עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

Logitech S715i - מוזיקה בכל מקום

17/07/2012 - 22:00


הקדמה  | המאמר המלא | עמוד הבא:  המבחן >

 
 
 

הקדמה

לפני כחצי שנה, סקרנו את הרמקולים הניידים מבית חברת Logitech מדגם z515, אשר הוגדרו ע"י החברה כמערכת שכל מטרתה היא הגמישות, הקלות והניידות.
בביקורת הסתבר שעל מנת למזער את הגודל ואת המשקל (ועדיין לאפשר זמן עבודה סביר), נעשו פשרות רבות באיכות הצליל.
בביקורת זו, בחנתי דגם גדול (וכבד) יותר של אותה החברה, אשר אמור להיות בעל יתרון בתפקיד עבורו הרמקולים נועדו - להשמיע תוכן, באיכות גבוהה, ועדיין להיות נייד יחסית. 
הדגם נקרא S715i, והוא ממותג ע"י לוג'יטק כ"רמקול נטען" (ללא דגש על ניידות), אולם הם מתארים אותו כ"רמקול נייד המאפשר להנות מ- Bold Sound (יהיה הביטוי מה שיהיה) שקל לשאת איתך". נצא ונראה...

רקע

לוג'יטק (Logitech) הוקמה בשנת 1981 בשוויץ (פרט טריוויה משעשע- החברה נרשמה בעיר בשם Apples...).

בתחילה היא התמחתה בשיווק ומכירת עכברי מחשב, שהיו חדשים באותה תקופה. לאחר מכן היא התרחבה למקלדות. בשנים האחרונות החברה הגדילה את מגוון המוצרים שלה והוא כולל מגוון ציוד היקפי למחשב - רמקולים, מיקרופונים, בקרי משחק וכמובן שלטים (השלטים מסדרת Harmony עזרו למאות אלפי צופים להפטר מרוב השלטים שלהם).

באתר נסקרו מספר רב של מוצרי החברה, בין היתר אפשר למצוא סקירת אוזניות משולבות מיקרופון,מקלדותעכבריםשלטים אוניברסליים, וכמובן ה-Revue, מזרימדיה מבוסס GOOGLE TV.
גם תחום האודיו האלחוטי לא נפקד ממוצרי החברה - לפני יותר מארבע שנים סקרנו את ה wireless DJ music system, מערכת ייחודית (דאז) שאפשרה העברה אלחוטית של קבצי מדיה מהמחשב למערכת הסאונד הביתית, תוך שליטה מרחוק על המקור המנגן. עברו רק ארבע שנים - והיום תכונה זו היא חלק כמעט בסיסי בכל טלויזיה, רסיבר וכמובן מזרימדיה היוצא לשוק.

סקירה חיצונית

אריזת המוצר איכותית למדי. הקרטון החיצוני דק אולם בפנים קיימת אריזת קרטון עבה וקשיח, המפרידה בין הרכיבים השונים.

בפתיחת הקרטון הפנימי מתגלה נרתיק גדול, עשוי בד קורדורה דק מאוד. הנרתיק נסגר ע"י שני סקוצ'ים קטנים בצידיו. בתוך הנרתיק נמצאת המערכת עצמה בתא העיקרי, ובתא צדדי קטן נמצאים שלט קטן וחביב ושנאי אוניברסלי (ניתן להחליף את התקע עצמו ואף מצורף תקע המתאים לחלק ממדינות אירופה, בנוסף לתקע הישראלי) . 
נרתיק הבד אינו מרשים, הוא אומנם שומר על חלקי המערכת ביחד אבל אינו מיועד להגנה על הרכיבים. במבט ראשון, גם הסוגרים אינם עושים רושם עמיד, אולם בהמשך תקופת הסקירה חשש זה התבדה. 

 

לעומת הנרתיק, איכות הבנייה של הרמקול עצמו מרשימה. הוא יחסית כבד ועושה רושם ראשוני מוצלח. הגריל הקדמי מתכתי וקשיח (עמיד למדי גם לדקירות חטטניות מצד ילדים שהתעקשו לנסות) אך מאפשר לראות את האלמנטים (והפורטים) המסתתרים מאחוריו.
במרכז ניתן לראות את כפתורי השליטה המאפשרים הדלקה וכיבוי + שליטה בווליום, ואת עינית הקליטה של השלט (מבוסס IR).
בנוסף,  קיימת נורית לד קטנה המציגה את מצב הסוללה (ירוק / כתום / אדום), מצב טעינה (הבהוב לעומת נורית דולקת) וכמובן - מכשיר עובד או כבוי.

בין הכפתורים נראה כיסוי פלסטי קשיח, אשר בפתיחתו חשף מחבר 30-pin (או Dock Connector), המאפשר חיבור איכותי של מכשירים מבוססי iOS (החל מאייפוד דור רביעי). כשהמערכת מחוברת לחשמל, היא מאפשרת גם טעינה של ההתקן המחובר.

הכיסוי נעול במקומו ויש ללחוץ על כפתור המשחרר את הנעילה לצורך פתיחתו. המכסה מתקפל על ציר לכיוון גב המכשיר, ובמיקומו הסופי הוא מהווה רגלית, המייצבת את הרמקול במצב עמידה לכיוון המאזין. בפעם הראשונה שניסיתי לייצב את הרגל, הרמקול החליק ונסגר. לאחר בדיקה יסודית יותר, מסתבר שבחלק האחורי של הכיסוי יש בורג מתכת בולט, הנתפס לתוך מעין "שקע" מגומי בחלקו האחורי התחתון של המכשיר. יש צורך להפעיל מעט כוח לשם נעילה, אולם ברגע שהבורג תפוס - הרמקול יציב מאוד.

השלט 

 

השלט המסופק עם המכשיר קטן אך נוח ביד. הוא כולל את הפונקציות הבסיסיות לשליטה על המקור המנגן, במידה והוא מחובר דרך מחבר העריסה -

  • הדלקה וכיבוי (של מערכת הרמקולים).
  • שליטה על הווליום.
  • התחלת ניגון / עצירה.
  • העברת שירים (קדימה ואחורה).
בנוסף, קיימים כפתורים יעודיים לשליטה על מצב רשימת ההשמעה - ניגון אקראי (Shuffle) וניגון חוזר (Repeat).
לא ניתן באמצעות השלט לבחור רשימת השמעה במכשיר, אולם ברגע שכבר נמצאים בתוך רשימה - השליטה קלה ונוחה. 

חיבור מקור אודיו

בנוגע לחיבור התקנים מבוסס iOS (אייפוד / אייפון), בשונה מעריסות רבות שבחנו, Logitech לא נוקטים בגישה המקורית של חברת אפל בכל הנוגע להתאמה אוניברסלית למכשירים. ב Apple Universal Dock ודומותיה, אזור חיבור האייפוד / אייפון רחב יחסית, ומסופק סט מתאמי פלסטיק להתאמה לדגמים השונים. כפי שציינו בביקורות עבר, אם רוצים לחבר אייפון במארז כלשהו (סיליקון, פלסטיק וכו'), יש צורך לוותר על מתאם או לחפש מתאם גדול יותר.
logitech בחרו בגישה שונה - אזור העיגון עצמו גדול יחסית ומאפשר חיבור אייפון בתוך נרתיק (אני משתמש ב Colors של Switch Easy עבור ה iPhone 3Gs שלי), כאשר ישנה תמיכה גבוהה יחסית בגב המכשיר ובצידיו המונעת תזוזה בעת העיגון.

 

לטעמי, זה פתרון מוצלח (החוסך גם את הבעיה של איבוד המתאמים בהם לא נעשה שימוש), אם כי הוא לא מתאים לכל כיסוי (למשל, ה Otterbox Defender שלי לא מתקרב ללהיכנס למגרעת הקיימת בגוף הרמקול).

בצידו האחורי של המכשיר, קיים חיבור AUX, בגודל 3.5 מ"מ, המאפשר חיבור כל התקן בעל יציאה מתאימה. בשימוש בחיבור זה כמובן לא ניתן לשלוט על המקור המנגן, אלא רק בעוצמת הווליום הכללית. 
החיבור עצמו צמוד לכניסת המתח מהשנאי, והם מכוסים בכיסוי גומי עבה נשלף, אשר מונח חדירת לכלוך או רטיבות כאשר החיבור אינו בשימוש.

 
חיבור המתח והאודיו (3.5 מ"מ) בצד ימין בתמונה. במרכז - הבורג וטבעת הגומי המשמשים לנעילת "הרגל"


הקדמה  המאמר המלא עמוד הבא:  המבחן >


עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 2
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht