עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 סרט לחג -קינגסמן: מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

מאת: איתמר נימרוד
21/09/2017 - 14:40 
 
 

העלילה

"קינגסמן: מעגל הזהב" הוא סרט שני בעלילותיו של ארגון הסוכנים החשאים הבריטי ומלא הסטייל. בסרט הראשון הכרנו את הארגון דרך עיניו של אגזי (טארון אגרטון), צעיר פשוט שמגוייס לארגון ע"י הסוכן הבכיר הנרי (קולין פירת'). בסרט החדש סוכני קינגסמן מוצאים את עצמם לבד, לאחר שהמפקדה שלהם נהרסת ע"י ארגון פשע אכזרי ולא מוכר. הם יוצאים לגלות מאיפה מגיע הארגון הזה ותוך כדי עוברים שורה של הרפתקאות מטורפות.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

לביקורת

כש"קינגסמן" הראשון יצא, לפני שלוש שנים, הוא היה ההפתעה המרעננת של השנה. הוא היה פרוע, אלים, רועש, מצחיק, מודע לעצמו ומאוד כיפי. הוא לקח ז'אנר קולנועי שהתנהל בתבנית מסויימת ומאוד מיושנת והזריק לו דם חדש וצעיר. בנוסף, הוא העיר את עונת החורף, שנחשבת בהוליווד לעונת החגים וטקסי הפרסים שבה יוצאים הסרטים הכבדים והרציניים והקומדיות המשפחתיות הדביקות.למת'יו ווהן ולאולפני "פוקס" לקח זמן רב לעבוד על "קינגסמן : מעגל הזהב". הם רצו סרט שלא רק יזכיר את הסרט הראשון, אלא יעלה עליו ואף יותר מזה. אפשר להגיד שהצליח להם. "קינגסמן : מעגל הזהב" הוא סרט כיפי, מבדר ומאוד מודע לעצמו. הבעיה היא שחסרים לו הרעננות והעוקץ שהיו לסרט הראשון ושהפכו אותו למיוחד ושונה.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

כמו בסרט הראשון, גם ב"קינגסמן: מעגל הזהב" יש מינון מדוייק של אקשן והומור וצוחק בין השורות על סרטי הריגול והאקשן של השנים האחרונות וגם על עניינים אקטואליים כמו התפקוד של טראמפ כנשיא. מת'יו ווהן, שגם כתב את התסריט ביחד עם ג'יין גולדמן, צוחק הפעם על סדרת סרטי "מהיר ועצבני" ומגיש לנו עלילה עמוסה בדמויות, מקומות שונים בעולם וטוויסטים מופרכים וחסרי היגיון. גם האקשן לא חסר פה, רק שהפעם הוא מגיע במנות גדולות ועמוס בכל טוב. פיצוצים, יריות, מכות, אומנויות לחימה, תנועות מצלמה איטיות סטייל "מטריקס" ושימוש מעולה בפסקול. הסצינות הללו ממש טובות, אבל ככל שהסרט מתקדם הן נהיות גדולות, עמוסות ומופרכות יותר ויותר, מה שדי פוגע בהן ומוריד מהן את הכיף, העוקץ וההנאה. מה שאהבתי בסרט הראשון הוא שהיוצרים כל-כך נהנו לעבוד עליו וראינו את זה כל שניה על המסך. בסרט החדש הם רצו לתת את אותה תחושה, רק שהפעם הם עבדו מאוד קשה כדי לייצר עניין וזה הגיע לכך שהצופים כבר התחילו לאבד עניין ולחכות שזה ייגמר.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

רוב הבדיחות בסרט מצחיקות, כשגם הפעם הן עפות בקצב של מכונת ירייה על הצופה. גם באמצעות הדיאלוגים השנונים וגם בצורה עקיפה שגרמה לרוב האולם להיקרע מצחוק. מה שלי קצת הפריע היה קאסט השחקנים, שהיה לא אחיד. קולין פירת', טארון אגרטון ומארק סטרונג מצויינים כהרגלם, פדרו פסקל מ"נרקוס" נחמד, ברוס גרינווד מגיש סאטירה מדוייקת וכואבת על טראמפ וסר אלטון ג'ון גונב את ההצגה בהופעת אורח צבעונית ומאוד מצחיקה. חוץ מהם, שאר הקאסט די מחפף. האלי ברי אנמית, צ'אנינג טייטום וג'ף ברידג'ס לא מקבלים מספיק זמן מסך להראות את היכולות שלהם וג'וליאן מור מביכה.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

 לסיכום, אם אתם אוהבים אקשן גדול ומטורף ואתם צריכים פסק זמן מהארוחות של החג, "קינגסמן: מעגל הזהב" הוא אופציה אפשרית בהחלט.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

בקיצור - אפשר לראות.

סרט לחג -קינגסמן : מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)

"קינגסמן : מעגל הזהב" - בריטניה/ארצות-הברית 2017. 141 דקות. בימוי: מת'יו ווהן. תסריט: מת'יו ווהן, ג'יין גולדמן. שחקנים: קולין פירת', טארון אגרטון, מארק סטרונג, האלי ברי, צ'אנינג טייטום, ג'ף ברידג'ס, פדרו פסקל, ברוס גרינווד, אמילי ווטסון, האנה אלסטרום, מייקל גמבון, סר אלטון ג'ון. 


לדיון בנושא: סרט לחג -קינגסמן: מעגל הזהב (Kingsman: The Golden Circle)
עוד מ: itamarnimrod
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht