עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מטען מומלץ לרכב - איזה לקנות? הנה 21 מטענים לרכב ראש בראש

10/05/2015 - 06:45


מבוא | המאמר המלא | עמוד הבא: המטענים אשר עומדים למבחן >

 
 
 

מבוא

לאחרונה פתחנו בסדרת כתבות בנושא מטענים, התחלנו עם מטען USB לקיר של חברת וויסבורד, שם הכרנו מה יש בתוך מטען ועל הצורך ב- USB Battery Charging 1.2 Compliance Plan. בכתבה על PortaPow Crystal USB למדנו על Trickle Charging ולמה יש צורך בפורטים יעודיים עבור מוצרי iOS וכתבת הסוללות חיצוניות הציגה לנו את ההתנהגות של סוללות ליתיום-יון, פורטים של CDP מול DCP ואת תקן הטעינה המהירה של iOS.

אז לאחר שבהחלט כיסינו את כל נושא הטעינה בבית ובשטח, נותר לנו לדאוג לטעינה ברכב. הנושא של טעינה ברכב פשוט יותר מבחינה אלקטרונית מכיוון שמתח החשמל ברכב עומד על בין 12V ל- 24V בלבד לעומת 230V בבית, לפיכך אין צורך בהמרה של מתח החילופין הגבוה למתח חילופי נמוך ואז ניתן להגיע למטענים קטנים יחסית ואלקטרוניקה פשוטה יותר לעומת מטענים ביתיים.

מטען מומלץ לרכב - איזה לקנות? הנה XX מטענים ראש בראשמטען לרכב פשוט יותר לעומת מטען ביתי כי הוא מתמודד עם מתח כניסה של 12V-24V לעומת 110V-230V בסביבה ביתית.

רוב המטענים לרכב מגיעים עם מחבר USB על מנת שתוכלו לחבר את הכבל המתאים שלכם ולהטעין את הצרכן הזקוק לכך. חשוב לפרט על 2 הסוגים השונים של מחברי USB אשר קיימים כיום עבור הטענה, הראשון נקרא Charging Downstream Port (בקיצור CDP) והוא נמצא במחשבים. עבור סוללות חיצוניות ומטענים לבית או לרכב, קיים סוג אחר בשם Dedicated Charging Port (בקיצור DCP) אשר חסר חיווט הולם עבור נתונים מכיוון שלא צריך כמובן העברת נתונים בין צרכנים לסוללות או מטענים. פורטים אלו גם מגיעים עם חיווט שונה, כך שאם יחוברו לקליינט אשר הותאם למחברי DCP, הקליינט גם יהנה מזרם גבוה יותר עבור הטענה.

מאז שעוצב התקן של USB Battery Charging 1.2 Compliance Plan בשנת 2012, ניתנה אפשרות לפורטים מסוג DCP להגיע לזרם של עד כדי 5A.

הרבה יצרנים אימצו את התקן של DCP ולכן אם יחובר ספק לצרכן כזה, הוא יקבל זרם גבוה עבור הטענה מהירה, אך חברה אחת בחרה להיות שונה - Apple. האחרונה החליטה לפתח תקן משלה אשר איננו תואם ל- DCP ואם בכל זאת תחליטו לחבר iPad Air או אחד מדגמי ה- iPhone 6 או ה- +6, תקבלו טעינה של 1A בלבד. אם תרצו להנות מטעינה מהירה יותר, תצטרכו להצטייד במטען ה- 12W של Apple אשר תואם את תקן הטעינה המהיר של Apple, מטען זה גם מסוגל להוציא זרם גבוה של 2.4A

חלק מהיצרנים יצרו סוללות ומטענים אשר תואמים לתקן ההטענה המהיר של Apple ולרוב הם גם יסמנו את הפורט בכיתוב מיוחד, אך לא לשכוח כי צריך גם כבל מיוחד אשר תואם לתקן. עכשיו אם תקחו מטען\סוללה בעל יציאה של 2A למשל ותחברו למוצר של Apple, הבנתם כבר כי לא תקבלו 2A בטעינה. לאחרונה גם יצא עדכון לתקן של Apple אשר העלה את הזרם האפשרי מ- 2.1A בתקן הקודם ל- 2.4A בחדש.

למטה בטבלה ניתן לראות מספר צירופים נפוצים והטעינה הצפויה מהם כאשר המטען הוא בעל זרם של 2.4A:  

מטען מומלץ לרכב - איזה לקנות? הנה XX מטענים ראש בראש

מספר נקודות:

  1. הטבלה לא לוקחת בחשבון את ההפסדים עקב הכבלים.
  2. כאשר הצרכן הוא מסוג Apple, רק iPad Air יוכל להגיע לטעינה של 2.4A, אייפון 6 ו- +6 יגיעו ל- 2A בלבד ומוצרים מדורות קודמים יגיעו לערכים נמוכים יותר. כאמור, העמודה מציינת טעינה מקסימלית.
  3. כיום DCP וצרכני Non-DCP הינם רק מכשירי אנדרואיד. כאשר נרשם כי הטעינה היא מעל 1A, זה בהנחה כי הצרכן בעל יכולת לקבל זרם גבוה.

במילים פשוטות יותר, אם ניקח את המקרה הפופולרי של רכישת מטען ביתי\מטען לרכב\סוללה עם הספק של 2A ואתם חושבים שאתם תקבלו 2A - אז אתם טועים. רק אם המטען בעל Apple Fast Charging Spec (חלק מתוכנית MFi) ויחובר בכבל טוב לצרכן iOS מתאים, יתקבל 2A. בכל שאר המקרים יתקבל קרוב ל- 1A.

אם אתם מחברים צרכן אנדרואיד אשר מסוגל לקבל זרם של 2A, אתם במצב יותר טוב. סביר להניח שהצרכן יקבל 2A, אך כל אביזר iOS יקבל זרם מקסימלי של 1A בלבד. כאמור, פירוט מלא בטבלא למעלה.

מטען מומלץ לרכב - איזה לקנות? הנה XX מטענים ראש בראש

 


מבוא המאמר המלא עמוד הבא: המטענים אשר עומדים למבחן >


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

3.5
(2) הצבעות

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht