עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

הפעלה אוטומטית של כתוביות 3D ב-HTPC

27/01/2013 - 21:00 
 
 

את מי המדריך הזה מעניין?

את מי שיש לו HTPC וטלוויזיה עם תלת מימד, הצופה מדי פעם בתכני 3D מסוג SBS עם כתוביות.

מה זה SBS?

תוכן 3D מסוג SBS מגיע בד"כ בצורת קובץ MKV, וכל פריים שלו מכיל 2 תמונות זו לצד זו, עבור עין ימין ועין שמאל. לא מדובר בקבצי ISO או M2TS (בלו ריי מלא), שם התמונות עבור 2 העיניים מופיעות בזו אחר זו (MVC).
עוד על סוגי הקבצים השונים תוכלו לקרוא כאן.

למה זה נחמד שיש הפעלה אוטומטית של כתוביות 3D? 

כי לא תמיד אנחנו צופים בתכני תלת מימד. רוב הזמן אנחנו צופים בתכני דו מימד, ואז הכתוביות צריכות להופיע כרגיל ולא כפול (בשתי התמונות בפריים). אנחנו לא רוצים כל פעם להיכנס להגדרות פילטר ה-Subtitles של המקודד ולשנות את זה.

איך עושים את זה?

1. תחילה, יש להגדיר את הנגן/תוכנת מדיה סנטר שלכם שלכם שינגנו את התכנים עם FFDShow video decoder או עם
FFDShow DXVA video decoder אם אתם מעוניינים בפענוח חומרה.
ישנם באתר מדריכים רבים המסבירים כיצד להתקין את המקודד FFDShow ולגרום לו לפעול אצלכם.
בנגן המצויין והמומלץ MPC HC, למשל, פשוט מוסיפים את המקודד ומסמנים אותו במצב Prefer: 

טיפ: כדי שהכתוביות יעבדו כהלכה ב-FFDShow DXVA video decoder, יש לסמן v בתפריט ה-Hardware acceleration את הריבועים של H.264 ו-VC1. כמו כן, יש להגדיר את ה-Post Processing על Surface Overlay. 

2. עתה, פתחו את ההגדרות של מקודד הוידאו של FFDShow שבחרתם לעבוד איתו, והגדירו את פילטר ה-Subtitles של המקודד להציג את הכתוביות בפונט, במיקום ובגודל שאתם מעדיפים. אל תאפשרו עדיין את ריבוע ה-Stereoscopic המשמש להפעלת כתוביות 3D, אלא הגדירו כתוביות רגילות עבור תכני דו מימד.

טיפ: אם לנגן בו אתם משתמשים יש מנגנון כתוביות פנימי משלו, בטלו אותו! ב-MPC HC זה נמצא בתפריט ה-Playback - בטלו את ה-v בריבוע של Auto-load subtitles.

רק לאחר שראיתם  שכתוביות רגילות מוצגות כהלכה והמקודד אכן פעיל (מופיע אייקון אדום ב-Task Bar של מערכת ההפעלה עבור המקודד הרגיל, כתום עבור מקודד ה-DXVA), אפשר לגשת לסעיף הבא.

3. גשו לתפריט הפרופילים (Profiles / Presets) והוסיפו פרופיל חדש ע"י לחיצה על כפתור ה-New. הקליקו על הפרופיל החדש, ושנו את שמו ל-SBS 3D. כמו כן, סמנו את הריבוע של Automatic preset loading וליחצו על כפתור ה-Preset autoload conditions. בחלון הקטן שיופיע, סמנו את הריבוע (on movie filename match (with wildcards וכתבו מתחתיו את הטקסט: *SBS*;*sbs* .
תנאי זה אומר למקודד להסתכל על שם הקובץ, ואם הוא מכיל את האותיות SBS הוא יעבור לפרופיל הזה. לאחר ההגדרה הזו סגרו את חלון התנאים.

4. עתה, כשאתם עדיין על הפרופיל הזה, גשו לתפריט ה-Subtitles-Placement וסמנו v בריבוע של Steroscopic. במידת הצורך, כוונו את הסלייד של ה-Parallax (נגנו כל פעם קובץ תלת מימד ותקנו במידת הצורך עד שמסתדר) כדי לכייל את הכתוביות כך שיופיעו באופן חד וברור ב-2 העיניים.

 

זהו, תם שלב ההגדרות! עכשיו לחצו Apply ואז OK, ובדקו את התוצאות. תכנים רגילים יציגו כתוביות רגילות, וקבצים שיש בהם את האותיות SBS יוצגו בכתוביות כפולות, כתובית עבור כל תמונה בפריים.

 


לדיון בנושא: הפעלה אוטומטית של כתוביות 3D ב-HTPC


עוד מ: pixies
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht