האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

CES 2017: חברת LG מציגה מסכי SUPER UHD חדשים עם Nano Cells

מאת: jacko-il
03/01/2017 - 19:43 
 
 

Nano Cells

על פי LG, תצוגת ה- Nano Cell LCD מציגה יתרון טכנולוגי משמעותי כאשר היא משלבת חלקיקים בקוטר של כ- 1 ננומטר, זאת על מנת ליצור צבעים מדויקים ומעודנים יותר אותם ניתן לראות גם מזוויות רחבות יותר מאשר בטלוויזיות אחרות. טלוויזיות ה- SUPER UHD של LG עם טכנולוגיית ה- Nano Cell אידיאליות עבור מסכים גדולים ברזולוציה גבוהה, ועוזרות לשמור על אחידות צבעים גם בזוויות צפייה רחבות כך שלמעשה אין שום הבדל בצבעים בין מי שצופה ישירות מול המסך ובין מי שיושב בזווית של כ- 60 מעלות ממנו. טכנולוגיית ה- Nano Cell משיגה תוצאות מרשימות בספיגת אורכי הגל העודפים, דבר המגביר את ניקיון הצבעים המוצגים על המסך. יכולות ספיגת האור הללו מאפשרות למסך ה- LCD החדש של LG לסנן צבעים ייחודיים באופן מדויק יותר, תוך העברת כל צבע בדיוק כפי שהתכוון המפיק המקורי של אותו תוכן. (עוד על נקודה הזו בהמשך) טכנולוגיית ה- Nano Cell אף מפחיתה את האור הנפלט מהמסך הקדמי, זאת על מנת לשמור על איכות תמונה גבוהה גם כאשר המסך נמצא בסביבה מוארת במיוחד.

נכון לעכשיו, LG לא חושפת פרטים יותר טכניים על הטכנולוגייה, אך מה שברור הוא שמדובר בחלקיקים פיזיקליים קטנים בגודלם המבצעים פעולה דומה ל- QD, כלומר ממירים אנרגיה באורך גל מסויים (בדרך כלל כחול) לאורכי גל שונים, בהתאם לקוטר כדוריות החומר. מהמידע שכן נחשף ומקריאה בין השורות ובין הנתונים ניתן לנחש ניחוש מושכל ש- LG ככל הנראה מיישמת כאן טכנולוגייה הדומה באופן הפעולה שלה לשיטת ה- QDCF, עליה הוסבר במאמר שפורסם באתר לא מזמן.

אם בהמשך יתברר שאכן כך הדבר, אז כמובן שמדובר בחידוש מעניין שמקדם צעד נוסף את טכנולוגיית ה-LED. שינוי כזה מגלם בתוכו יתרונות רבים ומגוונים, הן מבחינת איכות התמונה (עוצמות אור, הפרדה בין צבעי יסוד וטווח צבעים מרוחב) והן מבחינת יעילות אנרגטית של המסך.

CES 2017: חברת LG מציגה מסכי SUPER UHD חדשים עם Nano Cells

 

4K HDR

המסכים הם כמובן ברזולוציית 4K ותומכים באופן מלא ב- HDR. תשאלו לבטח באילו שיטות של HDR? ובכן, בכולן. LG ממשיכה להיות, נכון לכתיבת שורות אלו, החברה היחידה המציעה בארץ תמיכה מלאה ב- Dolby Vision בנוסף לתמיכה הרגילה בשיטת ה- HDR הפתוחה, הלא היא ה- HDR10 הפופולארית. בנוסף לשתי השיטות הללו, בהן LG תמכה גם בשנה הקודמת, מצטרפת לרשימה גם שיטת ה- HLG החדשה יותר וזו שגם רלוונטית יותר לשידורים חיים, כמו בכבלים או הלוויין.

מאפיין נוסף עליו LG מדברת בהקשר של HDR הוא פיצ'ר שנקרא "HDR Effect". בעזרת מנגנון זה ניתן להפעיל עיבוד והמרה חכמה מ- SDR ל- HDR בצורה מלאכותית. המנגנון מעבד פריים אחר פריים בתכן וקובע אחרי ניתוח חכם, ערכי בהירות ופרמטרים אחרים, כך שהתמונה תראה ניגודית יותר. מן הסתם, האפקט לא ייתן תוצאה זהה לתכן HDR אמיתי, שכן לא ניתן להמציא "יש מאין", אך התוצאה בהחלט יכולה למצוא חן בעיניי רבים בהתאם לטעם אישי של הצופה.

מבחינת יכולת שחזור מניפת הצבעים (גאמוט הצבע) LG מציינת נכון לעתה שהמסכים תומכים ב- BT2020 , אך לא מציינת שום נתון מספרי בצורה של כמה אחוז מהתקן המסכים מצליחים לשחזר בפועל. נזכיר שעד לא מזמן אנשים מהתעשייה וחובבי התחום נהגו לדבר באחוזי כיסוי מגאמוט הצבע הקולנועי P3 אך כיום (וכמובן שבעתיד) המבחן כבר הופך לאחוז כיסוי מגאמוט ה- BT2020, הרחב ממנו בהרבה.

שיתוף פעולה עם חברת טכניקולור

LG גם הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת טכניקולור (Technicolor) ההוליוודית הוותיקה אשר תתרום את הידע והניסיון שלה בתחום הקולנוע כדי לשפר את היכולת לשמר את כוונת היוצר. השילוב בפועל יהיה באמצעות "מצב מומחה" של טכניקולור אשר ככל הנראה יכניס לפעולה הגדרות שונות עליהן שתי החברות עמלו במשותף. אם תרצו, מעין מצב כיול מותאם יותר ישירות מהמפעל. בכדי שהתכן המוצג על המסך יהיה נאמן עד כמה שניתן לכוונת היוצר חשוב שהמסך יידע לחבר נכון בין המידע בתכן לבין יכולות המסך בפועל, מהתאמה של גווני הצבע השונים ועד התאמה של רמות הבהירות.

חובבי הקולנוע הביתי, ואלו מבינינו שאוהבים להיצמד לתמונה נאמנה ככל הניתן לכוונת היוצר, בהחלט יראו מאפיין שכזה כמעניין וכזה שאולי ייספק לנו מצב תמונה הרבה יותר מכוייל, ישירות מהמפעל ללא ההכרח לבצע מדידות וכיולים מסובכים נוספים בבית.

מערכת webOS 3.5

מבחינת מערכת ההפעלה, LG מטמיעה את הגרסה האחרונה של פלטפורמת ה- webOS לטלוויזיות חכמות, אשר ישפרו עוד יותר את המערכת המוכרת ויהפכו אותה למהירה וידידותית יותר. מערכת ההפעלה webOS 3.5 של LG מגיעה עם שיפורים לשליטה קלה וגישה מהירה יותר בזמן השימוש בשלט ה"מג'יק" החדש ומאפיין ה- Magic Link. משתמשים יכולים לגשת בקלות אל שירותי התוכן האהובים עליהם כמו Netflix או Amazon על ידי לחיצה כפתור אחד בשלט.
כפתור ה- Magic Link החדש מספק דרך מהירה למציאת תוכן מועדף ומידע לגבי צוות השחקנים והדמויות על גבי המסך. בעזרת ה- Magic Zoom המשופר יכולים המשתמשים להגדיל ולהקליט כל חלק במסך אותו הם רוצים לראות מקרוב. חיבור המסך לטלפון הנייד או למחשב האישי עם כבל ה- USB מאפשר למשתמש ליהנות מתוכן מרהיב של מציאות מדומה ב- 360 מעלות. בעזרת שימוש בשלט הקסם יכולים הצופים להזיז את הסצנה לכל כיוון שיחפצו או לבצע זום קדימה ואחורה בעזרת הגלגלת על מנת לראות יותר או פחות פרטים.
מסך ה- SUPER UHD של LG מגיע בעיצוב דק עם רגלית בצורת חצי סהר, מה שנותן לדגם ה- SJ9500 בגודל 55 אינץ' (המגיע לעובי של כ- 6.9 מ"מ בנקודה הדקה ביותר שלו) את האשליה שהוא נראה כצף באוויר. אין כרגע מידע נוסף על גדלים ודגמים נוספים וזמינות אך צפו לגדלים הפופולריים עם מועד השקה בארץ ככל הנראה איפשהו סביב תקופת האביב. (מידע נוסף ייחשף ככל הנראה בימים הקרובים בתערכות CES 2017, כמו גם אחריה)

"סדרת מסכי ה- SUPER UHD לשנת 2017 של LG עם טכנולוגיית ה- Nano Cell מהווה פריצת דרך בטכנולוגיית התצוגה המשפרת את חוויית הצפייה במסכי LCD לרמה שטרם נראתה כמותה," אמר בריאן קוון, נשיא חטיבת הבידור הביתי של חברת LG. "טכנולוגיית ה- Nano Cell היא דוגמא נוספת לכך ש-LG היא חברה חדשנית הדוחפת קדימה את גבולות טכנולוגיית התצוגה, זאת על מנת לענות על הצרכים המתקדמים ביותר של לקוחותינו."


לדיון בנושא: CES 2017: חברת LG מציגה מסכי SUPER UHD חדשים עם Nano Cells
עוד מ: jacko-il

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht