האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

נתונים מפתיעים לגבי אחוזי התקלות של דיסקים קשיחים מחברות שונות וגדלים שונים

17/03/2016 - 18:00 
 
 

מי הם backblaze?

חברת backblaze היא חברת גיבוי שצמחה מאוד בשנים האחרונות ומציעה ללקוחות גיבוי כולל של המידע שלהם במחיר קבוע ללא קשר לגודל שלהם. חברות מסוג זה חייבות להקים מערך גדול של שרתים במרכז שרתים גדול, מכיוון שפתרונות ענן כמו AWS יעלו להם הרבה יותר מכך.

אחד מהדברים המעניינים שעשו backblaze הוא להקים חוות שרתי דיסקים בענן. החברה החזיקה בסוף 2015 מספר ענק של 56,224 דיסקים קשיחים מגנטים שמחזיקים את המידע של לקוחות החברה. כאשר הדיסקים האלה מאוחסנים ב-1249 מאגרים (שרתים) שכל אחד מחזיק עשרות של דיסקים.

לדברי החברה, מספר הדיסקים גדל מ-39,690 בתחילת 2015, על בסיס 882 שרתים. כמה מידע זה? החברה הוסיפה ב-2015 מעל 65 פטהבייט (כל פטהבייט זה 1000 טרהבייט) ...

כמו כל שנה, backblaze משחררת בבלוג שלה את הסטטיסטיקה של הדיסקים במאגרים שלה. החברה משתמשת בדיסקים רגילים, מה שמאפשר לנו, הצרכנים ללמוד הרבה מאוד על אמינות של דיסקים מיצרנים שונים. מכיוון שמדובר במאסות גדולות של דיסקים, אשר עובדים מסביב לשעון לאפליקציות שונות מדובר במאגר מידע מטורף למי שרוצה ללמוד על אמינות דיסקים קשיחים.

אז בואו ונראה מה הדוח השנתי של החברה ילמד אותנו הפעם.

התוצאות

נתחיל מהדבר המעניין ביותר - החברה משתמשת במספר מודלים שונים מתוצרת HGST, סיגייט, טושיבה ו-Western digital. למעט דיסק אחד בעייתי של HGST (הדיסק 8TB מסוג HUH728080ALE600) החברה מחזיקה באחוזים הנמוכים ביותר של תקלות במהלך השנתיים האחרונות.

הדיסק האמין ביותר הוא דיסק 4TB של חברת HGST , מודל HMS5C4040BLE640 עם 0.44% תקלות. במקום השני במדד האמינות יש את דיסק 4TB של חברת HGST, מודל HMS5C4040ALE640 עם 0.83% תקלות. במקום השלישי שוב חברת HGST, אך הפעם עם דיסק 3TB מודל HDS5C3030ALA630 עם 0.84% תקלות.

לשם ההשוואה, הדיסק הכי אמין של סיגייט הוא ה-6TB שלהם מודל ST6000DX000 עם 1.89% תקלות. הדיסק הטוב ביותר של טושיבה הוא ה5TB מסוג MD04ABA500V עם 2.66% תקלות . הדיסק האמין ביותר של Western Digital הוא 4TB מודל WD40EFRX עם 2.43% תקלות!

לא פחות מעניין הוא לזהות את הדיסקים הכי בעייתיים בארסנל של החברה:

הבעייתי ביותר הוא דיסק 1.5TB של סיגייט מודל ST31500541AS, עם לא פחות מ-10.16% תקלות!

אחריו, ולא פחות מטריד הוא הדיסק 2TB של Western Digital מודל WD20EFRX שסבל מ-9.92% תקלות!

כמה דברים מעניניים עולים מהנתונים אשר שחררה החברה. דבר ראשון, נפח דיסק גדול יותר אינו גורם ליותר תקלות. דבר מפתיע נוסף הוא עד כמה חברות גדולות ומוכרות מוכרות מודלים של דיסקים עם אחוזי תקלות כל כך גבוהים, בעוד שחברות קטנות יותר בתחום הזה, ובראשם HGST מצמצמים את אחוז התקלות באופן כל כך דרמטי. יחס התקלות בין הסיגייט 1.5TB לבין HGST 4TB הוא 2309% יותר תקלות בסיגייט!

עוד מעניין הוא נתונים מדיסקים שהחברה נפתרה מהם במהלך השנה. מדובר ב-5 מודלים של דיסקים, בראשם מודלים של סיגייט עם יותר מ-28% תקלות. כלומר, שליש מהדיסקים שהחברה רכשה נכשלו במהלך השנתיים הללו!

הבדיקה שהחברה הציגה מעניינת כי היא מציגה פיתרון מדעי מאוד לשאלה של איזה מודל דיסק כדאי לרכוש בתור אדם החרד למידע שלו. יש בבדיקה את כל הנתונים הדרושים בכדי לבצע בדיקה מדעית:

1. הגדרת קבוצת ביקורת, במקרה הזה מיון לפי מודל של דיסקים
2. קביעת תקופת זמן - לרוב מוגדרת כשנה.
3. בדיקת כמות התקלות בכל מודל של דיסק
4. בדיקת זמן העבודה בפועל של כל דיסק

בכדי לחשב את אחוזי התקלות, החברה נירמלה בעצם את הנתונים לפי מספר השעות בפועל שהדיסקים פעלו. לפי החישוב של החברה ממוצע התקלות שלה עומד על 5.84% תקלות במהלך כל השנה.

בשיטה זו החברה גם חישבה את כמות התקלות לפי יצרן, והתוצאה שהתקבלה נראית בגרף הבא שהחברה שחררה:

מעניין גם לראות את כמות השימוש של הדיסקים ביחס לייצרן. אלה כמויות הדיסקים ממויינים לפי יצרן:

וזה הדיסקים מנורמלים לפי כמות השימוש בהם:

ניתן לראות שהחברה כמעט ולא משתמשת יותר בדיסקים מתוצרת טושיבה למידע פעיל, והפחיתה מאוד את השימוש ב-WD. לעומת זאת, הדיסקים של HGST הם רק 41% מכלל הדיסקים של החברה, אך בשימוש 56% מזמן השימוש הכולל בדיסקים...

נפחים

החברה מדווחת שהיא משתמשת כיום בדיסקים של 1TB שלהם כיום משמשים להרצה של שרתי האחסון בלבד. החברה הפסיקה להשתמש לחלוטין בדיסקים של 2TB, מכיוון שלפי החישובים שלה, מרבית התקלות כיום קיימות בדיסקים מסוג זה. הדיסקים היחידים שחורגים מסטטיסטקה זו הם 4500 דיסקים של HGST שגילם כבר מעל 5 שנים ועדיין אחוזי התקלות הם 1.55% באופן קולקטיבי.

בדיסקים של 3TB התקלות המרוכזות לפי תאריכים:


תקלות לפי יצרן בנפח 4TB:

מעניין שהחברה מדווחת שהיא רוכשת כיום דיסקים של seagate, למרות אחוזי תקלות גבוה יותר מ-HGST, כאשר ההסבר של החברה הוא בעיקר כזה של עלות.

החברה גם מדווחת שבסה"כ הדיסקים 4TB הם אמינים מאוד כיום

גם הדיסקים בנפח 6TB מתפקדים מצויין לדברי החברה

עם זאת החברה מעדיפה דיסקים 4TB כיום, בגלל עלות, וכן יעילות אנרגטית ל-TB.

הליום

בשנה האחרונה התחילו להמכר דיסקים שמשתמשים בהליום בתוך חלל הדיסק. החברה רק התחילה לעשות ניסויים בדיסקים אלה וכיום אין לה מספיק נתונים בכדי לספק מסקנות מדוייקות האם הטכנולוגיה הזו באמת אמינה יותר. סביר להניח שבשנה הקרובה נגלה עוד מידע בנושא זה.

למאמר המלא מהבלוג של החברה: https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q4-2015

 

 


לדיון בנושא: נתונים מפתיעים לגבי אחוזי התקלות של דיסקים קשיחים מחברות שונות וגדלים שוניםעוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טכנולוגיה כללי


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טכנולוגיה כללי:
הפכו כל רמקול לאלחוטי וחברו את האייפוד שלכם בלי שום חוטים - הכל עם Audioengine
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht