עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

יזמות: מה עושים היום?

07/08/2013 - 13:15 
 
 

שנות העשרים העליזות

אי אפשר לומר שבילויים הם הצד החזק שלי. שלא תבינו לא נכון, אני תמיד נהנית ממסעדה טובה, או הצגה מוצלחת אבל קשה למצוא אותי מפזזת בברים ב-2:00 לפנות בוקר ומחפשת את המקום החם הבא של העיר הרותחת הזאת. למרות זאת, בצעירותי, היו גם ימים כאלה ולכן אני רוחשת כבוד רב למי שגם בגילנו המופלג עוד שומר אמונים לז'אנר.

לפני כחודש, פגישה מקרית עם אנשים מעברי הרחוק והרמת גני, עבר בו השעה חצות סימנה את הזמן לצאת מהבית לכיוון תל אביב, הציתה בי ניצוץ געוגועים לימי הזוהר. הימים שבהם חיפשתי את הפאב החם הבא, או את הבר המגניב שעוד לא שמעו עליו, התקופה שבה ביליתי את שעות הלילה בהתמודדות עם השאלה הנצחית "מה עושים היום?".

הפגישה האמורה לימדה אותי שגם חברי מהעבר מנסים את מזלם בעולם הסטארטאפים הישראלי ושלאחרונה הם חברו לצמד יזמים נוסף וביניהם -לירון גרינברג.

לירון, יחד עם בן זוגה אבישי פולק יזמו פתרון לשאלת "מה עושים היום" בדמות אפליקציית מובייל. ישבנו לשיחת אחת על אחת, יזמת ליזמת, שיחה על הקשיים, התובנות, האתגרים, על הגברים היזמים וכמובן על מה עושים היום.

 

...אז, לירון גרינברג, מה עושים היום? 

נתחיל ממך, מי את ומה עוד את עושה בחיים?

"אני חיפאית במקור, עברתי להתגורר בקיבוץ מזרע כאשר התחלתי ללמוד תואר לפסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל. בתקופה הסטודנטיאלית שלי התפרנסתי ממכירות של מוצרי ים המלח בארה"ב.

לאחר שסיימתי את התואר הראשון עברתי לתל אביב במטרה להשלים שעות ריקוד. זאת כדי להתקבל לתואר שני בפסיכותרפיה בתנועה וגם... בכדי להנות מחיי התרבות והבילוי העשירים שמציעה "העיר הגדולה" (תל אביב). במהלך השנה הזו הכרתי את בן זוגי אבישי." יחד עם אבישי, היא הקימה את "מה עושים היום" אחרי תקרית מביכה עם שעות פתיחה שגויות שגרמו לערב שהיה אמור להיות מהנה להיחרב. "רצינו לבקר ביריד שהתקיים בשוק הפשפשים ביפו ובדקנו את שעות הפתיחה באינטרנט, אבל כשהגענו לשם גילינו שהוא סגור." 

אבישי מצידו לא הבין למה אין מוקד טלפוני שאפשר להתקשר אליו כדי לברר מה פתוח ומתי, או בכלל - מה יש לעשות היום באזור מסויים ולירון מצידה לא הבינה למה בטלפון בשנת 2012 כשלכולם יש סמארפונים וככה נולדה אפליקצית "מה עושים היום". "באותו רגע נולד הרעיון, ומשם כבר חשבנו הלאה והבנו שאין באמת כזה שירות שמרכז אירועים שווים ואיכותיים ברחבי הארץ ויש צורך בפורטל כזה שיעשה סדר בכל הבלאגן שקיים ברשת. 

במקביל לעבודה על המיזם "מה עושים היום?"התחלתי את לימודי התואר השני בפסיכותותרפיה בתנועה, כעת אני בסיום הלימודים, ואני עוסקת בתחום ועובדת בעיקר עם ילדים." 

את האפליקציה השיקו אבישי ולירון לפני כשנה וחצי, בשלהי 2012. לאחר כחצי שנה ואלפי הורדות של האפליקציה (5000 ביום לטענתם בתחילת הדרך) מצוידים בתקציב פרסום אפסי והצלחה מרשימה הם רצו להגדיל את הפעילות גם לפורטל אינטרנטי. לטובת העניין הם חברו לשני שותפים נוספים, יוסי נחושתן והראל חכם, שהיו בעלי חברה לפיתוח אינטרנטי HighWeb.

אבל איך גורמים לשאר להצטרף? כסף? מוטיבציה?

"בזכות העובדה שהאפליקציה הצליחה מאוד היה קל לשכנע אותם להצטרף - לייצר אתר וגם לשדרג את האפליקציה." היזם אבישי והראל המפתח מכירים אחד את השני כבר למעלה מעשר שנים, כך שהחיבור היה מתבקש. 

כששאלתי מה חלוקת התפקידים הסתבר לי שצוות "מה עושים היום" מונה היום ארבע אנשים מוכשרים ללא ספק, אבל חולה בתחלואי הסטארטאפים הישראלים, בהם כל אחד הוא "מנהל" - 

  • לירון גרינברג: מנהלת תוכן
  • אבישי פולק: מנהל שיווק ופרסום
  • הראל חכם ויוסי נחושתן: מנהלים טכניים.

 

מימין לשמאל: יוסי נחושתן, הראל חכם, לירון גרינברג ואבישי פולק, יזמי "מה עושים היום"

חוץ מארבעת היזמים נמצאים בצוות גם אנשי תוכן ןיחצ"נים מאזורים שונים בארץ שמעדכנים את כמויות המידע הגדולות שהאתר מביא לקוראיו. 

הצצה לראש של יזמת

מה היה השלב הכי מלהיב בעבודה שלכם על האתר?

"השלב הכי מלהיב בזמן העבודה על האתר היה כאשר המעצב שלנו, עומרי גרוך, שלח את העיצוב הגרפי הסופי אל הראל ויוסי ואלו הלבישו את העיצוב לראשונה על התוכנה. סוף סוף יכולנו לחוות את האתר בלייב ולראות כיצד האתר קרם עור וגידים. בנוסף, כאשר משתמשים החלו להציף אותנו במיילים של הוכרת תודה על השירות שאנו מספקים, שלחו לנו פידבקים לגבי איכות הגלישה באתר ועל כך שהאתר ידידותי למשתמש ואיכותי, כמו כן היו אף כאלו שטענו שכל המשרד שלהם " התמכר " הן לאתר והן לאפליקציה. כמו כן אני חייבת להודות בכך שהצפייה בגוגל אנליטיקס בזמן אמת, כאשר מספר המשתמשים עולה בקצב מואץ , הפכה גם כן לחוויה מלהיבה." 

נשמע כיף וקל... לא היו רגעים קשים?

"זה כל הזמן מאתגר, כל הזמן החשיבה של מה אפשר לעשות עוד. איך אפשר עוד לחדש. כל הזמן להיות יצירתיים, לפתוח את הראש, להיכנס לראש של המשתמש ולהבין מה הוא רוצה ומה הוא עושה. אנחנו באנו ממקום של משתמשים שחוו תסכול, היה לנו צורך ולא היה לו פתרון. היה המון מידע ברשת אבל מבלבל ולא אמין והחלטנו לפתור אותו ולהתמקד בחוויה של נוחות ופשטות. היה לנו חשוב להישאר נאמנים לעצמנו, ובעצם ללקוחות."

לירון אוהבת את מה שהיא עושה, שומעים את זה בכל מילה שלה וקל לי לזהות את זה כי גם אני התמכרתי לסטטיסטיקות היוזרים בשניה שהם היו זמינות לי. אבל לא יכלתי שלא להקשות, הרי יש אתרי בילויים בארץ הקטנה שלנו, אז - 

במה זה שונה מאתרים אחרים בארץ? עכבר העיר?

"עכבר העיר לדוגמא מתמקד בעיקר בתל אביב ואצלנו יש את כל הארץ. יש גם אנשים בפריפריה בימינו. בעכבר העיר - יש אינפורמציה כללית, מעין אינדקס. אנחנו מתמקדים בעכשיו, במה קורה היום. אנחנו מיועדים למי שאין לו כח לקרוא ולחקור ולחפש - אלא מה עושים עכשיו. אתרי קופונים - הם בקונספט אחר לגמרי, לא קשור להיום ולרוב בהתמקדות על מסעדות. אצלנו, שוב, זה לפי יום ובעיקר התמקדות לבילויים - פאבים, מסיבות, תערוכות, ירידים. אלו נקודות החוזק שלנו."

ממה עושים כסף?

"כרגע הכסף הוא בעיקר מפרסום באתר ובאפליקציה וחיבור לקניית כרטיסים. יש תכנון לעתיד אבל נשאיר אותו בינתיים אצלנו." יכול להיות שבעתיד הם יחפשו השקעה כדי להגדיל אותו ולהשקיע בשיווק, כרגע הם מרוצים מקצב ההתקדמות ומשקיעים בו מזמן וכספם הפרטי. אצל ארבעת היזמים, "מה עושים היום" הוא לא בגדר עיסוק עיקרי אב, לזכותם יאמר, כבר יש הכנסות והאתר רק חודשיים באוויר. סטארטאפים טובים וגדולים מהם עדיין מתמודדים עם מודל הכנסות לא ידוע אך שזו ללא ספק נקודה לזכותם.

אז אמנם ימי הבילויים מאחורי אבל אולי אם אני ארשם לרשימת התפוצה שלהם עוד יש לי סיכוי?

קישורים:

לדיון בנושא: יזמות: מה עושים היום?


נושאים מקושרים

יוזרית - תחשבי טכנולוגית
יוזרית - תחשבי טכנולוגית


תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על יוזרית - תחשבי טכנולוגית


המאמר הפופולרי ביותר בתחום יוזרית - תחשבי טכנולוגית:
תל אביב, הנה אני באה (עם הזנב בין הרגליים)
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht