. מה שכן, איכות הסאונד והעוצמה הן מהטובות שראינו במסכי טלויזיה.

הפתעה מעניינת בתחום זה היא שפנסוניק הוסיפה רכיב Bluetooth אשר מתפקד לא רק לצרכי חיבור למשקפי התלת המימד החדשות, אלא גם ניתן להשתמש בו בכדי לחבר כל אוזניות סטריאופוניות למסך. תהליך ה-PAIRING פשט למדי ודורש לרוב קוד. ניתן להשתמש באוזניות שתומכות בחיבור סטריאו בלבד. איכות הסאונד מצויינת, וניתן בקלות לשמוע טלויזיה במיטה מבלי להפריע לבנות הזוג (הרי אנחנו יודעים מי באמת עושה רעש בבית). רלוונטי במיוחד בעונת היורו, רק צריך לזכור שאם אתם צועקים גול, אתכם דווקא כן ישמעו.

הממשק והשלט

הממשק של ה-55VT50 כמעט ולא עבר שינוי מסדרת ה-VT30. הוא מרגיש מבוגר והיה ראוי שהוא יעבור מתיחת פנים. עם זאת, הוא נעים לשימוש ובסה"כ מרבית הזמן נבלה מול הטלויזיה בתוכן ופחות בממשק...

השלט משקף את התפיסה הזו. הוא דומה עד מאוד לדורות הקודמים של שלטי פנסוניק, קרי: פלסטי, פשוט ופונקציונלי. היינו רוצים לראות גישה ישירה לכניסות ה-HDMI הרבות, במקום להקדיש את מרבית השלט לכפתורי הערוצים המיושנים.

בנוסף לשלט הראשי, הטלויזיה מגיעה גם עם שלט מגע ייחודי. מסכים חכמים דורשים הרבה יותר אינטרקציה מדוייקת ולכן כל היצרניות מנסות שיטות שונות ומשונות לקבל מאיתנו יכולות שליטה מדוייקות יותר. LG משתמשת בשלט שניתן להזיז אותו באוויר וכך לשלוט במיקום החץ. פנסוניק מאפשרת שליטה בעזרת הזזת היד, ושיטות שליטה בקול ודרך הסלולרי מוסיפות עוד אפשרויות שליטה. מצאתי שהשיטות הללו מסורבלות ודורשות ריכוז ולא מעט זמן ואימון. 

שלט המגע של פנסוניק מנסה להתגבר  על כך בעזרת סוג של משטח מגע שמאפשר גלילה, שליטה והזזה, עם עקומת למידה ואמינות גבוהים יותר.

השלט נוח מאוד למגע ומזכיר את השלט הקטן של מסכי LG. איזור המגע הוא בעצם סוג של איזור עגול שמאפשר לנו לגלול ולעבור בין האפשרויות בקלות רבה יותר. במצבים מסויימים זה דורש הסתגלות. למשל בתפריטים הרגילים, החוסר בחוץ והעובדה שאנחנו גוללים בין האפשרויות מעט מבלבל. בדפדפן היה לי מעט קשה להגיע לגלילה אמינה. אולם בסה"כ מדובר בקונספט מעט יותר אמין מהשיטות האחרות. עם זאת, הוא רחוק משלמות ויש עוד הרבה מקום לשיפור כאן. הדוגמא שמצליחה לשבור את כל שיטות השליטה היא הנסיון להקליד משהו ספציפי. בשלט של LG התייאשתי מהר למדי והתעייפתי מלנפנף את השלט ולנסות להגיע לדיוק גבוה. כך גם בשיטת הנפנוף ידיים של סמסונג - זה לקח הרבה זמן והיה מעייף מאוד. בשלט החדש של פנסוניק המצב היה בהתחלה מעט טוב יותר, אך מהר מאוד גיליתי שאני עושה טעויות ובוחר מקשים במקום לגלול. בקיצור, גם כאן חזרתי לשלט הבסיסי הישן, ולמי שזקוק להקלדה יותר ממושכת, מומלץ להוריד אפליקציה של מסכי פנסוניק לטלפון הסלולרי להקליד את הכל שם.

המסך נדיב במספר החיבורים שלו וכולל אפשרויות רבות. ראויים לציון שהחיבורים החשובים אינם "מוקטנים" (קרי: אינם דורשים מתאם מיוחד). למסך 4 חיבורי HDMI, שלושה חיבורי USB וכניסה לכרטיס זיכרון SD. מה חסר לי? חיבורי SCART ו-S-Video היו יכולים להיות תוספת נחמדה.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: איכות תמונה >


עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht