עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

מיזם StingTV של יס, מה אנחנו יודעים עליו?

25/07/2017 - 13:00 
 
 

מיזם StingTV של יס, מה אנחנו יודעים עליו?מקור: טכינקולור / מסאקי אוקומורה

יס פתחה לאחרונה את הרשימה המוקדמת לשירות הטלויזיה החדש שלה: StingTV, מה אנחנו יודעים עליה?

המיזם כבר פועל בתוך יס זמן מה אך בנפרד מהחברה הראשית - כלומר אנשי פיתוח והנדסה שונים, סביבת פרודקט והכל בהנהלת גיל פרום מבכירי עובדי יס. משמעות הדבר היא שמדובר במיזם שאינו סוחב איתו "חובות מהעבר" ולכן יכול להשתמש בממשקי משתמש חדשים, תכנים אחרים, שלט אחר וכו'.

הממיר של השירות הוא של טכינקולור, מדובר בממיר AndroidTV שיכול יהיה להפעיל לא רק את שירותי יס, אלא גם שירותים של סלקוםTV, פרטנרTV ואפילו Netflix. מדובר במערכת הפעלה פתוחה, וניתן להפעיל בה גם משחקים ואפליקציות של אנדרואיד TV. לממיר יש גם תמיכה מובנית בכרוםקטסט כמו ממירי AndroidTV אחרים.

גב המכשיר (תודה ל nirzon על הדיווח):

מדף המוצר של הממיר אנחנו מגלים שמדובר עם ממיר עם WIFI מתקדם (AC), יכולות 4K מלאות (4K ב-HEVC שזה הקידוד של יס, וכן VP9 שמאפשר גם שימוש ביוטיוב 4K). לממיר יש תמיכה ב-USB3 וכולל סטרימר מובנה חזק.  לממיר גם BT 3LE, כך שככל הנראה הוא יחובר ב-BT לשלט אשר גם יאפשר פקודות קוליות. לממיר כוח חישוב לא קטן בעולם התלת מימד ויש להניח שממשק המשתמש יהיה תלת מימדי ברמה כזו או אחרת.

קשה לדעת אם גם השלט ירכש מטכינקולור, אם כן, כך נראה השלט שהחברה מספקת עבור אותו הממיר. יס רומזת של StingTV יהיה כנראה גם סוג של ג'ויסטיק למשחקים, כך שיתכן שזה חלק מהחבילה של הממיר.

מיזם StingTV של יס, מה אנחנו יודעים עליו?

מבחינת תוכן, ההכרזה של יס מדברת על תכני מקור מעניינים ל-STING TV, מה שיכול להצביע על כך שהמיזם יהיה ממוקד קהל מסויים. קהלים כאלה יכולים להיות קהלים צעירים יותר ו-cord cutters מהסוג שהם לקוחות פוטנציאליים גם של CCC סמארט, סלקוםTV ופרטנרTV. יתכן שגם ניתן יהיה להציע שירות כזה לחדרי ילדים בכדי להוריד את העלויות של משפחה בעלת 4-5 ממירים כיום שמשלמת ליס סביב 300-350 ש"ח בממוצע.

נראה שמבחינה טכנית כל תכני הרכש של יס יכולים להיות חלק מ-STING TV, השאלה אם הדבר לא יגרום לקניבליזציה עבור הלקוחות (מעבר משירות יקר של יס לשירות זול יותר של STING) ולכן ככל הנראה לא כל קטלוג התכנים של יס VOD יהיה זמין. כבר ברור שאותם תכנים שמושכים אנשים לעבור מיס לסלקוםTV כגון HBO יהיו בשירות. יתר על כן, מדובר על קטלוג VOD של כ-24,000 שעות שהוא מכובד מאוד ביחס לספקי טלויזיה אחרים, אך משמעותית נמוך מהקטלוג המלא של יס.

האתר של StingTV מתמקד בצעירים ומדבר על תכני אנימציה, תכנים לנוער ועוד. ניתן גם לקרוא בין השורות של השירות שהחברה תתמקד בעיקר בשירות VOD שאליו היא תוסיף מספר ערוצים ספציפיים של יס.

מהאתר די ברור שהוא multi platform - שכן האתר מזכיר בפירוש הקלטות דרך הסמארטפון, טלויזיה חכמה, טאבלט ומחשב. כלומר, הממיר הוא רק נדבך אחד כאשר צפויות אפליקציות גם ל-iOS וכמובן לאנרואיד וגם למסכים חכמים (לכל הפחות לאלה של אנדרואידTV כגון פיליפס וסוני) אפליקציות גם לדפדפן ככל הנראה יסופקו כחלק מהשירות ויאפשרו צפיה גם ב-VOD וגם תזמון הקלטות של התוכן.

לפי הצילומים ברשת ככל הנראה מדובר בממיר עם ממיר DVBT מובנה. הממיר ככל הנראה לא יכלול מספיק נפח SSD בשביל שישמש להקלטות מקומיות.

מה שלא ברור הוא האם יס יתעסקו עם הקלטות ענן של ערוצי השידור הקיימים וישדרו גם את עידן+ מעל הרשת... כידוע, יס בויכוח מתמיד עם ערוצי הברודקסט על השאלה אם היא צריכה לשלם על התענוג של לשדר את ערוצים 2 ו-10 ובוודאי אם היא תאפשר הקלטה בענן או שירות catch up...

ההתנתקות והתחברות הם self service בדומה לשירות של Netflix, פיתרון אלגנטי שחוסך לא מעט כסף לתפעל.

ההרשמה לטלויזיה האינטרנטית של yes נפתחה

כמה זה יעלה לנו?

יס או "Sting" לא הצהירו על מחיר. המחירים כיום בשוק זולים למדי אך בכדי לגרום ללקוחות לעבור לשירות של יס, המחיר של שירות כזה יהיה צריך להיות תחרותי מאוד.

העלות של ממיר כזה היא כמה מאות שקלים לכל הפחות, אך מספר זה ניתן לסבסוד על ידי מחיר חודשי סביר.

ניחוש שלנו? להערכתנו (לא הגיע כל מידע על כך מהחברה עצמה!) המחיר יעמוד על בין 69 ש"ח ל-99 ש"ח לחודש עם תוספת עלות לממיר עצמו (שניתן יהיה ככל הנראה להתקין עליו שירותים מתחרים), יתכן שלשירות יתווספו עלויות נוספות אם רוצים להוסיף ערוצי ספורט או תכני פרמיום נוספים כגון סרטים בתשלום בסגנון שקיים בסמארט.

לאתר הרשמה המוקדמת לשירות 


לדיון בנושא: מיזם StingTV של יס, מה אנחנו יודעים עליו?


עוד מ: oferlaor
בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht