עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

3D - מדוע זה כבר לא קיים במסכים?

09/10/2017 - 21:35 
 
 

אז למה הסירו את התלת ממסכים של כל היצרנים המובילים? לדעתי לא מדובר בקונספירציה אלא שיקול כלכלי גרידא: 

1. אין מספיק תוכן - ההתלהבות של הקהל מתלת מימד יורדת והאולפנים כבר לא מפיקים בקצב שהפיקו בעבר. לפי המדד שבדקתי באתר blu-ray.com, הממוצע של סרטים שיצאו ב-2017 לחודש ירד ב-25% ביחס ל-2016 ו-2015 (שבערך שחררו סרטים באותו קצב).

http://www.blu-ray.com/movies/releasedates.php?year=2017&month=8&3d=1

2. אין מדיה - בלוריי, הפורמט העיקרי לשידור תלת מימד לא כולל בגרסאת ה-4K שלו את תלת המימד (המכשירים ימשיכו לתמוך במדיה 3D על גבי בלוריי רגיל) . כאשר רוכשים סרט צריך לבחור אם רוצים תלת מימד או 4K, אין מדיה שיש בה גם וגם. בנוסף, הקהל פשוט לא משלם על ערוצים שיש להם תלת מימד או מדיה אחרת עם תלת מימד - ולכן אין אינטרס לאולפנים להפיק תוכן כזה.

3. הקהל לא רוצה את זה - הקהל מצביע ברגליים וכאשר היצרנים נתנו מודלים עם תלת מימד לעומת בלי תלת מימד הקהל העדיף בבירור את המודלים ללא תלת מימד. הקהל כבר לא הולך לכל סרט תלת מימד, המשקפיים לא נוחים ככל הנראה ולכן הקהל מעדיף להמנע מלשים משקפיים ואחרי 2-3 סרטים פשוט מניחים בצד את המשקפיים וממשיכים לצפות בדו מימד...

4. עלות, עלות עלות - נכון שמדובר בגרושים - מדובר בצ'יפים זולים שכבר בנמצא ומשקפיים לא יקרים במיוחד. אבל כאשר מדובר במאות מיליוני מסכים, זה מתבטא במאות מיליוני דולרים של חסכון לחברות אם הן יסירו את הצ'יפים, לא יעשו בדיקות לפורמטים, יורידו את המשקפיים מהחבילה וכו'.

5. שיפור טכני - במקרים מסויימים הפילטרים של המסכים פשוט פוגעים ביכולות של המסך לעוצמות אור ולכן היצרנים יעדיפו להמנע משימוש בהם.

אז מה ניתן לעשות? להתגבר על כך. העולם מתקדם ואני מניח שבעוד כמה שנים גם הטרנד הזה יחזור בגרסא כזו או אחרת כי בסופו של דבר אנשים אוהבים משהו ראליסטי ותלת מימד כיום ראליסטי מאוד...


לדיון בנושא: 3D - מדוע זה כבר לא קיים במסכים?

עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הסבר על 3D/תלת מימד
 עוד על תלת מימד + VR


המאמר הפופולרי ביותר בתחום תלת מימד + VR:
ביקורת מסך פלזמה 3D תלת מימד - Panasonic 50VT20
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht