עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

17/03/2017 - 18:00 
 
 

הקדמה

חברת iBasso אינה שם חדש בשוק המגברים הניידים לאוזניות, ולא בתחום הנגנים הניידים. החברה פועלת מזה עשור בשוק, והיא צברה לעצמה עדת מעריצים בדגש על כאלה שמחפשים מוצרים בעלי יחס עלות-תועלת גבוהים. 
אחד המוצרים של החברה הנו נגן ה-DX80 אשר זכה לתשבחות רבות בביקורותו באתר.
אוסיף כאנקדוטה כי כיום לחברה נגן דגל חדש בשם DX200 והוא ממשיך את הדרך של קודמו מבחינת היכולות, אך הוא בעל ביצועים משופרים.
על אף כל זאת, בביקורת זו אנו נתמקד באוזניות של החברה, המהוות מוצר דגל ופורץ דרך לחברה, שעד לא מזמן התעסקה במוצרים המשלימים לאוזניות.

האוזניות

 

iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

לא כל חברת אודיו שנכנסת לשוק האוזניות כיום יוצרת "הייפ" כזה גדול של מעריצים וחובבי אוזניות. במקרה הזה שלנו ניתן להבחין כי iBasso מתכוונת לשחק בליגה של הגדולים, של אותם היצרנים בעלי השמות הגדולים בתחום: JH audio, Shure, UE, Sennheiser, AKG, Audio Technica וכו'...
כחלק מזה, האוזניות מגיעות בעיצוב המזכיר את אוזניות ה-Custom In Ear Monitors שמעטרות את כל אוזני המוזיקאים בעולם.

iBasso מפגינה כי היא מכוונת גבוה עם אוזניות הדגל שלה. במה זה מתבטא? מהרגע הראשון ניכר העיצוב הסולידי והשחור עם לוגו החברה מבחוץ. הן מתלבשות מאחורי האוזן בדומה לאוזניות מקצועיות של מיטב היצרנים האחרים, אך מה שמבדל את ה-IT03 הוא השימוש בדרייבר דינאמי (שמתאפיין ביתרונות כמו באס ובמה גדולים ורחבים) ובשני דרייברים באלנס ארמצ'ר (שמתאפיין ביתרונות הדיוק בצלילים, פירוט, הפרדת צליל ואנליטיות.).
המהלך בבחירה בשילוב היברידי מבחינת דרייברים הוא מעניין, ונראה כיצד משפיע על אופי האוזנייה בהמשך בסעיף של מבחן האזנה.

נוסף על העיצוב המרשים והבחירה המעניינת בדרייברים, עוד עשתה iBasso הוא שימוש בכבלים נתיקים עם חיבור MMCX וכבל שזור ויפה בעל עמידות גבוה בתזוזות, גמישות פיזית ומיקרופוניות נמוכה עד אפסית (בעת חיכוך הכבל בחולצה או בגוף לא נתקלים ברעשים).iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

חיבוריי MMCX המאפשרים ניתוק של הכבל

נתונים טכנים:

  • דרייברים: אחד דינאמי בקוטר 9.2 מ"מ+ שניים באלנס ארמצ'ר= שלושה דריירברים לכל אוזן
  • טווח הענות: 10Hz- 30kHz
  • עכבה: 8 אום
  • סינון רעשים: 30dB-
  • מחבר מוזהב
  • אורך כבל 1.2 מטר
  • משקל האוזניות 9 גרם (ללא הכבל)
אריזה:iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

מונחות בקופסה כמו תכשיט

האריזה הנה אריזה שחורה, סולידית ונאה המשדרת יוקרתיות בעת פתיחתה. עם פתיחת האריזה, ניתן למצוא את האוזניות מנוחות באלגנטיות במקומן על הספוג, בדומה לתכשיט יוקרתי.

האריזה, בדומה לחברות רבות, מציעה למשתמש מגוון עשיר של אטמים בגדלים שונים ותצורות מעט שונות זו מזו. נוסף על כך, קיבלתי עם האוזניות סט אטמים מספוג זיכרון של חברת COMPLY המפורסמת שמייצרת אטמים צד שלישי למיטב חברות האוזניות. האפשרות לבחון הרבה אטמים עד לשידוך אידיאלי עם האוזניות הנו צעד חיוני וחשוב למען השגת אטימה מוצלחת באוזניות, שכן הוא משפיע משמעותית על הסאונד בדומה לטיפול אקוסטי ברמקולים. בצורה פשוטה מאוד ניתן לומר כי האזנה באוזניות In Ear בלי אטימה טובה היא כמו נסיעה ברכב עם מוזיקה וחלון פתוח. זהו מצב לא אידיאלי ומאוד לא רצוי בייחוד כשמוציאים סכום רב על מערכת שמע איכותית.iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

עוד בתכולת האריזה, ניתן למצוא נרתיק נשיאה מעניין מעור. נרתיק הנשיאה גרר לא פעם מבטים מאנשים שסבבו אותי, בייחוד מחבריי שחשבו שאני מחזיק בתוכו כסף, מכיוון שהוא עשוי להזכיר ארנק. התפירה שלו איכותית והוא עמיד, אך לצערי משהו שמעיב עד לרגעים אלו של כתיבת הביקורת היא העובדה שפרקטיות השימוש בו נטולה בספק רב, וזאת לאחר אין-ספור ניסיונות לגלגל את האוזניות פנימה. ללא ספק, לא מובן כיצד תכננו המהנדסים ב-iBasso את השימוש בנרתיק הנשיאה הזה ואני מצאתי את עצמי מנהל "טקס" של 5 דקות בתום השימוש בהן בניסיון להכניס אותן פנימה. בכל אופן, המלצתי היא קניית נרתיק נשיאה זול ופשוט יותר, אך יעיל מאיביי / אליאקספרס.iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות
iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

הכבל של האוזניות שזור, בדומה לכבלים של אוזניות אחרות ברמות הגבוהות. הוא עמיד ביותר, נטול מיקרופוניות, גמיש, מכיל מחבר L עם מדרגה שמאפשרת לו להתחבר גם לסמארטפונים בעלי מגן מאסיבי שמגביל חיבור של האוזניות.iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

נוחות:iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

כפי שציינתי לעיל, נושא הנוחות הוא כנראה אחד הפרמטרים החשובים באוזניות IEM, אשר משפיעים בין היתר גם על טיב הסאונד. ברגע שהאטימה נטולה בספק, כך גם הסאונד, מכיוון שהאטימה לא מספיקה ובמצב זה הסאונד לא יהיה אופטימלי למאזין.
על מנת להשיג את האטימה האופטימלית, עברתי על כל סט האטמים כולל הספוגיים של חברת COMPLY ולבסוף מצאתי את עצמי הכי מתחבר לאטמי ה-COMPLY מכיוון שהם הקנו לי אטימה מרבית.

נוסף על נושא האטימה לרעשים שהנו חלק מחוויית הנוחות הכוללת, חשובה לא פחות נוחות השימוש וההאזנה לאורך זמן. זהו תת-פרמטר שבו מצטיינות ה-IT03 לאור תיל המתכת ההולך מאחורי האוזן שמקבע כי הכבל לא יקפוץ ויתנועע כל הזמן. האוזניות יושבות במקומן ומאפשרות לזוז איתן באופן חופשי, אם כי לא אמליץ לבצע עמן כושר (פחות נועדו לכך).iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

מבחן ההאזנה

כיוון שמרבית השימוש באוזניות In Ear הנו בדרכים, לרוב בחיבור ישיר לסמארטפון, מצאתי לנכון לבחון אותן בתצורה הזו. הסמארטפון המשודך הנו One Plus One והמוזיקה בפורמט FLAC. את האוזניות בחנתי עם סגנונות מוזיקה שונים מפולק רוק, מוזיקה אלקטרונית, רגאיי, אלטרנטיב וכו'. אוסיף כי הבדיקה בוצעה גם לסירוגין עם נגן DX80 של החברה על מנת לבחון שידוך אופטימלי בין מוצרי החברה.

לאחר בחירה רחבה בין שלל האטמים, נמצאו האטמים האופטימלים של חברת COMPLY שסיפקו את האטימה והסאונד המשובחים ביותר. אציין כי קיים הבדל מסוים בין השפעה של שימוש באטם סיליקון לבין אטם ספוג. התוצאה הטובה ביותר לטעמי התקבלה באמצעות האטמים של COMPLY.
ה-IT03 משחזרים בצורה נהדרת את כל הכלים בטווח הגובה, החצוצורות נשמעות נקיות ומהדהדות במרחב. לעומת זאת, יש מקרים שניסורי גיטרות חשמליות לא נשמעות היטב במקום הנכון.

ניתן לומר כי שחזור הטווח העליון הוא אמנם לא ברמה אנליטית שגורמת לעתים לצרימה באוזניים כתוצאה מדיוק יתר, אלא היא במידה הנכונה ופוגעת במטרה.

כאשר יורדים מטה בסקאלת הצלילים לעבר תחום הביניים, נוכחים לשמוע מעט ירידה בדיוק בחלק מפריטות הגיטרה, אך קלידי הפסנתר נשמעים עמוקים ונעימים.

הבאס לא יורד נמוך כמו שהרבה אנשים ודאי אוהבים, הוא יחסית מאופק, אך מופיע במידה מספקת ולא משתלט על במת הסאונד. אחד הקטעים שמצאו חן בעיניי הנו Money של פינק פלויד כאשר יש מנגינת הפתיחה עם הקופות הנפחות וגיטרת הבאס מלווה את השיר. העומק שלהם לצד הסקסופון נשמע בדיוק במידה הנכונה ולא עולים על קולו של הזמר.

תחת סעיף השירה אציין כי שירה גברית נשמעת נהדר במגוון שירים וסגנונות שבדקתי, תוצאה דומה קיבלתי גם בשירה נשית, כמו שירתה של אדל בביצוע השיר Hello, שפשוט לא הפסיקה להדהד ברחביי החלל.

הפירוט באוזניות הוא מרשים מאוד ומגלם את יתרונות שני סוגי הדרייברים: היכולת לרדת לפרטים הקטנים עם דרייבר ה-BA והיכולת לתת נפח במה שמתאפיין יותר בדרייבר הדינאמי.

באשר לבמה, היא רחבה מאוד, אמנם לא גדולה כמו באוזניות קשת, אך מפתיעה לטובה. גם כאן ניתן לחוש באפקט התלת-ממדי ברבים משירי SOUL ודומיהם (מלודיות כאלו ואחרות).

בתור אחד שאינו שומע בווליום גבוה, הייתי מציין כי בין אם בסמארטפון, בין אם בנגן, מצאתי את עצמי מדי פעם מגביר קצת את הווליום מרבע לכיוון החצי מפני שבווליום נמוך האוזניות לא ממש נפתחות והן מחסירות הרבה עומק בצליל.iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 

סיכום

בביקורת זו נחשפנו לאוזניות הראשונות של חברת iBasso אשר נפוצה בעיקר בשל המגברים הניידים והנגנים שלהם בקרב חובבי האוזניות.

מהלך של הרחבת השוק גם לתחום האוזניות אינו מהלך חדש בשוק האודיו, אך איפשהו הרמתי גבה כשניגשתי לביקורת הזו, מכיוון שהרבה חברות מנסות לבצע מהלך הרחבת שוק, אך בפועל הן אינן מצליחות ועדיף שיישארו בתחום התמקצעותן.
המקרה הזה יוצא מהכלל, וניתן לראות כי iBasso צועדת בכל הכוח לעבר שוק חדש ומעניין. היא מבצעת זאת בהצלחה רבה תוך כדי מתן דגש לפרטים הקטנים כמו שהיא יודעת לבצע.

האוזניות נוחות למדי, מאובזרות בשלל רב של אטמים במבחר גדלים, מציעות כבל שזור ניתק ואייכותי שניתן תמיד להחלפה אם אתם לא מסופקים באייכותו ומעוניינים בכבל יותר אודיפילי.

לסיכום, הגדולה של ה-IT03 היא בסאונד הגדול והעשיר שלהן. יש להן פה ושם אי דיוקים קטנים וזניחים טונאלית, אך כאשר מסתכלים על מה מקבלים במחיר הזה מבינים כי מקבלים הרבה מאוד בהשוואה למתחרות שמציאות דברים דומים בסדרי מחיר אחרים.iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות

 


לדיון בנושא: iBasso IT03 – לא רק מגברים ונגנים, מעתה גם אוזניות


עוד מ: Beta
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht