עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

מאת: איתי חזום
16/01/2017 - 22:00 
 
 

על היצרן 

MrSpeakers היא שחקנית יחסית חדשה בתעשיית האוזניות אשר ממוקמת בסאן דייגו שבקליפורניה. החברה הוקמה על ידי Dan Clark, מהנדס חשמל במקצועו, שבעל ניסיון רחב בתעשיית האודיו כולל קמעונאות, תכנון רמקולים ומגברים. החברה החלה בשיפור אוזניות ה- Planar של Fostex, ה- T50RP, אך די מהר החלו להציע אוזניות Planar משלהם ואף דגם אחד של אוזניות אלקטרוסטטיות, כאשר כולן מיוצרות בארה"ב.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

על האוזניות 

ה- ETHER C Flow מייצגות שלושה דברים: ה- ETHER שזו הסדרה, ה- C מסמל Closed כלומר אוזניות סגורות וה- Flow מסמל את ה- Trueflow שמבדיל בין הסדרה הזו לסדרה הישנה. ה- ETHER הן אוזניות סגורות בגודל מלא מסוג Over the Ear, כלומר מיועדות להקיף את כל האוזן, כאשר מי שמעוניין יכול לרכוש גרסה פתוחה.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

כיאה למקום שממנו הגיעו MrSpeakers, ה ETHER הן אוזניות מסוג Planar. בשונה מאוזניות בעלות דרייבר דינמי, אוזניות Planar עושות שימוש בדרייבר שכולל ממברנה שטוחה ודקה עם סליל אשר מודבק על פני השטח שלה ויושב בשדה מגנטי. היתרון העיקרי לשיטה זו הוא ממברנה שמסוגלת לזוז בצורה יותר ליניארית לכל שטחה, במקום סליל שמרוכז בחלק קטן של ממברנה קונית בדרייבר דינמי.

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים 

MrSpeakers משתמשים במה שהם מכנים V-Planar. ממברנות Planar בעלות קפלים אשר מיועדים להפחית עיוותים, לשפר את מהירות התגובה של הדרייבר ולהגדיל את טווח התדרים. החידוש של סדרת ה- Flow מגיע בדמות ה- TrueFlow – אלמנטים אקוסטים אשר ממקומים מאחורי המגנטים ומיועדים לשפר את תנועת גלי הקול על ידי הפחתה של דיפרקציה. הרעיון מאד דומה ל- Fazor של Audeze.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

חיצונית מדובר בצורה שאני כבר רגיל לראות באוזניות מהסוג הזה. כמעט הכל עשוי ממתכת, הפדים גדולים, רכים, פונים לכיוון האוזן ועשויים מעור. החלק החיצוני של כל אוזנייה כולל כיסוי עם גימור נאה מסיבי פחמן בעל ציפוי מבריק, בהחלט תחליף מרענן לפלסטיק/עור/עץ שבדר"כ רואים. בסה"כ איכות הבניה מצויינת, כאשר החבילה כוללת כבל מצופה בד ובעל ראשים תוצרת Neutrik יחד עם נרתיק אחסון קשיח ואיכותי.

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים 

מבחינת נוחות, ה- ETHER הן אוזניות נוחות, מקיפות את כל האוזן, כאשר חוזק הלחיצה נמוך. אוזניות Planar מהסוג הזה הן בדר"כ כבדות למדי, אבל ה- ETHER, עם 390 גרם, הן כמעט במשקל "נוצה" בהשוואה. הפדים עשויים מעור, מה שלא כל כך מתאים לקיץ הישראלי, והיה נחמד עם היתה אופצייה לפדים מבד כגון Velour. בהיבט הטכני, ה- ETHER עושות שימוש בדרייבר Planar בגודל 70X45mm, בעלות עכבה ממוצעת של 23Ω ורגישות של 92dB.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

מדידות

הגרף:

  • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
  • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

  • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
  • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
  • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

  • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
  • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
  • גרף שחור: מייצג את העכבה.

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

Frequency Response: תוצאה פחות מאוזנת ממה שאני בדר"כ רואה עם אוזניות Planar פתוחות, אבל עדיין טובה יחסית בשביל אוזניות סגורות. תאימות טובה בין צד שמאל לימין. 

Impedance: האוזניות מציגות עכבה שטוחה שעומדת על 24Ω.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

האזנה 

ציוד: 

  • ממיר DAC משולב עם קדם מגבר: Burson audio HA-160D.
  • Samsung Note Edge. 

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.
 

באופן כללי, ה- ETHER C Flow הן אחת האוזניות הסגורות הכי טובות ששמעתי, אבל לא מדובר באוזניות All rounder באופן אבסולוטי. עכשיו שהוצאנו את זה מהדרך אפשר קצת יותר לפרט. מבחינת איזון טונלי, הן לא מאוזנות במיוחד, אבל אלמנטים מסויימים במצגת שלהן, הם הכי מוצלחים ששמעתי באוזניות סגורות. נתחיל במשהו שמצפים לקבל באופן מיידי מאוזניות Planar – תדרים נמוכים. בס שנשמע עמוק, פאנצ'י, רך, שטוח, בקיצור, כל המאפיינים שרוצים. ה- ETHER אמנם לא מספקות את הבס עם הכי הרבה פאנץ' ששמעתי באוזניות סגורות, אבל באופן כללי זהו כן הבס שהכי אהבתי באוזניות סגורות. משהו בו נשמע חסר מאמץ, אבל רך ומלא באותו הזמן, סוג של "ענק עדין". 

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

עיקר ההשפעה שאני מצפה לשמוע מפטנט ה- TrueFlow הוא בתדרים הגבוהים, שכן אלו מושפעים בקלות משינויים מבניים מהסוג הזה. אמנם לא יצא לי לשמוע את הגרסה הקודמת של האוזניות, אבל הספקטרום הגבוה של ה- ETHER הוא הכי מוצלח ששמעתי באוזניות סגורות. הסאונד לא מעייף, חלק, קטיפתי ומפורט. במילים אחרות, שומעים את כל מה שצריך ולא מעבר. אוזניות סגורות בדר"כ מפיקות במה יחסית, ובכן, סגורה, אבל ה- ETHER עושות את זה יותר טוב מאחרות. בסדר, התוצאה לא רחבה כמו עם אוזניות פתוחות, אבל זה יותר טוב ממה שאני רגיל לקבל באוזניות סגורות ובנוסף יש פה גם פוקוס בשפע. 

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

זה בכל הקשור לקצוות הספקטרום. כאשר מגיעים למידריינג', מתחילים לשמוע את החלק שהכי משפיע על התוצר הסופי באוזניות האלו. קודם כל מדובר במידריינג' נקי וחלק, לא קופסאתי או משהו כזה, אבל גם כזה שאינו מאוזן. המידריינג' נוטה באופן שהחלק העליון שלו נמצא בחזית הבמה, יותר ממה שאני נוהג לשמוע. זה הגיע לרמה כזו שבחלק מהקטעים ששמעתי הרגשתי צורך להוריד מעט את עוצמת השמע, פשוט כי הרגשתי יותר מדי "קרוב". ישנן הקלטות שדווקא פרצו החוצה תודות לאופי הזה, אבל לדעתי זה לא התאים לכל סוג של תוכן. אני חושב שתוספת של מעט בשר בחלק התחתון שלו, משהו שהשפיע בעיקר על דברים כמו שירה וחלק מהכלים, יחד עם פחות דגש באופן כללי, היו מוסיפים במובן החיובי.

 MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

אם אני מסתכל על ה- ETHER כחבילה אחת, אז אני רואה תוצאה אורגנית ויחסית חמימה, אבל לא כזו שחסרה בפירוט או אוויר. יש פה לדעתי איזון טונלי שמתעדף חלקים מסויימים בספקטרום ומזניח אחרים. זה יכול לבוא לידי ביטוי חיובי, אבל גם יכול לבוא לידי ביטוי שלילי, תלוי בטעם אישי ובתוכן שלו מאזינים. מי שמעולם לא האזין לאוזניות ברמה הזו לא בהכרח ישים לב למאפיינים שציינתי, אבל אם היו לכם כבר אוזניות בסגנון, אתם כנראה כבר תשימו לב לזה. 

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

מה לגבי המתחרים? האוזניות הסגורות היחידות שבחנתי בקבוצת המחיר של ה- ETHER C Flow הן כמובן ה- LCD-XC של Audeze. על הנייר מדובר בשתי אוזניות מאד דומות: שתיהן Planar ושתיהן סגורות, אבל בפועל הדברים מעט שונים. דבר ראשון, ה- LCD-XC יותר כבדות ופחות נוחות להאזנות ארוכות, באופן מוחשי. דבר שני, ה- LCD-XC כוללות בס פחות רך ומלא, אבל יותר פאנצ'י, מידריינג' יותר מאוזן וגבוהים יותר מפורטים ופחות סלחניים. בכלל תחום התדרים הגבוה יותר מוצלח ב- ETHER, אבל אוזניות הן חבילה שלמה, מה שאומר שצריכים להסתדר עם כל הספקטרום, ולכן מי שמעדיף מידריינג' יותר מאוזן ומעט יותר פאנץ' בבס, כנראה יעדיף את ה- LCD-XC, בעוד שמי שמעדיף סאונד מעט יותר "אורגני" וחלק, כנראה יעדיף את ה- ETHER

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים

מבחינת התאמה לציוד, אני מצפה מכל רוכש אוזניות בקליבר הזה לשדך אותן להגברה יעודית, כאשר במקרה הזה, מומלצת הגברה יחסית חזקה. מתוך סקרנות גרידא, בדקתי את האוזניות גם עם ה- Samsung Note Edge. התוצאה היתה יותר חזקה ממה שחשבתי, אבל עדיין לא חזקה מספיק ככה שאם אתם חייבים שימוש נייד, אז אין מנוס מהגברה חיצונית או נגן בעל הגברה ראויה. 

MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים 

סיכום 

אוזניות Planar זה כבר משהו אופנתי, לפחות בתחום הגבוה של עולם האוזניות. MrSpeakers לא באים לשחק, ואחרי מספר שנים של שיפור אוזניות קיימות, הם התפנו גם להוציא אוזניות משלהם ואף לשפר אותן. ה- ETHER C Flow הן אוזניות גדולות, בנויות ברמה גבוה ונוחות בשביל אוזניות שכאלו. 

ה- ETHER מפיקות ספקטרום מלא, אך לא מאוזן לגמרי, מה שעדיין לא מונע מהן להיות אחת האוזניות הסגורות הכי מוצלחות ששמעתי. הבסים הם הכי מוצלחים ששמעתי באוזניות סגורות, התדרים הגבוהים חלקים ופתוחים, אבל המידריינג' יכול להרוויח מקצת יותר איזון. מעניין מה עוד החברה מסאן דייגו הולכים להוציא בעתיד. 

MrSpeakers ETHER C Flow - מחיר מומלץ לצרכן: $1800 לא כולל משלוח ומיסים. 

מוצרי MrSpeakers נמכרים ישירות מהחנות המקוונת שמפעיל היצרן.


לדיון בנושא: MrSpeakers ETHER C Flow – אוזניות, לא רמקולים


עוד מ: HazooM
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht