עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

16/11/2017 - 17:05 
 
 

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

הילד אוגי (בגילום מצויין של ג'ייקוב טרמבליי) הוא ילד שנולד עם בעיה גנטית שגורמת לפנים שלו להיות מעוותים. לאחר אין סוף ניתוחים שאיפשרו לו לראות לשמוע ולדבר, הוא סוף סוף מספיק גדול בשביל לעבור ממסגרת לימוד ביתית (home schooling) למסגרת חברתית של חטיבת ביניים.

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

המעבר הזה, שהוא מורכב בכל מקום, אך במיוחד בארה"ב - שבו הקליקות והסדר החברתי נקבעות סופית, הן מלכודת נוראית עבור מי שמושך תשומת לב בצורת עיוות בפנים.

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

הנושא של הסרט הוא טעון מלכתחילה. הוא אינו יכול להפיל על הצופה יותר מדי מכיוון שאם אוגי יהיה דוחה באמת הוא יפגם בהנאה שבסרט ולכן אחרי שתי דקות די מתרגלים למראה שלו, למרות שחבריו לכיתה ולבית הספר לא מצליחים לעשות זאת. נוסף על כך, הסרט מתרחק מלהטיל ביקורת על שיטת המעמדות והקליקות האמריקאי שבהכרח שם את אוגי בפינה שאין לו שום דרך לצאת ממנה. לכן, הסרט משתמש בתעלולים כמו אינטיליגנציה גבוהה מצידו של אוגי, הורים אוהבים, חברים טובים ומאגר בלתי נדלה של סכריניות בכדי לחפות על האכזריות של המציאות.

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

שני ההורים, בגילומם של ג'וליה רובטרטס ואוון וילסן משלימים את התמונה הסכרינית - שניהם מסורים ואוהבים את הילדים וביחד הםמצגים את המשפחה המסורה לבעיה של הילד. הסרט עצמו והתסריט מחושבים מאוד ומתוכננים לגרום לקהל לצחוק, לבכות ולקפוץ לפי סימן. הבעיה העיקרית בסרטים כאלה שמרוב מתיקות חוטפים סכרת.

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

מבחינתי, החלק המוצלח ביותר בתסריט היה הקטע עם האחות שמראה שיש עוד צד למשפחה הסכרינית, אבל למרבה הצער אפילו היא והחברה שלה לא מצליחות באמת למרוד ובסופו של דבר נכנסות לשבלונה של המשפחה האמריקאית המושלמת והאידאלית. 

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

הסרט Wonder הוא סרט אמריקאי מאוד אשר מצייר עולם אידאלי שבו כל דבר מסתדר בגלל טוב הלב של האנשים שמתחשבים ואפילו הרעים מבינים את הטעות שלהם והופכים לחברים של הגיבור. המנהל מתעלם מדרישות ההורים העשירים, המורה הוא פליט אידאליסטי של עולם ההייטק האכזרי, להורים יש אין סוף זמן וסבלנות לכל הבעיות של העולם ותמיד הכל מסתדר היטב למשפחה הגרעינית האידאלית.

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

בתור אחד שעבר את המסננת הלא מאוד נעימה של חטיבת ביניים אמריקאית, אני יכול להעיד שהמציאות אכזרית בהרבה ושנדיר למצוא ילדים שמסתדרים עם חריגות. המערכת האמריקאית בנויה לתמוך במבנים חברתיים בסיסיים מאוד (ספורטאים, גיקים, חובבי קולנוע, חובבי תאטרון וכו') ומתקשה לבלוע את מי שלא מסתדר לפי אחד מהנישות המוכרות לה. יש אחוז לא קטן של "חריגים" שהם שקטים מדי, או לא מסתדרים במבנה הקשיח הזה והם לעולם יהוו מוקד ללעג בשיטה הזו. השיטה הישראלית הפכה בשנים האחרונות ליותר כזו, אך היא מטבעה סלחנית יותר ופתוחה יותר לטיפוסים מורכבים יותר. אני בספק אם אוגי אמיתי היה מצליח להסתדר בבית ספר כזה, כולל גם בחטיבה אליטיסית ויוקרתית כמו זו שאוגי נמצא בה בסרט. 

סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder

סיכום: מתוכנן בקפידה לגרום לכם לדמוע, מצליח בזה

"פלא" - ארה"ב 2017. 113 דקות. תסריט ובימוי: סטפן צ'בוסקי. שחקנים: ג'וליה רוברטס, אוון וילסן, ג'ייקוב טרמבלי, ומנדי פטנקין.


לדיון בנושא: סרט לסוף שבוע: פלא - Wonder


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht