עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

פיליפס 48PFS6909 - מסך Full LED חכם

04/05/2015 - 08:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: טלויזיה ואיכות תמונה >

 
 
 

הקדמה

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

שאלה שאנחנו מקבלים רבות היא מדוע אנחנו לא עושים ביקורות של מסכים יותר "עממיים". התשובה לרוב היא שמרבית המסכים ברמות הללו הם פחות או יותר בעלי אותן יכולות ומה שמעניין הוא לקחת את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, שלרוב זולגת מהר מאוד למיינסטרים.

אבל הפעם החלטנו לעשות את זה אחרת ולקחת מסך ברמת ביניים לסיבוב. לא מדובר במסך זול במיוחד והוא עדיין חכם, כך שיש עדיין לא מעט תכולה בבדיקה.

פיליפס עברה תהפוכות רבות בשנתיים האחרונות, והתמקדה במקורות הרווח הגדולים שלה. כל מה שלא התאים לפורטפוליו שרצתה לקדם נמכר או שהועבר לשותפות שבה פיליפס לוקחת כיסא אחורי ומישהו אחר לוקח את המושכות. במקרה של מסכי הקולנוע הביתי, מדובר במיזם משותף עם TPVision (לשותפות קוראים TPV), שותפה לדרך של פיליפס ואשר עשתה לא מעט תהפוכות בהיצע של פיליפס.

פיליפס 48PFS6909 - מסך Full LED חכם

בידיה של TPV, המותג פיליפס עובר תהפוכה. החברה מתמקדת במיצוי הפוטנציאל של פיליפס והעברת התחום של המסכים מהפסד לרווח. כחלק מהעניין, פיליפס כבר לא ממותגת כמוצר על לעשירים בלבד אלא כמוצר עממי יותר, והמחירים בהתאם. גם העיצוב והמוצר עצמו עברו צמצומים - התמקדות בתחומים שמעניינים את TPV וירידה מכל מני יכולות איזוטריות. המותג עדיין Philips אבל המוצר עצמו הוא אחר למדי.

בדור שאחרי המסכים הללו, כבר ניתן לראות שינוי דרמטי עוד יותר, בקרוב מאוד יכנסו לארץ המסכים מבוססי אנדרואיד של החברה, וכאן כבר המותג, תחת ידי TPV עושה צעדים שמזכירים את הצעד של סוני ושארפ - וזונחים מערכת הפעלה יעודית משלהם ועוברים לידי גוגל.

עיצוב

כיאה למסך Midlevel, לא מדובר בעיצוב מהפכני במיוחד. המסך אינו דקיק במיוחד (בין היתר כי מדובר במסך full LED) וגם עובי המסגרת שלו (Bezel)אינו דקיק במיוחד. מדובר במסך סולידי למדי ולא כזה שימשוך מבטים. המעמד של המסך, מצד שני, נראה מאוד משונה, ומאוד לא מצא חן בעיני... מדובר במין מסגרת מוזרה שיכולה, אם תתעקשו, להכיל ממיר במרכז שלה.

אחוריו של המסך כולל מתג D-PAD שהפך לאחרונה לפופולרי למדי, בעיקר במסכי LG, ומאפשר הדלקה, כיבוי ופעולות מאוד בסיסיות על גבי המסך.

מבחינת אודיו, המסך כולל סאב עוצמתי - שמשולב במסך באופן אינטגרלי ומורגש מאוד. הסאונד של המסך עוצמתי מאוד ומרשים.

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

מבחינת אנטי רפלקטיביות של המסך - יש לו ציפוי אנטירפלקטיבי אופייני. לא בטוח שבחדר בהיר במיוחד זה יהיה אפקטיבי מספיק.  

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

מבחינת מחברים - מדובר במסך עם כמות וסוגי החיבורים המגוונים ביותר שראיתי בשנים האחרונות, כולל 4 חיבורי HDMI, שני חיבורי USB, חיבורי קומפוננט, קומפוזיט, אוזניות, לויין (כולל מקום לכרטיס מפענח מובנה), DVBT (עידן+), רשת, רשת אלחוטית ואפילו חיבור SCART מלא!!!

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם השלט של המסך פשוט למדי. מדובר בשלט בסיסי למדי. הוא מרגיש מאוד פלסטי ואין לו שום תאורה אחורית (לא נעים בחדר חשוך כמו חדר הבדיקות שלנו...).

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

ממשק המשתמש די דומה לעיצוב שהיה בדורות הקודמים של המסך. שינוי כניסה וניווט לרוב נעשה על ידי תפריטים אופקיים עם תת תפריטים אנכים (X-BAR UI) בעוד שתפריטי ההגדרות בנויים כמו Wizard שיש לו מספר צעדים וניתן לראות איפה אתה עומד ביחס ליעד שלך.

עברית

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

במקומות מסויימים זה נוח, אבל השילוב של זה עם עברית לא עבד תמיד באופן מושלם. בעוד שכל המסך תורגם במלואו לעברית, במקומות רבים הממשק הצמיד את העברית לשמאל, העברית היתה בעייתית ולעיתים רבות לא היה ברור מה בעצם המסך רוצה שנעשה עם המידע...

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

 ואם בעברית אנו דנים - יש לא מעט בעיות תרגום וממשק. זה נראה כמו ביצוע חלקי מאוד בתרגום ויש הרבה מאוד קטעים שלא הושלמו כראוי. הדבר הבולט ביותר הוא העובדה שצריך להמיר קבצי SRT לפורמט UTF8 בכדי שהתרגום יעבוד. תרגום SRT רגיל פשוט לא פעל כראוי.

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

למסך יש יכולות מתקדמות רבות, כולל יכולות להקליט תוכן מעידן+, אך בעוד שבמסכים אחרים הצלחתי להשתמש גם בדיסק און קי סטנדרטי, המסך של פיליפס דורש USB מהיר במיוחד. לאחר הפירמוט של הדיסק און קי הוא ביצע בדיקות מהירות ואף לא אחד מהדיסקים שהיו לי פעלו במהירות שהוא דרש. הסיבה לדרישה היא ככל הנראה שהמסך כבר מותאם להקליט HD מעידן+. העניין הוא שהוא לא איפשר לי בכ"ז להשתמש בכרטיסים שלא עברו את המבחן. 

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

Ambilight

נושא ייחודי לפיליפס הוא Ambilight. הרעיון פשוט - תוספת של תאורה אחורית שתפקידה היא להקרין אור על הקיר שמאחורי המסך. כמובן שלשם כך נדרש קיר (כך שהצבת מסך באמצע חדר לא באה בחשבון במסך מסוג זה).

תחילה כל התאורה היתה אחידה, ועם הזמן פיליפס שכללה את הטכניקה. במסך ה-6909 יש גרסאת Ambilight 2, שכוללת מספר נורות LED בשני צידי המסך ואשר מאפשרים הקרנה של תאורת "סביבה". מדובר במספר סטים של נורות בכל צד - כך שהמסך יכול גם להקרין 4 איזורים שונים של אור (חלק עליון ותחתון של כל איזור שונה). 

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם

למה צריך אור על הקיר האחורי, אתם עלולים לשאול. אז יש כמה סיבות:

  • אחד הדברים שמציקים בצפיה בטלויזיה הוא שבחדר יחסית חשוך האישונים שלכם מתכווצים ומתרחבים בהתאם לאור על גבי המסך. זה לא רק מעייף מאוד את העיניים אלא יכול ממש לגרום לכאב. כאשר האישונים פתוחים - העין רגישה גם לכמויות אור מזעריות - אך אם פתאום יש הבזק של אור, השרירים של האישון צריכים לעבוד קשה בכדי להחזיר את האישון למצב מכווץ, ואם שוב התמונה כהה, זה מעייף מאוד את העין. שמירה על תאורה, אפילו קלושה, בפינות המסך, מאפשר לאישונים להשאר מכווצים, מרגיעים את העין ומונעים עייפות אופיינית שקשורה לצפיה בטלויזיה.
  • כאשר האישונים פתוחים (dilated) העין מסוגלת לזהות כמות אור מזערית. הבעיה שאין לנו צורך ביכולת הזו במהלך צפיה בטלויזיה. ההיפך - זה מפריע ביכולת שלנו להתרכז בתמונה, שכן אנחנו רואים חוסר מושלמות בקלות. אפילו טיפה תאורה אמביאנטית (סביבתית) תכווץ את האישונים ותגרום לנו להמנע מזיהוי בעיות של שחורים לא מושלמים.
  • הרזולוציה של העין אינה אחידה. ככל שאנחנו מתרחקים מהמרכז הפוקאלי של העין, כך היכולת שלנו לזהות צורות ופרטים יורדת משמעותית. לכן, תאורה סביבתית מתחברת היטב ליכולת העין שלא לזהות פרטים ברורים. מצד שני, זה כן גורם לך להכנס יותר לעומק לתוכן ולהרגיש כאילו שאתה בתוך הסרט.

פיליפס 48PFS6909 - מסך full LED חכם


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: טלויזיה ואיכות תמונה >


עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht