עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

מי ביקש דיסק 40 טרה ולא קיבל?

מאת: דניאל מטלון
16/10/2017 - 10:55 
 
 

חברת WD מכריזה על טכנולוגייה חדישה

באירוע תחת הכותרת באנגלית INNOVATING TO FUEL THE NEXT DECADE OF BIG DATA שנערך לאחרונה, חשפה חברת WEDTERN DIGITAL פריצת דרך טכנולוגית לאספקת דיסקים קשיחים בעלי קיבולת גדולה במיוחד.

הצורך בנפחי איחסון גדולים גדל מדי שנה בצורה כזאת שדיסקים קשיחים עד 10 טרה כבר לא מספיקים לארגונים המאחסנים מידע, כשהמושג "ביג דאטא" תופס תאוצה ומסביר את התופעה והצורך בנפחי אחסון עצומים.


ציטוט מתוך וויקיפדיה:


Big data is a term for data sets that are so large or complex that traditional data processing application software is inadequate to deal with them. Big data challenges include capturing data, data storage, data analysis, search, sharing, transfer, visualization, querying, updating and information privacy.


לתוך נישת הצורך בדיסקים גדולים, נכנסה חברת WD עם ההכרזה על שיטה חדשה לכתיבת מידע על דיסקים. עם גילוי ההכרזה הזאת, חשבתי על כותרת משנה למאמר בסגנון "טכנולוגיה ותיקה הקיימת כמעט בכל מטבח בעולם תופסת תאוצה בייצור דיסקים קשיחים מודרניים". ובכן מדובר על טכנולוגיה חדישה (לעולם הדיסקים) בשם המעניין MAMR שפירושה microwave assisted magnetic recording, אותה המציא פרופסור בשם JIMMY ZHU מאוניברסיטת קארנגי מלון . חיפוש קצר בגוגל העלה שהטכנולוגיה הזאת נמצאת במעבדות של הפרופסור כבר עשר שנים, ולאחרונה החלה WD להטמיע טכנולוגייה זו ואחרות, בדיסקים הקשיחים שעתידים לצאת לקראת 2019. במרכזה של טכנולוגייה זו נמצא רכיב הנקרא באנגלית SPIN TORQUE OSCILLATOR שתפקידו הוא לייצר את שדה המיקרו-גל המדובר ולהקליט (לכתוב) את המידע בצפיפות גבוהה במיוחד. ב-WD מדברים שבמשך הזמן הם יגיעו ליכולת כתיבה של יותר מ-4 טרהבייט לאינץ רבוע.מי ביקש דיסק 40 טרה ולא קיבל ?

שרטוט של רכיב האוסילטור (מקור: קובץ PDF קרנגי מלון)

יש לציין גם שטמפרטורת הכתיבה לדיסק יכולה להגיע למאות מעלות צלסיוס, ובנוסף לטכנולוגייה זו קיימות טכנולוגיות נוספות וחדשות העוסקות במלאכה, כמו Micro Actuation and Recording Head Manufacturing - פיתוחים חדשים באופן תכנון וייצור ראשי כתיבה לדיסקים קשיחים.

הנה וידאו קצר שמדבר על ההכרזה מבית WD:


ניתן לקרוא מידע נוסף על ההכרזה בקישור הבא.


לדיון בנושא: מי ביקש דיסק 40 טרה ולא קיבל?עוד מ: idm
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht