האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

מאת: עמית לגו
18/12/2016 - 05:00 
 
 

הקדמה

סדרת משחקי היריות, Call of Duty ספגה מכה קשה כאשר הטריילר של המשחק Infinite Warfare עלה לאוויר. כמות סימוני ה"לא אהבתי" שהתקבלו בסרטון, הכניסה אותו עמוק אל תוך רשימת הסרטונים השנואים ביותר ביוטיוב. למרות זאת, המשחק יצא כמתוכנן ואנו קיבלנו אותו לסקירה כמו שאר המבקרים. האם הסערה שיצרו מעריצי ושונאי הסדרה מוצדקת, או שמא היה מדובר בכלום מלבד הפחד משינוי? המשיכו לקרוא

Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

ביקורת וידיאו

עלילה

COD: Infinite Warfare הוא משחק המתרחש, בין היתר, בחלל. אחת הדמויות הדומיננטיות בסיפור היא רובוט ואף הרשע, קוטצ', הוא לא אחר מקית הרינגטון, אותו אנו מכירים כג'ון סנו מ"משחקי הכס". מדובר כאן בהשקעה גדולה, אולי הגדולה ביותר שנראתה אי פעם בסדרת משחקים כמו קול אוף דיוטי. למרות זאת, המשחק נכשל ביצירת סיפור אחיד, כזה שגורם לנו להינות ממנו בכל רגע וזה באמת חבל. למרות זאת, רואים שהתסריט למשחק נכתב בצורה מעולה, גם אם לעיתים הסיפור לא מצליח להיות הגיוני ואפשר לראות בבירור שכל שחקן במשחק, משחק את תפקידו בצורה טובה. כך, אפילו אם הדיאלוג לא מצליח להיות הגיוני, עדיין נצליח להאמין בכל מה שקורה סביבנו.

Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

אנו משחקים את הדמות ריאס, טייס של UNSA, אשר מקבל על עצמו את תפקיד הקפטן של הספינה "ג'אקל" לאחר שה-SDF, ארגון טרור מכוכב מאדים, הרס כמעט לחלוטין את הספינה עליה הקפטן הקודם פקד. לצד ריאס עמדה נורה, אישה אשר הייתה עד לאותו רגע באותה דרגה כמוהו. ה-SDF מהווים את כל מה שריאס מתנגד לו ולכן הוא יוצא, בעזרת הצוות שלו, לעצור אותם. המשחק מציג מלחמה עתידנית מאוד, חיילי האויב מורכבים בעיקר מרובוטים, אליהם בין היתר אפשר גם לפרוץ ולהשתלט. העלילה אמנם מעניינת וכתובה בצורה מעולה, אך היא אינה שונה משאר משחקי היריות. גם פה, אותו קונספט פועל בצורה דומה. יש אויב שצריך להילחם בו, מטרה מסוימת שצריך להגיע אליה וכמובן, לירות בכל מי שבדרך שלנו. זה מבאס מאוד בגלל שבמיוחד בחלק האחרון של המשחק, האקשן מתחיל לרוץ והסיפור הופך בדיוק למה שרציתי וציפיתי ממנו, אך הוא נגמר די מהר. הסיפור הוא בערך כ-5 וחצי שעות, אך הוא אינו שווה לגמרי את הזמן שאנו משקיעים בו.

גרפיקה

מבחינה גרפית, המשחק בהחלט נראה כמו אחד שיוצר בשנת 2016. שיחקתי במשחק על המחשב, כאשר כל ההגדרות היו על הגבוהות ביותר. התוצאה היא סרט אקשן מלא באפקטים שמרתקים אותך למסך. סצנות מסוימות במשחק נראו כאילו לקחו אותן היישר מסרט של מייקל ביי. סצנה אחת בתחילת המשחק, כאשר עיר שלמה מותקפת על ידי צי שלם של ה-SDF, ממש השאירה בי חותם. רואים מטוסים נופלים מהשמיים, אזרחים צועקים ומתרוצצים ברחובות, מטוסי קרב עפים מכל עבר וכמות אדירה של טילים ונשקים שמופנים לכיוון שלנו.

Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

משחקיות

המשחק היה די דומה לשאר המשחקים בסדרת קול אוף דיוטי, עם קמפיין סטנדרטי לחלוטין. המשימות היו שונות בעיקר, עם כמות לא מבוטלת של סצנות ירי. מי שכבר שיחק במשחק הקודם בסדרה, בלק אופס 3, או אפילו במשחקים שלפניו, יודע כמעט בוודאות כיצד יראה וירגיש המשחק הזה. הדבר היחיד ששונה הוא כמובן הזמן בו מתרחש המשחק. בעולם המדע הבדיוני והעתידני של קול אוף דיוטי, יש לנו חליפות מיוחדות עם יכולות קפיצה לגובה ונשקים שיורים לייזר. האויבים הם ברובם רובוטים אליהם אנו יכולים לפרוץ באמצעות מחשב. נוכל להשתלט על הרובוט, לירות באמצעותו על האויבים וכמובן להפעיל את ההשמדה העצמית שלו, כך שאם נהיה במרכז עם אויבים רבים מסביבנו, הרובוט שהשתלטנו עליו יהווה רימון. בנוסף, האויבים כעת מוגנים מתמיד ונדרש הרבה יותר מכמה יריות על מנת להוריד אותם. זה מאט מאוד את הקצב של המשחק, אותו קצב שהיה ייחודי לקול אוף דיוטי. כמו כן, ניתן להרוויח שדרוגים עבור הספינה שלנו ואף לשחק משימות במצב שקט. למרות זאת, המשחק הזה לא מצליח לנהל זאת בצורה טובה וזה נראה כי החברה ממש ניסתה לצאת מהמסגרת הבנאלית שהסדרה הייתה שרויה בה.

Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

המולטיפלייר הוא ממש קול אוף דיוטי קלאסי ולבדו הופך את המשחק למעולה. הוא משלב בתוכו תכונות דומות ל-Titanfall ולמשחקים הקודמים בסדרה כמו ריצה על קירות. הבחירה אם לקחת איתך יותר ציוד או לשפר את הרובה שלך היא לגמרי שלך. נוכל לבחור אם אנו רוצים להיות מהירים יותר או קטלניים יותר ולשפר את הדמות שלנו לפי שיקול דעתנו. כמו כן, החברה הרגיעה מעט את הקצב של המשחק. זהו דבר טוב אשר מאפשר, גם לאלו שאינם מנוסים כל כך במשחק, להגיע רחוק מבלי ששחקנים מקצועים יהרגו אותם ללא סיכוי להילחם חזרה. למרות זאת, שיטת ההחייאה במולטיפלייר היא, לדעתי, שגויה ולא טובה. שחקן יכול להיכנס שוב למשחק לאחר שמת, רק כדי למצוא את עצמו מול אויב ולמות שוב מיד. זהו דבר די נפוץ כאשר מדובר במשחקים עם מפות קטנות, אך זה משהו שהייתי רוצה שהמפתחים יתייחסו אליו. כמו כן, השרתים הם המשתמשים עצמם, יותר נכון שחקן אחד ספציפי שנבחר באופן רנדומלי, מה שנותן לשחקן אחד את היתרון בכך שהקישור שלו לשרת יותר טוב ופוגע במשתמשים אחרים גם בגלל מהירות הקישור וגם בגלל קצב הפענוח שהיה יכול טוב יותר בשרת ייעודי.

Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחלל

כמובן שמצב הזומבים עושה פה קאמבק גדול עם כמה שינוים חדשים ומגניבים. הפעם במקום נקודות נשתמש בדולרים שנצבור על ידי, ניחשתם, הריגת זומבים וכמובן נצטרך לדאוג לא לבזבז יותר מדי כדי שנוכל בהמשך הדרך לקנות ולשדרג את הנשקים שלנו. גם אם נמות לחלוטין, נגיע לחדר עם מלא משחקי וינטג' וכאשר נצבור מספיק נקודות במשחקים הללו, במסגרת הזמן שניתנה לנו, נוכל לשוב למשחק גם אם הסיבוב הנוכחי לא הסתיים. המשחק זורק אותך אל מול ליצנים וזומבים ענקיים, כל זה בתוך פארק שעשועים נטוש, מה שהופך את המשחק לייחודי ומהנה מאוד.

סיכום

המשחק החדש בסדרת קול אוף דיוטי הוא גם טוב וגם רע. השחקנים בסיפור מעולים בעוד שהסיפור פחות והמשחק מהווה שינוי ענק לסדרת המשחקים עם המלחמה העתידנית שמוצגת פה. המולטיפלייר עדיין מעולה ומהנה כמו במשחקים הקודמים ומצב הזומבים, פה במיוחד, מהנה מאוד בדרכו האישית. זהו לא משחק היריות הכי טוב שיצא השנה, אך הוא עדיין טוב דיו על מנת לשעשע אותי ולגרום לי לשחק בו שעות על גבי שעות.

ציון: 7/10


לדיון בנושא: Call of Duty: Infinite Warfare - הסדרה המפורסמת עולה לחללעוד מ: עמית_לגו
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על משחקים וגיימינג


המאמר הפופולרי ביותר בתחום משחקים וגיימינג:
גיימינג: סוגי הגאים ואפשרויות שליטה מתקדמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht