עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מדוע בחרתי ב-PC בתור פלטפורמת המשחקים העיקרית שלי

25/11/2016 - 09:00 
 
 

So it begins

בתור ילד התחנכתי על הברכיים של סגה ונינטנדו. סוניק. סופר מאריו, סטריטס אוף רייג', סדרת סטרייק ורבים אחרים היוו חלק נכבד מהזיכרונות המתוקים של הילדות שלי. בחיי שבא לי לשלוף מהבוידעם את המגה דרייב 2 רק מלדבר על זה. הייתי מכור לגמרי. רק בן 10 וכבר נפל בסם. פעם אחת ישבתי לשחק עם חבר צבי הנינג'ה על ה-N64 שלו כשההורים שלו לא היו בבית. מהרגע שישבנו על הספה ועד שקמתי ממנה עברו לפחות 12 שעות וגם זה כדי לפתוח למד"א את הדלת כי הלוזר הזה התעלף על הרצפה ופתח את הראש. הזוי אבל אני חושב שזה היה חלק מהיופי של התקופה ההיא. חוץ מזה שהמשחקים היו כל כך פשוטים וכל כך מהנים, הם היו סופר-חברתיים. מתי הייתה הפעם האחרונה שמישהו בעולם הזה הצליח לסבול מישהו אחר במשך 12 שעות רצופות? משחקי-הספה או ה-Couch CoOp היו אחלה אמצעי בשביל זוג חברים טובים להיות חברים עוד יותר טובים או ללכת מכות.מדוע בחרתי ב-PC בתור פלטפורמת המשחקים העיקרית שלי

 

בשביל מה יש שלט שני אם אין מה לעשות איתו?

מאז הכניסה של רשת האינטרנט, הקו-אופ הלוקלי כמעט ונעלם ונבלע בתוך מצב-רשת רב המשתתפים (Multiplayer). כיום אם הגיימר הממוצע מחזיק שני שלטים, סביר להניח שיש לכך בדיוק סיבה אחת: הוא צריך שלט ספייר לרגע שיגמרו לראשון הבטריות. נסו להיכנס ל-Cooptimus.com ולמצוא משחק אחד עם Local Coop ששווה יריקה. הכול או גרוע ברמות או עם איזה מצב משחק של "מסך מפוצל" מבאס שרק גורם לך לרצות לכבות את הטלוויזיה. לאן נעלמו כל ה-TOP DOWN SHOOTERS? מדוע אין יותר משחקי BEAT’EM UP לשניים? אם בהתחלה עוד היה לי אכפת שהחברים לא יכולים לבוא לשחק יותר, מהר מאוד גיליתי שזה לא כזה נורא כששדרגתי למסך גדול משמעותית ובדיוק הגיעה לה תקופת המעבר בין משחקי SD ל-HD.

לפני שקניתי את הפליסטיישן 3 שלי הלכתי לראות אותו בפעולה אצל מישהו שהייתה לו פלזמה מדהימה של פנסוניק. לעבור בין רזולוציות 480p ל-720P בזמנו היה שווה ערך ללגלות פרצה באחוזה של פלייבוי. רק רצית להמשיך ולחקור ולשטוף את העיניים. אי אפשר היה שלא לחייך לעצמך מאוזן לאוזן חיוך דבילי שכזה וזה קנה אותי מיד. אז תיק-תק מצאתי את עצמי משיל מכיסי 10K על טלויזיה ופליסטיישן. הייתי מבסוט עד הגג מהתוצאה הסופית ובטוח במאת האחוזים שזהו, הגעתי לראש שרשרת המזון. אחרי הכול בשביל ההדיוט המצוי, פליסטיישן 3 שמחובר לטלויזית HD מיד-ריינג' של סמסונג עם מגבר מהדיוטי-פרי ב-200 דולר וסט סאטליטים לואו-אנד של ימהא היו אוצר בהתגלמותו. מה שגם לאור ההצלחה המסחררת של Playstation 2 מי בכלל שיער לעצמו שמישהו יכל על Sony? עם משחקים כמו God of War, Uncharted, Red Dead Redemption היו לך את כל הסיבות בעולם לא לחשוב אפילו על פלטפורמה אחרת.

המפנה

גיימר אמתי לא יכול שלא ליהנות מכל העולמות. יצא קומנד אנד קונקר חדש אז מה, לא נשחק? ווארקרפט? דיוק ניוקאם? הפיתוי היה גדול מדי ולכן מגיל צעיר היה לי גם PC. בד בבד טרום תקופת "חלונות" או יותר נכון "חלונות 7", ההתעסקות עם כל מיני הגדרות, config.sysים, autoexec.batים, הטענת דרייברים וכמובן שדרוגי חומרה היוו מטרד ביחס ללעשות "פווו" לאיזו קסטה או לדחוף דיסק ולהתחיל לשחק. הנוסחה הזו המשיכה איתי לא מעט שנים מאז. מיותר לציין שכיום, בעולם של מערכות הפעלה שגם הסבתא שלי יכולה לתפעל, SSD, עשרות גיג'ות של זכרון וכרטיסי מסך עם כושר חישובי של 8TFLOPS ומעלה, הטענות הללו לא מחזיקות מים. לכן היה זה רק עניין של זמן עד שסוף כל סוף אראה את האור.

היה לי חבר טוב מבריטניה שהיה אנטי מאוד גדול של קונסולות ואף פעם לא הצלחתי להבין מדוע. יום אחד ספרתי לו על "קילזון 2" וכמה שרואים במשחק הזה פסיכי לגמרי והוא התפקע עלי מצחוק. אבל מה זה צחק? נפל לו אשך. אחרי שהוא נרגע קצת הוא שלח לי סרטון של ה-Setup שלו. איך לומר זו בעדינות, קיבלתי סטירה מסמיטריילר. הייתי בהלם מוחלט. הבן אדם הריץ על איזו Sony Bravia מפוארת כלשהי בחמישים אינץ' את Crysis 1(!) ב-P1080(!!), 60 FPS(!!!), כל הטקסטורות על HIGH (!!!!) כאשר הכל רץ על מפלצת עם שני(!!!!!) כרטיסי מסך מסוג 280 GTX. היום זה אומנם נשמע טרוויאלי לחלוטין כשב-PC שהוא MID-RANGE מריץ בקלות רבה משחקים ב-SCOPE הזה אבל בזמנו היה קשה להאמין עד שהיית רואה את זה במו עייניך. ואיפה זה ואיפה ה-720P האומללים והמקרטעים ב-30FPS בלחץ בקונסולות? לא יודע מה הרגשתי יותר, אחוז קנאה או מובך אבל מה שבטוח הייתי נחוש בדעתי לצאת אל דרך חדשה.
מדוע בחרתי ב-PC בתור פלטפורמת המשחקים העיקרית שלי

All heil the king

12 שנה אחרי ואני יכול להגיד שה-PC הוא הפלטפורמת גיימינג העיקרית שלי. כל הקונספציות ההן של מדוע לא לשחק ב-PC התבררו כשגויות מיסודן. יקר? מדובר בהוצאה אחת ל-5 שנים אם אתה יודע מה אתה קונה. חוץ מזה את הכסף השקעת בחומרה, חסכת ברכישת משחקים. מי שמכיר את דרכו באינטרנט יכול בקלות למצוא משחקים שיצאו ממש עכשיו בחצי מחיר - דבר שלא קיים בקונסולות לצערי; מסובך להפעלה? Bitch please, בתור אחד שמגיע מעולם התשתיות בהייטק, 90 אחוז מכלל הודעות השגיאה נפתרות ברגע שקראת אותן ולא רצת לעשות קופי-פייסט באיזה פורום. כל דפ"ר יכול לעשות דאבל קליק עם העכבר; אין באמת הבדל ניכר בעין בין הפלטפורמות? אם אתה על קראק אולי. גם אם לרגע נתעלם מההבדלים בטקסטורות וכמות שיידרים לטובת הפיסי, איזו סיבה יש לסוני ומיקרוסופט פתאום להוציא קונסולה חדשה כשהדגם הנוכחי שלהם לא הגיע אפילו לחצי מתוחלת החיים שלו? התשובה בגוף השאלה.

כשיוצא משחק שהוא מולטי-פלטפורמה, אלא אם כן נעשה לו עוול נוסח Batman Arkham Knight והוציאו משחק שבור, מבחינתי ה-PC מיד זוכה בו. קשה להתווכח עם מערכת הפעלה שעולה בתוך 5 שניות, מסך 144 הרץ אמיתי, דיוק של עכבר עם 6000DPI, מולטיפלייר שלא עולה כסף, Steam, הנחות ענק על משחקים ב-Steam, מודים למשחקים, טקסטורות אולטרא, אמולטורים ומשחקי לגסי חינם. הערך המוסף כאן הוא עצום. כן, זה תחביב קצת יקר ופעם ב5-4 שנים אני "מפרק" על שדרוגים סכום בלתי מבוטל אבל זה לא משהו בסדר גודל של וילה בקיסריה שרק אוליגרכים יכולים להרשות לעצמם. כמו כל הדברים הטובים בעולמנו, בשביל באמת הטוב ביותר צריך לשלם. זה ההבדל בין קופסא שמריצה משחקים לבין קופסא שמגשימה חלומות של מפתחי משחקים. וזה אפשרי רק ב-PC.

לדיון בנושא: מדוע בחרתי ב-PC בתור פלטפורמת המשחקים העיקרית שליעוד מ: 9xcalibur9
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht