האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

סרט לסופשבוע: הפיתוי (The Beguiled)

מאת: אודין
07/09/2017 - 09:45 
 
 


קופולה גם מביימת, גם מפיקה וגם כתבה את התסריט המבוסס על ספרו של תומאס פי. קאלינן "הפיתוי". זה אינו העיבוד הראשון לספר, היה עיבוד לסרט זה בעבר (1971) דאז שיחק את התפקיד הראשי קלינט איסטווד. העלילה עוסקת בחייל "יאנקי" פצוע (קולין פארל), בעת מלחמת האזרחים בארה"ב, הנאסף לבית ספר לנערות דרומי, בו הוא זוכה לטיפולן המסור של הבנות. בעיקר בולטות ב"מסירותן" שלושת יפיפיות הדרום.

מנהלת בית הספר המרוחקת ומאופקת (ניקול קידמן), מורה מעט אבודה וחסרת ביטחון (קירסטן דאנסט, יקירת קופולה) ותלמידה אדמונית שובבה ושובה (אל פאנינג, AKA האחות היותר נסבלת). ניתן לתאר את הסרט כדרמה תקופתית, קופולה בדומה לסרטה "חמש ילדות יפות" לוקחת את הזמן בבניית האווירה והמתח העוצמתי. היא לא ממהרת ל"אקשן". דומה כי יותר עסוקה היא בטווית מערכת היחסים בין הנשים עצמן, עם החייל ברקע. והיא עושה עבודה מצויינת. מדהים לראות את השינוי בתפיסה, בהתנהגות, בעצם בכל עולמה של כל אחת מהדמויות מאותו רגע. 
תחת המים השקטים, שיעורי הנימוס, הנגינה ורקמות התחרה העדינות ב"בית הספר מרתה פארנסוורת' לעלמות צעירות" נוצרת המולה של התרגשות ומתח מיני סביב האורח הרצוי/לא רצוי אשר נקרה להן המובילה למקום אפל למדי.

המשחק, כמצופה מהכוכבים המעטרים את הסרט - יוצא מן הכלל. ביחוד, בלטה בכישרונה קירסטן דאנסט. כמה שהתנהגותה עשויה להיות מינורית, כפרח מבויש שנפתח לאיטו, היא מהפנטת על המסך. למרות הצוות המהולל שסביבה, היא שמה את כולם בכיס הסינר הקטן בשמלת המאה ה-19 תפוחת השרוול שלה.

 

סרט לסופשבוע: הפיתוי (The Beguiled)

אווירתי, ניואנסי, בלונדיני ונוגה

בעיני, האוירה וחקירת ההתנהגות הנשית ברגע שיש גבר בסביבה, מספיק מעניינת להחזיק את הסרט.

בטוחני כי עבור האמריקאים, החויה היא אינטנסיבית יותר, מאחר ובכל זאת מדובר בשילוב צפון ודרום, תקופת מלחמת האזרחים, שזהו חלק נכבד מהזכרון הקולקטיבי שלהם. עבורי, כישראלית מן השורה, זהו סרט אפלולי, מותח לעתים, מעניין לפרקים אבל לא טלטל את עולמי.לסיכום חוית הצפייה בו מאוד דומה להתרשמותי מ"חמש ילדות יפות".

אווירתי, ניואנסי, בלונדיני ונוגה.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: הפיתוי (The Beguiled)
עוד מ: אודין
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht