עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סטרימר Popcorn Hour A-400 - תלת מימד (כמעט) במיטבו

20/11/2012 - 11:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: בחינת תלת מימד \ 3D >

 
 
 

הקדמה

החיים בימינו הינם מאוד מהירים. אם אלו סרטי קולנוע שצריכים לספק סצנות אקשן ומתח נונסטופ, עם עריכה תזזתית וצילומים רציפים שלא נמשכים יותר ממספר שניות בודד, הוידאו-קליפים אשר משודרים כיום ברשתות המוזיקה השונות נהיו גם כן מהירים עד כדי קבלת אפילפסיה מבהייה גדולה מידי בהם. גם החיים המקוונים שלנו נהיו חפוזים, אם אלו כתבות קצרות באתרי החדשות השונים, עם אייטמים מתומצתים או קליפי YouTube אשר במידה ונמשכים ליותר משני דקות, אנחנו מדלגים לוידאו הבא או שקופצים בעצבנות עם הסמן כמה דקות קדימה.

אנחנו בעצמנו לא ממש שמים לב לזה, מכיוון שכל המדיה השתנתה בהדרגתיות ואנחנו התאמנו את עצמנו אליה. תזכורת לכיצד הדברים היו בעבר הלא יותר מידי רחוק ניתן לקבל בקלות פשוט על ידי התבוננות בסרטים ישנים או פרסומות מלפני מספר שנים. אני בספק אם תצליחו להשאר ערים עד הסוף ולא תאבדו סבלנות מהקצב האיטי.

בסופו של יום, המסרים במדיות השונות קיבלו אבולוציה לכדי מסרים מתומצתים, מהירים, אשר ישביעו את רעבוננו למידע מסויים, עם מינימום בזבוז משאבים על נושאים נילווים ולא רלוונטים לנושא המרכזי.

אז בשביל מה ההקדמה הנוסטלגית הזאת אתם שואלים את עצמכם? ובכן, הכתבה הבאה הולכת להיות בסגנון מודרני. זה לא אומר שהיא הולכת להיות שטוחה חלילה, אלא יותר בסגנון תמציתי, לעניין והתמקדות בנושאים החשובים.

60 שניות על ה- Popcorn Hour A-400

לפנינו עומד לבחינה הסטרימר הבא לבית Popcorn Hour, זהו ה- A-400. סטרימר בעל יכולות לנגן את כל הקבצים שיש בחוץ בסצינה, לא משנה אם זה mkv ברזולוציה של 720p או mkv תובעני ברזולוציה של 1080p וגודל עצום של 30GB. אולי חשקה נפשכם בריפ של Blu-ray תלת מימד? גם צורך זה הסטרימר ידע למלא וגם להציג אותו עם כתוביות SRT נילוות, יכולות שלא קיימת ברוב הסטרימרים כיום עבור ריפים של Blu-ray. קבצי DIVX/AVI/DVD בפרופילים מקובלים אשר נפוצים בדרך כלל עבור תכני ילדים גם כן יתמכו ואת כל התכנים תוכלו להציג בצורה גרפית מושכת לעין על ידי פתרון ה- MovieJukeBox של החברה ואם יש ברשותכם אייפד, אז בכלל הרווחתם מכיוון שתוכלו לשלוט על הסטרימר באמצעות אפליקציה יעודית בשם NMJ Navigator אשר זמינה כיום רק עבורו ולא עבור הדגמים הקודמים של חברת Popcorn Hour.

ה- A-400 מצוייד במעבד SMP8911 לבית Sigma Designs, עם זוג ליבות ומהירות שעון סופית של 800MHz. מהירות מחבר הרשת כאן הינו 1Gb, תמיכה ב- USB 3.0 גם כן קיימת ואם תרצו להכניס כונן קשיח פנימי, תמצאו מגירה מתאימה לכך. לסיום פרק החומרה, תשמחו לגלות כי מאחורי המארז של ה- A-400, עומדת חברת SilverStone אשר נשכרה לעבודה ומציגה כאן מארז בעל קירור פסיבי, אשר מהווה אמצעי עזר לקירור המעבד על ידי צלעות קירור תחתיות אשר מצידן הפנימי נוגעות במעבד ומעבירות את החום הנוצר בו למארז לטובת קירור.


גודל קטן יחסית, עם מקום לכונן קשיח פנימי ושלט בעל תאורה אחורית אקטיבית לכפתורים.


דלת הכנסת הכונן הקשיח הצידי.
בעייתי הצורך במפתח HEX עבור פתיחת הכונן. מעבר לזה שהצורך במפתח איננו נוח, זה מיותר עבור סטרימר שיושב בבית שלנו.
לדברי היצרן, הנעילה של הדלת למארז טובה יותר בצורה כזאת.
יש לציין כי היצרן אומנם מספק מפתח HEX מתאים, אך המפתח עשוי מפלסטיק ונשחק עם הזמן.


מגירת הכונן הקשיח נשלפת החוצה להתקנה קלה של כונן קשיח 3.5 או 2.5


מחברים שגרתיים. בצד שמאל נמצא גם eSATA ו- USB 3.0 עבור הזנת תכנים בצורה מהירה לכונן הקשיח הפנימי.


צלעות הקירור התחתיות אשר מספקות קירור פסיבי למעבד של הסטרימר.

 

 

בקצרה, יש לנו מעבד מן השורה, עם עיבוד וידאו מתקדם מסוג VXP אשר אמור לשפר לנו את איכות התמונה, מחבר רשת מהיר, קירור פסיבי שקט ומארז מעולה. בואו ונראה כיצד כל החומרה המשובחת הזאת מגיעה לידי ביטוי. 

הרחבה על החומרה, היתרונות הפוטנציאלים של עיבוד ה- VXP וראיון עם נשיא החברה, ניתן לקרוא בכתבה הבאה: חברת Popcorn Hour עם ה- A-400

האם המארז יעיל בפיזור החום?

הסטרימר פעל במשך שעתיים בחדר לא ממוזג כאשר בזמן זה נוגן קליפ בקצב נתונים גבוה של 90Mbps בצורה מחזורית מהכונן הקשיח הפנימי בסטרימר. הכונן הקשיח בו צוייד הסטרימר הינו Samsung HD153WI. זהו כונן בנפח 1.5TB מסדרת EcoGreen בעל RPM של 5400.

לאחר שעתיים של עבודה, נמדדו טמפרטורות הצלסיוס המקסימליות הבאות:
החלק החיצוני של צלעות הקירור: 38
הכונן הקשיח: 45

יש לציין כי בתום השעתיים, הסטרימר לא הראה בעיות ב- Playback בשל החום אליו הוא הגיע. הטמפרטורה אליה הגיע הכונן הקשיח נמצאת במגבלות העבודה התקינות לפי יצרן הכונן הקשיח.

בשורה התחתונה, המארז מתוצרת SilverStone עושה את עבודתו נאמנה ומצליח בעזרת קירור פסיבי לקרר את הסטרימר ואת הכונן הקשיח הטמון בתוכו.


מדידות חום - מארז ה- SilveStone מפזר את החום שמצטבר מהסטרימר ומהכונן הקשיח בצורה יעילה


מהירות העברת תכנים

מחבר הרשת במהירות 1Gb אמור לאפשר לנו יכולת העברת קבצים במהירות גבוהה לכונן הקשיח הפנימי של הסטרימר. לרוב אין צורך בזה, מכיוון שאם הסטרימר ברשת הביתית שלנו, במצב אופטימלי סביר להניח שננגן את התכנים מהתקן NAS אשר מרכז את התכנים, מחשב ברשת או מכונן קשיח חיצוני אליו העתקנו את התכנים מוקדם יותר. במקרים פחות אופטימלים, הסטרימר נמצא ברשת אלחוטית או שהמחשב אשר מכיל את התכנים, איננו פנוי לטובת שיתוף הסרטים או מכובה, לכן לפעמים קיים הצורך להעתיק את התכנים לתוך הכונן הקשיח בתוך הסטרימר ובכך יש לנו אפשרות לכבות את המחשב בבית.

כאשר אנחנו בוחנים העתקות קבצים לסטרימר, לרוב אנחנו מעתיקים קבצים גדולים וזאת הבחינה שבוצעה כאן.

עיקרי מפרט מחשב הבדיקה:
מעבד: Intel Core i5 650
כונן קשיח: Kingston SSDNow V100 בנפח 128GB
חיבור רשת: Realtek PCIe GBE במהירות 1000Mbps.

הבדיקה בוצעה על ידי העתקת קובץ בנפח של 10GB כאשר בחינה זו מהווה את אחד השימושים הנפוצים בהעברות קבצים מהמחשב לסטרימר.
פרוטוקול SMB - מהירות ממוצעת של 11MBps
פרוטוקול FTP - מהירות ממוצעת של 11MBps


מהירות כתיבת קבצים ממוצעת אל ה- A-400 עמדה על 11MBps בלבד.
ניתן לראות כי מהירות ההעתקה הממוצעת נשמרה קבועה ויציבה כמעט לאורך כל פעולת ההעתקה.

עם מחבר 1Gb היינו מצפים למהירות מעט גבוהה יותר, משהו בין 25-35MBps עבור סטרימר ולכן הנתון שהתקבל מאכזב.

טיפ: במידה ותרצו להתחבר לסטרימר ב- FTP בצורה קלה ללא קליינט ייעודי, ניתן לעשות זאת במערכות הפעלה מבוססות Windows 7 על ידי פתיחת חלון ה- Explorer והקשת המחרוזת הבאה:
ftp://nmt:[email protected]
את המספר 192.168.0.0 יש להחליף בכתובת ה- IP של הסטרימר שלכם.

MovieJukeBox

לפני מספר שנים, היה מקובל לבחור את הסרט הבא לניגון מתוך רשימת קבצים. כבר מספר שנים שהאופציה הזאת כבר לא נוחה לשימוש בשל האינפלציה בגודל של מאגר התכנים שלנו אשר דרש פתרון נוח יותר. חברות הסטרימרים השונות כבר הציגו כל אחת בתורה פתרון MovieJukeBox כאשר חברת Popcorn Hour מציעה את ההיצע הרחב ביותר של פתרונות, אם זהו פתרון עצמאי מובנה בסטרימר או אחר אשר נשען על תוכנת ה- YAMJ אשר רצה מעל מחשב. הפתרון אשר קיים בסטרימר A-400 הינו זהה לזה שקיים בסטרימר C-300. לפיכך, אני מפנה אותכם לפרק המתאים בביקורת על ה- C-300 אשר סוקר את היצע הפתרונות הקיים לפנינו ב- A-400.

מבחינת מהירות עבודה, עבור אותו בסיס נתונים של NMJ, ה- A-400 הגיב במקצת מהר יותר בעיון ודפדוף מאשר ב- C-300 וזאת בשל המעבד המהיר יותר שהוא מכיל. ההבדלים לא משמעותיים עד כדי כך שמצדיקים שדרוג, אך הם בהחלט קיימים.

התוספת היחידה מבחינת פרק זה לעומת הדורות הקודמים של הסטרימרים לבית Popcorn Hour הינה אפליקצית ה- NMJ Navigator אשר מהווה אפליקציית שליטה יעודית לאייפד עבור ה- A-400. האפליקציה מתחברת לבסיס ה- NMJ אשר קיים בסטרימר, מציגה אותו בצורה נוחה מעל האייפד ומאפשרת ניגון הקבצים הרצויים.
להלן וידאו אשר מדגים את ה- NMJ Navigator.

 

ממשק המשתמש

ממשק המשתמש כאן זהה לקיים בסטרימר A-300 או ב- PopBox V8, לפיכך אין טעם בהצגה נוספת שלו ולכן אני מפנה אתכם לביקורת של ה- C-300 אשר מכילה פרק מיוחד אשר מציג במפורט את ממשק המשתמש ואת אשף ההתקנה.


ממשק המשתמש ב- A-400, זהה לקיים בסדרת ה- 300.
מומלץ לעיין בקישור הבא אשר מדגים את אשף ההגדרות של הסטרימר.

קניון האפליקציות

הסטרימר A-400 מכיל אפליקציות בדיוק כמו כל סטרימר של Popcorn Hour אשר קדם לו, הבעיה היא שכיום, בעולם המודרני והסופר מהיר, אין לנו כבר סבלנות לעיון מתיש ביותר מידי דפים של אפליקציות אשר חלקן הגדול מהווה בסך הכל ריכוז של קטעי YouTube מצחיקים של חתולים או ילדים קטנים צוחקים. כבר התבגרנו. הייתי מצפה ללא יותר מכמה אפליקציות בודדות משמעותיות ושימושיות, זה האידיאל.
מי שיתור מעט בדפי האפליקציות הזמינים, ימצא אפליקציות פופולריות כמו Picasa, SHOUTCast, Facebook, Twitter ודומות, אך אני לא משוכנע כי הפעלת אפליקציות מעל מסך גדול בסלון עם שלט רחוק הינה חוויה שתימשך מעבר ליום הראשון בו קניתם את הסטרימר.

הרחבה על קניון האפליקציות תוכלו למצוא בפרק המתאים מהביקורת שנערכה ל- C-300.


יש עשרות אפליקציות זמינות עבור ה- A-400, אבל אלו שתשמשו בהן מעבר להתלהבות הראשונית יהיו מעטות אם בכלל.

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: בחינת תלת מימד \ 3D >


עוד מ: ziv_r
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht