האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assassin's Creed)

מאת: עמית לגו
07/01/2017 - 15:00 
 
 

נתחיל מגילוי נאות פשוט. אני מעריץ של סדרת המשחקים עליה מבוסס הסרט, ושיחקתי באופן אישי בכל משחק בסדרה מתחילתו ועד סופו. חברת יוביסופט מנסה מזה זמן רב להיכנס לתחום הקולנוע, וכעת היא קיבלה הזדמנות לעשות זאת עם העיבוד הקולנועי של משחקי Assassin's Creed. מדובר בסרט נחמד, שנשאר די נאמן למקור, אך הוא לא מצליח להעביר למסך את כל מה שסדרת המשחקים העבירה לאלו ששיחקו בה.

עלילה

קאל לינץ', אותו משחק השחקן מועמד לפרס האוסקר, מייקל פסבנדר, התדרדר כבר מגיל צעיר לחיי הפשע. לאחר שנתפס על רצח, הוא נידון למוות על ידי כוחות הביטחון, שמזייפים את מותו כדי להעבירו לידי סופיה ריקין, אותה משחקת המועמדת לאוסקר, מריון קוטיאר. סופיה היא חלק מארגון הנקרא "אבסטרגו" אשר ממומן על ידי מסדר ה"טמפלארים".

קאל נלקח לאותה מעבדה, משום שהתגלה שהוא נצר לשושלת של אחוות המתנקשים, היריבים הגדולים ביותר של הטמפלארים. בעזרת מכונת ה"אנימוס", קאל מצליח לחוות מחדש את חיי אבותיו, שכן סופיה מנסה למצוא באמצעות המכונה את "תפוח גן העדן", אותו הטמפלארים מנסים למצוא שנים, אך המתנקשים עצרו אותם בכל צעד בדרך. ובעוד שהיא מנסה למצוא את התפוח כדי לעצור את האלימות בעולם, הטמפלארים ואביה, מנכ"ל אבסטרגו", מנסים למצוא אותו כדי לשלוט באנושות כולה.

סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assasin's Creed)

לביקורת

הביקורת עלולה להכיל ספוילרים

אין ספק שלפי רשימת השחקנים המרשימה, הסרט יגרור אחריו הייפ ענק טרם שחרורו. שמו ומקורו של הסרט אף תרמו רבות לכך, שכן מעריצי הסדרה חיכו לסרט הזה שנים. אך למרות שמדובר בסרט עם תקציב של מיליונים, ועם שמות גדולים כמו יוביסופט, הוא מפשל דווקא במקומות שהוא צריך להיות בו רציני ועושה טוב במקומות שכבר היה ברור שיצליח בהם. הבמאי ג'סטין קורזל והשחקנים הראשיים בסרט, היו שותפים לסרט "מקבת", ואיתם הם הביאו את המשחק והרצינות הדרושה לסרט כזה.

סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assasin's Creed)

העלילה נשארת די נאמנה למקור בסדרת המשחקים, דבר שאישית מאוד אהבתי. ראיתי הרבה סרטים שמבוססים על משחקים, אך מעולם לא ראיתי סרט שמשחזר את המשחק באופן כל כך מדויק ובצורה מעולה. הסרט יודע גם לאן לפנות, שכן הסצנות מהעבר אינן מרכז העניינים בו, אלא תוספת לעלילה הראשית, כזאת שמחזקת אותה בדיוק במידה הנכונה. אותן הסצנות, המתרכזות בזמן בו הנוצרים כבשו מחדש את השטחים בספרד מידי המוסלמים במאה ה-15, אפיינו את הזמן בצורה הטובה ביותר. הסביבה, הלבוש, האנשים ואפילו השחקנים שדיברו ספרדית לכל אורך הסצנות ללא גמגום אחד, נתנו תחושה של סביבה אמיתית. בסצנות הללו זכינו לקבל מעט מידע על מה שקורה, ממש מספיק כדי להבין את הסצנה, והמון אקשן. כל כך הרבה למען האמת, שהסצנות הרגישו חיות על המסך, והיו מעולות ומעניינות לכל אורכן. אלו הסצנות בהן זכינו לראות את קאל (מייקל פסבנדר) במלוא עוצמתו, כאשר היה מחובר למכונת האנימוס.

סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assasin's Creed)

כמו כן, הסרט שהתרכז בעיקר בהווה, ניסה לספר לנו את סיפור הדמויות כפי שראה לנכון. קאל הוא רוצח שנידון למוות, אך עקב שושלת משפחתו, מועבר למרכז המחקרי "אבסטרגו" במדריד, כדי להשתתף בפרויקט שמטרתו למצוא את "התרופה לאלימות", אותו מנהלת סופיה ריקין (מריון קוטיאר). הדמויות עצמן שיחקו ברצינות רבה, שהסרט הטיב ממנה לכל אורכו. הייתה אף סצנה בסרט בו קאל חשב שהשתגע לגמרי והתחיל לשיר על כך, בזמן שמחברים אותו למכונת האנימוס. סופיה מנסה לדבר איתו בהגיון, אך הוא מצדו משיב לה בצחוק רציני של "אני משוגע". זה רגע שבו הסרט פרח, ויכולנו לראות בבירור עד כמה השחקנים הללו טובים. אך היו גם כמה קטעים שהסרט יכל לבצע בצורה טובה יותר. כך לדוגמה, בסצנה בה קאל נכנס לחדר האוכל במתחם ואוכל מול המתנקשים המודרניים, לא היה הסבר ברור למה שהלך באותו רגע, סיטואציה שבהחלט הייתה מוזרה ולא מובנת. קאל בעצמו תהה מה הולך שם, ובעוד שהקהל צחק מזה, הם גם לא הצליחו להבין את הסיטואציה. בין המתנקשים המודרניים יכלנו למצוא את ג’רמי איירונס, ברנדן גליסון ומייקל קנת’ וויליאמס, אשר שיחקו בצורה טובה פחות ממה שציפיתי. דבר נוסף שהיה צריך לעשות בצורה טובה יותר, זה להפסיק להחשיך את המסך בכל סצנת אקשן. אך אולי זה היה מדובר בקולנוע בו ראיתי את הסרט.

סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assasin's Creed)

סופיה, למרות היותה עובדת עבור ארגון רשע, נראתה לכל אורך הסרט כבעלת כוונות טובות ודומות לאלו של הטמפלארים. אך כבר במהלכו, הבנו שזה לא העניין. הטמפלארים רוצים להשמיד פעם אחת ולתמיד את המתנקשים, ולשלוט ברצונותיהם של בני האדם כולם. שיטת השיווק שלהם היא "התרופה לאלימות", כאשר בעיניהם מדובר בלגרום לבני האדם לציית ללא עוררין לשליטים שלהם. שאלה נוספת שלא מתייחסים אליה במהלך הסרט זה כוונותיהם של המתנקשים. מבחינת הקהל, מדובר בעוד שני ארגונים צמאי דם שנלחמים אחד בשני והסרט, לצערי, לא מתמקד בלענות על השאלה הזאת, או לחלופין להציג כל ארגון באור המתאים לו וחבל.

סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assasin's Creed)

מעבר לכך, בתור מעריץ הסדרה, התלהבתי לראות שניים מהמתנקשים האהובים עליי על המסך בסצנות של המאה ה-15. הם עבדו בצורה מעולה יחדיו, והדיבור ביניהם, אשר היה כולו בספרדית, פשוט הכניס אותי לעולם שאותו רציתי נואשות מהסרט. היה אפילו איזכור למתנקשים אחרים בחלק בו קאל רואה את כל המתנקשים סביבו, מעט לפני סוף הסרט, שרק מעריצים מושבעים של סדרת המשחקים היו שמים לב אליו (כמוני). אז הביקורת החצויה הזאת גורמת לנו לתהות - למי הסרט הזה מופנה והאם הוא טוב? בתור מעריץ גדול של הסדרה, הייתי ממליץ בחום לכל אלו ששיחקו במשחק ללכת לראות אותו בלי לחשוב פעמיים. לשאר האנשים, מדובר בסרט בינוני כמו שאר סרטי האקשן בימינו, אך עם הקסם האישי שלו. לא הייתי ממליץ לכם לקפוץ על ההזדמנות, אך אני עדיין חושב שמדובר בסרט נחמד. בכל מקרה, נראה כי הוא לוקח את עולם הסרטים שמבוססים על משחקים צעד אחד קדימה, שכן לעומת הסרטים "וורקראפט" ואחרים, הוא טוב יותר משמעותית, אך הוא עדיין לא מביא לקטגוריה הזאת את משב הרוח הרענן לו היא זקוקה.

בקיצור- לאלו ששיחקו בסדרת המשחקים: מומלץ, לשאר: אפשר לראות.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע - אמונת המתנקש (Assassin's Creed)
עוד מ: עמית_לגו
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht