עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

מאת: איתי חזום
20/05/2017 - 15:00 
 
 

על היצרן 

B&W או Bowers & Wilkins, הוא אחד מיצרני הרמקולים המוכרים בעולם. החברה שנוסדה ב- 1966 על ידי John Bowers (שנפטר ב- 1987), יצרה לעצמה שם בכל הקשור לחדשנות הנדסית ועיצובית בעולם הרמקולים. כיום היצרן הוא חלק מהקבוצה B&W Group Ltd שכוללת יצרנים מוכרים בתחום האודיו כמו Rotel ו- Classe. את עיקר הבאזז יצרה כמובן B&W עם הצגת דגם הנאוטילוס ב- 1993, שעדיין משמש כספינת הדגל של היצרן. ל- B&W כיום מגוון מוצרים רחב ביותר החל מסדרות רמקולים שמחולקות לכמה רמות שונות, דרך רמקולים ל- Custom installation, רמקולים מעוצבים, ועד תחנות עגינה ואוזניות.

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

על האוזניות 

נכון לזמן כתיבת המאמר, ל- B&W יש 7 אוזניות בהיצע הנוכחי שלהם. ה- P9 הן התוספת האחרונה והבכירה בליין. אמנם לא מדובר באוזניות זולות, אך מצד שני גם לא מדובר בהגזמה כמו שרואים לא מעט בתחום. אל אף שמדובר באוזניות דגל גדולות שמיועדות להקיף את כל האוזן, ב- B&W בפירוש מכוונים אותן גם למשתמש הנייד. התוצאה היא אוזניות גדולות אך מתקפלות, כבל עם מיקרופון ויכולת לעבוד בקלות עם מכשירים ניידים. 

עם ה- P9, היצרן הלך לכיוון עיצובי אלגנטי ובוגר. האוזניות נראות נפלא, ואפילו יותר חשוב מזה, בנויות נפלא. המחיר הוא לא תמיד אינדיקטור לאיכות הבניה של המוצר, אבל במקרה של ה- P9 אלו אחת מהאוזניות הכי טובות שנתקלתי בהן באספקט הזה וללא ספק יש פה בקרת איכות קפדנית. מעבר לזה, קיימת פה תשומת לב רבה גם לפרטים הקטנים. החל מהמבנה של הפדים עצמם, מנגנון החיבור של הכבל וטבעת הבידוד שמפרידה בין כל אוזנייה לקשת. 

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

B&W תכננו דרייבר דינמי חדש בשביל ה- P9 יחד עם תיבה שעברה בדיקות FEA קפדניות. כל דרייבר פונה אל האוזן בזווית של 15 מעלות על מנת לקבל אפקט מעט יותר ריאליסטי. כל צד של האוזנייה מחובר אל הקשת באמצעות טבעת בידוד גמישה אשר עושה שני דברים – מבודדת ויברציות בין כל אוזנייה לקשת ועל הדרך עוזרת עם ההתאמה ונוחות של האוזניות. מדובר גם במגע ויזואלי נאה. 

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

הפדים והקשת ב- P9 מצופים עור, כאשר החלקים החיצוניים מצופים בעור Saffiano איטלקי שכולל מרקם יחודי לחומר. הקשת עשוייה מאליומיניום די מאסיבי ואת הפדים ניתן לפרק בקלות לשם החלפה או ניקוי. החבילה כולל נרתיק אחסון נאה מבד Alcatara עם נגיעה מאותו עור Saffiano. החבילה כוללת שלושה כבלים – קצר עם מיקרופון, קצר בלי מיקרופון וארוך בלי מיקרופון פלוס מתאם 3.5mm ל- 6.35mm

בכל הקשור לנוחות שימוש, ה- P9 הן אוזניות נוחות, אוטמות היטב, אבל מעט לוחצות על הראש .בנוסף, לא הייתי מתנגד, למרות איכות הפדים הטובה, לאופציה של פדים מבד כגון Velour אשר יותר יתאימו לקיץ הישראלי. בהיבט הטכני, ה- P9 עושות שימוש בדרייבר בקוטר 40mm, בעלות עכבה של 22Ω ורגישות של 111dB

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

מדידות

הגרף:

  • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
  • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

  • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
  • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
  • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

  • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
  • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
  • גרף שחור: מייצג את העכבה. 

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

Frequency Response: תוצאה פחות מאוזנת ממה שציפיתי ויותר מזכירה לי אוזניות On Ear. ישנה התאמה סבירה בין צד שמאל לימין.

Impedance: האוזניות מציגות עכבה יחסית יציבה עם נקודה מינימלית ב- 25Ω ומקסימלית קצת מתחת ל- 37Ω.  

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

האזנה 

ציוד: 

  • ממיר DAC משולב עם קדם מגבר: Burson audio HA-160D.
  • Samsung Note Edge. 

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.


הרמקולים של B&W, לפחות אלו שהיו אצלי לסקירה, לא נשמעו הכי מאוזנים ובדר"כ כללו אופי דינמי על הצד הפחות משעמם יחד עם תדרים גבוהים פתוחים וחלקים. ה- P9, אולי בכוונה ואולי לא, לא נשמעו לי רחוקות מזה. לא מדובר באוזניות בעלות מצגת מאוזת, אפילו לא קרוב, אבל כל זה נותן להן אופי יחודי, בתנאי כמובן שהאלמנטים שמרכיבים אותו קולעים לטעמכם. 

עם הרבה אוזניות דינמיות סגורות, הספקטרום הגבוה, או "טרבל", הוא בדר"כ רולטה רוסית. או שהוא מפורט, אבל חד ומתכתי, או שהוא יבש כמו הנגב ומעניק הרגשה של האזנה דרך פרגוד. למעט במקרה של ה- Ether C Flow של Mr Speakers, שעולות פי שתיים, ל- P9 יש את הספקטרום הגבוה הכי טוב ששמעת באוזניות סגורות. הסאונד מפורט בדיוק במידה הנכונה, אבל בשום מצב לא נשמע מתכתי או מוגזם, אפילו עם הקלטות מחוספסות. במילים אחרות, מצד אחד אתם תשמעו את החסרונות של הקלטות לא איכותיות, אבל לא בטוח שזה יפריע לכם, ומצד שני לא יחסר לכם דבר עם הקלטות כן איכותיות. 

שאר הספקטרום של ה- P9 פחות מאוזן ומתעדף פאנץ' בבס מאשר עומק יחד עם מידריינג' שמקרב את המאזין אל המיקרופון של הזמרים והנגנים. בסה"כ ההרגשה היא של ישיבה בשורה ראשונה, אבל לא באותו האופן ששמעתי מאוזניות אחרות, אולי למעט במקרה של ה- Nighthawk של Audioquest שמפיקות תוצר דומה, אבל יותר יבש. בחלק מהקטעים ששמעתי, הכלים נשמעו מעט חלולים, ובקטעים אחרים הכלים, כגון קונטרה בס, נשמעו מאד "בשרניים". האפקט נופל על טעם אישי, מה שאומר שחלק יאהבו וחלק לא.

 B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

מבחינת מאמץ בזמן עבודה, ה- P9 לא הזיעו כלל, והאזנה בעוצמות מאד גבוהות, משהו שאני לא נוהג לעשות, הוכיחה שאני נשברתי הרבה לפני האוזניות. מה שכן, זה שהאוזניות עומדות בזה, לא אומר שאתם צריכים להאזין בעוצמות גבוהות כדי להוציא מהן את המיטב, אבל זה כן אומר שבעוצמות האזנה נורמליות, האוזניות נמצאות במצב "שיוט" ולא מוסיפות צבע מיותר עקב עיוותים כאלו ואחרים. 

מה לגבי המתחרים? מי שמחפש תוצר יותר מאוזן יכול לבדוק את ה- Sine של Audeze. אלו אמנם אוזניות יותר זולות, אבל אינן יושבות מסביב לאוזן, אלא על האוזן, וגם לא מרגישות יוקרתיות כמו ה- P9. מי שמחפש תוצר דומה ל- P9, אבל יותר יבש ונעים, יכול לבדוק את ה- Nighthawk של Audioquest, שנראות יותר מיוחד וגם אחת מהאוזניות הכי נוחות שבדקתי. לבסוף, מי שמחפש תוצר יותר מאוזן, אבל יותר לצד החמים ורגוע, יכול לבדוק את ה- PM3 של OPPO שמרגישות פחות יוקרתיות, אבל גם כן נוחות לשימוש. 

מבחינת התאמה לציוד, ה- P9 עבדו בצורה מרשימה עם ה- Galaxy Note edge, כאשר מגבר חיצוני לא התאמץ כלל ואף לא הרגשתי צורך לעבור את ה- 25% עם בורר הווליום. אם יש לכם כבר מגבר אז אחלה, אבל אם אתם מחפשים מגבר לאוזניות האלו, לדעתי אין צורך להשקיע בזה יותר מדי. 

B&W P9 – אוזניות הדגל החדשות

סיכום 

כיצרן רמקולים, B&W לא צריכים להוכיח כלום. כיצרן אוזניות, שלב הדייט הראשון כבר נגמר מזמן וכיום מדובר במתחרה רצינית בעולם האוזניות. ה- P9 נראות נפלא, בנויות באופן מרשים ויחסית נוחות לשימוש. אל תתנו לגודל או המראה האלגנטי להשפיע עליכם, אלו אוזניות שאפשר לחבר לטלפון ולהסתובב איתן כל היום. 

חתימת הסאונד של ה- P9 כוללת ספקטרום גבוה מהטובים ששמעתי באוזניות סגורות, כאשר שאר המצגת אמנם אינה מאוזנת במיוחד, אבל תעניק משהו שונה למי שמחפש יותר קרבה לזמרים ויותר דגש במיד בס. 

B&W P9 Signature – מחיר מומלץ לצרכן: 3,799 ש"ח. 

אוזניות B&W משווקות בישראל על ידי "באג".


לדיון בנושא: B&W P9 – אוזניות הדגל החדשותעוד מ: Hazoom
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht