עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות

07/11/2017 - 17:10 
 
 

המאמר מתעדכן בהתאם לשינויים בחברות השונות

וידאו

הקדמה

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות

ב-1 לנובמבר 2017 היתה מהפכה קטנה שמתחרה בפתיחת שידורי הטלויזיה, המעבר לצבע ופתיחת הערוצים המסחריים (ערוצים 2 ו-10). לראשונה עברו כל הזכייניות להיות בעלות רשיון והחלו לשדר ב-HD. 

רבים, כולל עבדכם הנאמן, פשוט לא האמינו שזה באמת יקרה, אבל הפיצול קרה ואת הגלגל אי אפשר להניע לאחור. אנחנו כיום עם מספר רב של ערוצים חינמיים ב-HD. השמחה כמובן מוגבלת גם מבחינת היכולת המסחרית של הערוצים להחזיק מעמד אך לוידאופילים שביננו חשוב לדעת מי שירות הטלויזיה האיכותיים בישראל. 

לצורך הבדיקה יצרנו קשר עם כל חברות הטלויזיה שפועלות בישראל. כולן הסכימו לשתף פעולה ולכן יש לנו לראשונה השוואה ישירה של כל ספקיות הטלויזיה שזמינות לקהל הישראלי והכל דרך מסך אחד.

הבדיקה נערכה בעזרת מסך LG OLED 55C6, כאשר רסיבר דנון שימש למיתוג המקורות. חיבור הרשת היה 100M (סביב 76M אפקטיבי) אשר מספיק לכל השרותים הללו בכדי לטפס לשיא האיכות שלהם.

אופן הבדיקה: צפינו באותם התכנים (תוכניות הבוקר) בכל השירותים השונים וכמובן רשמנו את מסקנותינו.

אז בואו ונתחיל:

הוט Next+ 

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציותהשירות של Next+ הוא שירות מעניין. מדובר בשירות low cost של הוט בעלות של כ-89 ש"ח אשר כולל חבילת ערוצים מעט מצומצמת, עם הממיר Fiberbox mini של החברה. הממיר אינו כולל יכולות הקלטה מקומית אך יכול להתחבר או לתשתית של הוט או לתשתית אינטרנטית. במקרה שלי הוא חובר לרשת האינטרנט מבוססת בזק והשירות עבד ללא בעיה. 

לשירות יש כמובן יכולות start over כמו כל שירות של הוט, אך אין עדיין שירות הקלטה מה שמגביל את השירות. עם זאת יש שירות start over שמאפשר לראות תוכנית אחת או שתיים לאחור, אך אין שירות catchup שמאפשר צפיה של שבוע לאחור כמו בסלקוםTV, סמארט או פרטנרTV. יש הקפאה של זמן וגם מעבר אחורה שעובדים מצויין.

מה שכן יש כסוג של פיצוי הוא שירותי ה-VOD המפורסמים של הוט שכוללים גם תכנים מרשת/קשת לפי הסכמי התוכן עם החברות.

הממיר מרגיש מעט מיושן בממשק אך כל מי שעבד עם הוט ירגיש מיד בבית. 

מבחינת איכות תמונה, מדובר על שידור אדפטיבי - השידור מתחיל באיכות מעט נמוכה (SD) ולאחר מספר שניות האיכות משתפרת והופכת ל-HD. איכות התמונה מצויינת ובדירוג השירותים - שירות HOT NEXT קיבלו את הציון השני הכי גבוה משירותי הטלויזיה הזמינים כיום מבחינת איכות תמונה.

חשוב לציין - הממיר משתמש בשירותי OTT ולכן אינו מייצג בהכרח את היכולות של ממיר HOT מלא (כגון פייבר או פייבר מיני) אשר משתמשים בתשתית כבלים ולכן איכות התמונה שלהם צריכה להיות גבוהה יותר מאשר שירות NEXT.

יס yes Ultra 

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות

עקב האכילס של יס היו שידורי ערוצי הברודקסט. בכל הבדיקות שערכנו במהלך השנים, יס היתה מספר 2 באיכות התמונה וזאת כמעט תמיד בשל האיכות הירודה של ערוצים אלה דרך הממירים שלה שפשוט יותר מתאימים ל-HD. אז איך השידורים של הערוצים נראים ביס אולטרה? מדהים. איכות התמונה היא הטובה ביותר מכל השירותים שבדקנו (כדאי לקרוא גם את הסעיף על StingTV שהגיע כמעט לרמה של יס אך איבד נקודה שלמה). הממיר הוא בעל היכולות הגבוהות ביותר מבין הממירים שבדקנו - עם יכולות הקלטה מקומיות, הרבה מאוד טיונרים, תמיכה ב-4K (אך ללא HDR) ועוד.

כמובן שכל הערוצים מאפשרים הקלטה וניתן לגלול אותם אחור,אך בתנאי שאתם כרגע מחוברים אליהם. בערוצי הברודקסט לא ניתן לגלול אחורה ערוץ שאתה לא צפית בו (חיסרון ביחס לשירות catchup ו-startover מלא). ניתן להקפיא, להקליט ולקפוץ קדימה ואחורה בתוכניות. חסרון נוסף הוא שירות Primetime שמאפשר לממיר להקליט בערב שני ערוצים במקביל בשעות הפרייםטיים. הבעיה? יש לנו 3 או אפילו 4 ערוצים (כאן מתחילים להביא תכנים מעניינים כמו מדינת הגמדים והיהודים באים) שנרצה להקליט בפרייםטיים. את זה נצטרך להקליט ידנית. לא סוף העולם ודי טריוואלי למי שמורגל בממיר של יס.

יס משום מה מסמנת את ערוצי הברודקסט כ-upscale מה שאינו נכון, הערוצים הם FHD.

מבחינת מחיר מדובר בחבילה היקרה כיום עם מחיר שנע סביב 250 ש"ח לחודש.

סלקום TV

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציותלצורך הבדיקה של סלקוםTV נדרשת בדיקה כפולה. תחילה בממיר שלהם (דור שני) אשר כולל טיונר עידן+ וכאשר צופים בערוצי הברודקט הוא משתמש בשידור זה. החברה היתה המתנגדת העיקרית למעבר ל-HD ללא שילוב הערוצים ב-HD בעידן+. הסיבה לכך שהתלות שלה בעידן+ נובע מסיבות כלכליות - החברה מעדיפה להשתמש בעידן+ החינמי על פני הפצת השידורים דרך האינטרנט שעולה לא מעט כסף (אך זה בדיוק מה שכל שאר החברות עושות). מדובר בחברה היקרה ביותר מבין חברות ה-Low cost ולכן היה ניתן לצפות שדווקא הם ירימו את דגל ה-HD. 

בלוח השידורים לא מסומן HD אך כאשר מעבירים את הערוצים הלוגואים של הערוצים אומר HD (זה לא בשליטת סלקום כמובן). 

טוויסט מעניין בעלילה הוא שהחברה כידוע מספקת שירות start over ושירות catchup והופתענו לגלות שהשירותים הללו דווקא כן מסופקים ב-HD. 

הגיוני היה לצפות שבאפליקציה של סלקום בטלויזיית ה-LG (אפליקציית WebOS) השידורים הללו יהיו ב-720P, למרות שבתחילת הדרך החברה שידרה ב-SD, נראה שהחברה עובדת על שיפור בנושא זה. בבדיקות שערכנו האיכות לא היתה עקבית ונעה מאיכות SD עם לא מעט בעיות לאיכות HD סבירה (אך לא ברמה של יס, הוט או סטינגTV). באפליקציה חסר משום מה יכולות ה-catchup החדשות ויש לקוות ששם החברה תספק את השירות ב-HD. ניתן להקליט עד 50 שעות (ההקלטה גם תתבצע ב-HD) ולהשתמש בשירות בעד 5 מכשירים.

חשוב לציין שהמגבלה באיכות היא החלטה של חברת סלקום שיכולה בכל עת להעביר את השידורים ל-HD. שירותי סלקום מתחילים במחיר של 99 ש"ח.

פרטנר partner TV 

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציותשירות פרטנרTV הוא השירות הראשון בישראל על בסיס אנדרואיד TV, מדובר בממשק מתוחכם (אולי מתוחכם מדי) וזה גם אחד השירותים הזולים בתחום (69 ש"ח כולל נטפליקס בחינם לחצי שנה). מדובר בממיר שיכול לעבוד ב-4K (אך ללא HDR) שהתכנים שלו מעט דלים שכן פרטנר עדיין לא סימו את רכישת כל התכנים המתוכננים לשירות.

בתחום ה-HD, מדובר באכזבה שכן איכות התמונה בשירות פשוט אינו טוב. פרטנר מתעקשים שמדובר באיכות FHD, אך בפועל איכות התמונה פשוט לא טובה - התמונה מטושטשת. יתכן שזה FHD בקצב נתונים נמוך אבל תהא הסיבה אשר תהיה, קברניטי פרטנר צריכים לשפר את איכות התמונה. התמונה נבדקה בשידור חי וב-catchup ו-startover ואין הבדל בינהם לשידור החי. עוד בעיה מוזרה שראינו בשירות הזה (וגם בשירות סמארט) הוא גמגום שמרמז שהחברה משדרת ב-25FPS מבלי לבצע deinterlace תקין. הגמגום מרגיז ולא נעים. ניתן להקליט עד 50 שעות ולהשתמש בשירות בעד 5 מכשירים.

בקיצור, איכות השידור בשידור חי גבוהה משל סלקום ועידן+ אך לא בהרבה, וב-catch up ו-startover האיכות פחות טובה משמעותית מסלקום, יס ו-StingTV.

Sting TV

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות

שירות StingTV הוא החדש ביותר מבין השירותים השונים ומשמש ליס בכדי למנוע המשך דימום של לקוחות מהשירות היקר לשירותי ה-low cost. השירות רק התחיל ולכן לא בטוח שהכי פייר להשוות אותו לשירותים שכבר התייצבו. עם זאת, לא נוכל להשלים את משימתנו ללא השוואה של שירות זה.

השירות מבוסס אינטרנט כמובן, וכולל ממיר מתקדם אנדרואידTV הדומה בגרסא שלו לפרטנר, אך שונה בממשק ובתפעול שלו. בניגוד לפרטנר, הממיר לא כולל Netflix (אישור בדרך) הוא ממיר 4K (אך HDR בדרך).

מבחינת איכות התמונה הממיר משתמש במנגנון אדפטיבי חדשני במיוחד ומדובר באיכות התמונה הטובה ביותר מכל השירותים האינטרנטים שבדקנו. בתחילת הבדיקות השידורים סבלו מהפרעה דיגיטלית משונה שבאה והלכה, אך עם הזמן השידור התייצב והבעיה נמוגה.

החברה עדיין לא השיקה את השירות catchup/startover שלה. משמעות הדבר שאין דרך לעשות אחורה או להתחיל תוכניות מההתחלה. הממיר כולל 100 שעות הקלטה בענן, אך ניתן כעת להשתמש בשירות בעד 2 מכשירים ניידים לחשבון בלבד. המחיר מעט מורכב לחישוב בשל שיטת החבילות, כך שאפשר בעצם להתחיל לשלם סביב 29 ש"ח ועד 99 ש"ח (לא כולל ספורט).

סמארט Smart

smart בעקבות נטפליקס - נסו אותנו קודם בחינם

שירת סמארט של טריפלC ו-Vonetize הוא השירות הרב ערוצי הזול בישראל עם חבילה של 50 ש"ח. השירות כולל מספר לא קטן של ערוצים כולל כמובן את ערוצי עידן+ ב-HD. איכות התמונה טובה, אך לא כמו יס/הוט/סטינג - כלומר, יותר טובה מסלקום ופרטנר וכמובן מעידן+ עצמו. עם זאת, בדומה לשירות של Sting גם כאן חוויתי מדי פעם הפרעות דיגיטליות שמקורן ככל הנראה בעיות במקודדים.

שירות catchup קיים אך לשם כך נדרש הממיר ולכן לא בחנתי את השירות.

כדאי לציין שבעיתונות פורסם לאחרונה על כך ששירות זה נמצא בצרות בשל סכסוך בין החברות. יש לקוות שהחברות יחזרו לעניינים שכן מדובר בשירות ראוי עם ערך לא מועט בזירה הישראלית.

עידן+ (ממיר מובנה במסך 55C6)

השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות

לא סתם שמנו את הלוגו של עידן+ בקטן מכיוון שהוא משדר כיום את הערוצים השונים בשני מרבבים שונים. משמעות הדבר , מעבר לפיצול של ערוץ 2 לרשת וקשת, הוא הוספת ערוצים נוספים למערך: ערוצים 20, 24 וערוץ כאן ב-HD. עם זאת, בשל אי הרצון של החברות לשלם עוד על שידור בעידן+, הרשות לא העלתה את ערוצים 12, 13 וערוץ 10 (אפיק 14) ב-HD לשירות. 

משמעות הדבר היא שאין הרבה טעם ברכישת ממיר חדש שיתמוך בשידורים החדשים כל עוד המאבק הזה לא נפתר. הבעיה שלא רק מדובר בכ-100,000 לקוחות עידן+ (קשה לדעת כמה לקוחות אמיתיים יש בשירות הזה) אלא גם לקוחות סלקום מושפעים מהמהלך ויתכן שגם לקוחות פרטנר.

השירות כידוע הוא שירות חינמי ואתם נדרשים רק לרכוש ממיר (המחירים נעים בעלות חד פעמית של סביב 100-200 ש"ח) או להשתמש בטלויזיה עם ממיר מובנה של עידן+ כפי שאני עשיתי בוידאו (כאמור מסך LG OLED 55C6).

מבחינת יכולות, זה תלוי בממיר או ביכולות של המסך שלכם. במקרה שלי למשל, יש יכולות הקלטה מלאות במידה ואני מחבר דיסק און קי מספיק מהיר (נדרש USB 3.0) או דיסק קשיח נייד. אם וכאשר הרשות השניה תתחיל לשדר עידן+ ב-HD (לדעתי קבוצה צרכנית שתתבע את הרשות או את המדינה יכולה לגרום לזה לקרות).

ציונים

אז לכל ה אמ;לקים מבינכם, להלן ציוני החברות השונות על איכות תמונה, הקלטה סטרטאובר, catchup:

הוט Next+

 • 89 ש"ח
 • איכות תמונה (10/12/13): 9.5 (HD מעולה)
 • הקלטה: אין
 • startover: יש ב-HD
 • catchup: אין

יס yes Ultra (השירות אינו מבוסס תשתית אינטרנט למעט שירות ה-VOD!)

 • מתחיל ב-150 ש"ח, בד"כ סביב 250 ש"ח למשפחה ממוצעת
 • איכות תמונה (10/12/13): 10
 • הקלטה: מקומית
 • startover: אין לערוצים 10/12/13
 • catchup: מוגבל דרך שירות Primetime

סלקום cellcom TV ממיר

 • 99 ש"ח לפני ספורט
 • איכות תמונה: 5
 • הקלטה: 50 שעות בענן ב-HD!
 • startover: באיכות 720P!
 • catchup: באיכות 720P!

סלקום cellcom TV אפליקציה חכמה (WebOS)

 • 99 ש"ח לפני ספורט
 • איכות תמונה: 5
 • הקלטה: 50 שעות בענן ב-HD!
 • startover: לא
 • catchup: לא

פרטנר partner TV

 • 69 ש"ח כולל נטפליקס לחצי שנה (כולל ספורט לחצי שנה)
 • איכות תמונה: 6 (תמונה אינה חדה ויש גמגום מוזר בתנועה)
 • הקלטה 500 שעות בענן 
 • startover: יש (תמונה לא חדה).
 • catchup: יש (תמונה לא חדה)

סטינג Sting TV

 • חבילות מורכבות (מתחיל ב-29 ש"ח, או 99 לחבילה המשפחתית לא כולל ספורט)
 • איכות תמונה: 10
 • הקלטה: יש ב-HD
 • startover: עדיין לא הושק 
 • catchup: עדיין לא הושק

סמארט

 • 50 ש"ח (לא כולל ממיר, ללא ספורט)
 • איכות תמונה: 7.5 (הפרעות דיגיטליות וגמגום מוזר בתנועה)
 • catchup: יש לממירים בלבד

עידן+

 • חינם (עבור ממיר, תשלום חד פעמי של 100-200 ש"ח)
 • איכות תמונה: 5 (SD)
 • הקלטה: תלוי בממיר או במסך החכם שלכם
 • startover: מוגבל ותלוי ביכולות הממיר או במסך החכם שלכם
 • catchup: אין

תגובת סלקום: לא התקבלה עדיין במערכת

נעדכן במידה ונקבל תגובות מגורמים נוספים.

עדכונים נוספים: נראה שיס עובדים על הבעיה בהפרעות השידורים וביממה האחרונה לא ראיתי אותה חוזרת שוב. יתכן שהבעיה נפתרה. 

הכתבה בחסות LG 


לדיון בנושא: השוואת איכות ופיצ'רים עבור ערוצים רשת/קשת/ערוץ 10 בחברות הרב ערוציות


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht