עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

02/01/2017 - 10:00 
 
 

על היצרן

HIFIMAN הוא יצרן סיני אשר נוסד ב- 2007 על ידי ד"ר Fang Bian. מבחינה טכנית, Fang התחיל את העסק ב- 2005 תחת השם Head Direct בזמן שהוא גר בניו יורק, אבל בהמשך החברה התפתחה וכיום מתמחה באוזניות Planar, אוזניות IEM וציוד נלווה כגון מגברי אוזניות ונגנים ניידים.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

על האוזניות

ה- HE400S מצטרפות לליין ה- 400 הותיק, ונכון לזמן כתיבת המאמר, הן אוזניות ה- Planar בקבוצת המחיר הכי נמוכה ש- HIFIMAN מציעים. עדיין מדובר באוזניות פתוחות בגודל מלא ומבט בהן לא ישאיר רושם של חיסכון כזה או אחר מצד היצרן. בעוד שדגם ה- HE400i עדיין מיוצרות, הן נמצאות בקבוצת מחיר גבוה יותר ופותחות את מה שהיצרן מגדיר כקבוצת ה-Reference בעוד שדגם ה- HE400S נמצאות בקבוצת ה- Premium.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

ה- HE400S הן, כצפוי, אוזניות מסוג Planar. בשונה מאוזניות בעלות דרייבר דינמי, אוזניות Planar עושות שימוש בדרייבר שכולל ממברנה שטוחה ודקה עם סליל אשר מודבק על פני השטח שלה ויושב בשדה מגנטי. היתרון העיקרי לשיטה זו הוא ממברנה שמסוגלת לזוז בצורה יותר ליניארית לכל שטחה, במקום סליל שמרוכז בחלק קטן של ממברנה קונית בדרייבר דינמי.

מבחינת עיצוב, ה- HE400S מזוהות ישר כאוזניות של HIFIMAN ששומרים על קו עיצוב יחסית אחיד בין הדגמים שלהם. האוזניות נאות, אך לא אופנתיות וזו בדיוק המטרה כאן. איכות הבניה טובה, משלבת מתכת עם פלסטיק, שום דבר לא הרגיש משוחרר מדי והקשת זזה בקליקים "החלטיים". מבחינה טכנית, ה- HE400S עושות שימוש במגנטים רק בצד אחד של הממברנה, זאת בשונה מדגמים אחרים של היצרן אשר עושים שימוש במגנטים בשני הצדדים. האוזניות כמובן אינן מתאימות לשימוש נייד חיצוני עקב המבנה הפתוח שלהן, מה שאומר שסאונד נכנס בקלות מבחוץ ובורח בקלות החוצה.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

מבחינת נוחות שימוש, ה- HE400S הן אוזניות נוחות. הפדים גדולים, מקיפים את כל האוזן, אינם לוחצים מעבר לרצוי, כאשר הקשת רחבה ותומכת. עם משקל של 350g מדובר באוזניות Planar יחסית קלות משקל. בנוסף, האוזניות מגיעות כסטנדרט עם פדים מ- Velour, כאשר ניתן לרכוש בנוסף פדים מעור מלא או פדים מסוג Focus אשר משלבים בין השניים.

החבילה של ה- HE400S יחסית דלה ומקבלים רק כבל אחד (אך מושקע) מצופה בד באורך 1.5 מטר ומתאם מ- 3.5mm ל- 6.35mm. מי שמעוניין יכול כמובן להחליף את הכבל המקורי לכל כבל אחר שהוא חפץ בו, רק צריך קצה בקוטר 2.5mm לכל צד של האוזניות. בהיבט הטכני, ה- HE400S בעלות עכבה של 22Ω ורגישות של 98dB.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

מדידות

הגרף:

  • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
  • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

  • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
  • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
  • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

  • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
  • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
  • גרף שחור: מייצג את העכבה.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

Frequency Response: תוצאה לא אופיינית למה שאני בדר"כ רואה עם אוזניות Planar. ישנו פיק בתדרים הגבוהים והבס יורד בעוצמה כבר החל מאיזור ה- 150Hz. ממה שקראתי, החלפה של הפדים הסטנדרטים לפדים מסוג Focus או עור מלא אמורה לשפר את הבס. בנוסף, ישנה תאימות טובה בין צד ימין ושמאל.

Impedance: האוזניות מציגות עכבה יציבה באיזור ה- 22.5Ω.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

האזנה

ציוד:

  • ממיר DAC משולב עם קדם מגבר: Burson audio HA-160D.
  • Samsung Note Edge.

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.


ה- HE400S, מעבר להיותן אוזניות ה- Planar בקבוצת המחיר הכי נמוכה שיצא לי לבחון, הן גם אוזניות ה- Planar השמיניות שיצא לי לבחון, ככה שכבר יש לי רושם טוב בכל הקשור ליכולות של אוזניות בסגנון. מה שכן, הן דווקא נשמעות שונה מכל האוזניות הדומות שיצא לי לבחון עד עכשיו. לדעתי, ה- HE400S נשמעות יותר כמו אוזניות דינמיות פתוחות קלאסיות מאשר אוזניות Planar, לטוב ולרע.

נתחיל בדברים הטובים. ה- HE400S נשמעו לי חלקות למדי, על הצד הסלחני, אבל עדיין עם מידה מעודנת של פירוט כללי. המידריינג' מאד פתוח ויחסית דומיננטי, מה שנותן לכלים מסויימים, וגם קולות, את קדמת הבמה, לפחות רוב הזמן. בסה"כ זה בהחלט סאונד שהייתי מגדיר כ- Smooth Sailing, כזה שאפשר לחיות איתו שעות ללא עייפות באוזניים מצד אחד, אבל עדיין להרגיש בשורה הראשונה/שניה מצד שני. לכל אלו מצטרף מיד בס נוקשה ואיכותי, לא קופסאתי בכלל, אבל גם לא דומיננטי. קולות נמוכים, קונטרה בס, גיטרה בס, כל אלו יכולים להרוויח מזה או שלא, תלוי בטעם שלכם ובקטע שמאזינים לו.

הכל טוב ויפה מצד אחד, אבל מצד שני, כל ה- Smooth Sailing הזה יכול להישמע משעמם לחלק מהמאזינים אחרי האזנה ארוכה. הבעיות, אם אפשר לקרוא לזה ככה, הם בקצוות הספקטרום. אין ניצוץ בגבוהים שמעניק עוד קצת אויר והפרדה בין הכלים ואין בס שמעניק טפיחה ועומק. ממה שקראתי, עושה רושם שהחלפת הפדים הסטנדרטים לפדים מעור מלא או חלקי (Focus Pads) יכולה לטפל בנושא, לפחות באופן חלקי, שכן מפלצות בס האוזניות האלה לא יהיו. הבס שכן קיים הוא איכותי וחסר מאפיינים "קופסאתיים" או חלולים, אבל הוא בהחלט לא יספק כל אחד מבחינה כמותית.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

איפה שה- HE400S מתחילות להראות יתרון על פני אוזניות דומות שאינן Planar, וזה רק הרושם שלי, הוא שיש להן רזרבות דינמיות עדיפות בעוצמות האזנה גבוהות. במילים פשוטות, יש להן יכולת לתת יותר גז איפה שאוזניות דומות כבר מתחילות לאבד את הפוקוס שלהן, לא משנה לאיזה ז'אנר מאזינים. אם כבר נגענו בז'אנרים, ה- HE400S אינן אוזניות Allrounder ויותר יתאימו לסגנונות אינסטרומנטלים או ווקלים, כאלה שינצלו עד תום את המידריינג' והמצגת החלקה שלהן.

מה לגבי המתחרים? רוב האוזניות שבחנתי בקבוצת המחיר של ה- HE400S הן סגורות, אבל עדיין ישנן מתחרות ראויות. ה- GMP 400 של German MAESTRO נמצאות בקבוצת מחיר יותר נמוכה, אבל מציגות איכות בניה הרבה פחות טובה. חתימת הסאונד שלהן כוללת סאונד יותר מפורט עם בס מעט יותר מוצלח, אבל העסק פחות חלק בהשוואה ל- HE400S ולא מתמודד אותו הדבר עם עוצמות האזנה גבוהות. ה- ATH-R70x של Audio Technica גם כן מציגות איכות בניה מעט פחות טובה לדעתי, גם מעט פחות נוחות בהשוואה ונמצאות בקבוצת מחיר יותר גבוהה. מצד שני, חתימת הסאונד שלהן יותר מאוזנת עם "השלמה" איפה שחסר ל- HE400S וזה כולל בס יותר מוצלח, גבוהים יותר מפורטים ובמה מעט יותר רחבה.

אם אתם פתוחים לאופצייה של אוזניות סגורות, אז ה- MO-FI של Blue Microphones נשמעות יחסית מאד מאוזנות לאורך הספקטרום, בנויות ברמה יותר גבוהה ואף כוללות מגבר פנימי. הבעיה היא שהן כבדות ונוחות השימוש שלהן פשוט אינה ברמה של ה- HE400s, וזה תוך התעלמות מהעיצוב שלהן אשר שנוי במחלוקת. עוד דגם סגור שאני אוהב הן ה- H6 של B&O. נוחות לשימוש, נראות אלגנטיות ובעלות איכות בניה מצויינת, הן מפיקות סאונד יותר "מתוק" ומפורט יחסית ל- HE400S יחד עם בס בעל הרבה יותר נפח באוקטבות הכי נמוכות ומידריינג' מעט פחות בולט, אבל עם פחות פאנץ' ופחות רוחב בבמה.

מבחינת התאמה לציוד, ה- HE400S אמנם נחשבות לאוזניות Planar יחסית קלות להנעה, אבל הכל תלוי במכשיר שבשימוש ובתוכן לו מאזינים. עם ה- Note Edge אני האזנתי רוב הזמן כמעט על מקסימום עוצמה, כאשר קטעים שקטים לא היו מספיק חזקים גם בעוצמה מקסימלית. הגברה חיצונית כמובן לא התקשתה והוציאה מהן את המיטב.

HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמונים

סיכום

HIFIMAN בהחלט נמצאים על גל ה- Planar והם לא היחידים. עם ה- HE400S הם באים להציע אופציה לאוזניות Planar בקבוצת מחיר יחסית נמוכה, אבל עדיין מדובר באוזניות פתוחות בגודל מלא. ה- HE400S במובנים מסויימים נשמעו לי יותר כמו אוזניות דינמיות שיכולות לשמור על "קור רוח" יחד עם רזרבות בעוצמות האזנה גבוהות שאוזניות דינמיות פתוחות, או לפחות חלקן, לא יכולות לספק בקבוצת המחיר.

לא הכל מושלם, ומי שמחפש פירוט מקסימלי או בסים עמוקים וחזקים לא ימצא את מבוקשו. מצד שני, במידה ואתם מחפשים סאונד חלק, מעט סלחני ועם מידריינג' פתוח ובעל נוכחות, אז ה- HE400S כבר שוות בחינה פרטנית, כאשר מי שמעוניין בתוספת של בס יכול לנסות להחליף את הפדים הסטנדרטים.

HIFIMAN HE400S - מחיר מומלץ לצרכן: 1,400 ש"ח.

מוצרי HIFIMAN משווקים בישראל על ידי "מאסטרו אודיו".


לדיון בנושא: HIFIMAN HE400S – אוזניות Planar להמוניםעוד מ: HazooM
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht