עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

שוק הרכיבים האלקטרוניים לרכב מעלה הילוך

21/11/2017 - 20:10 
 
 

שוק הרכיבים האלקטרוניים לרכב מעלה הילוך
ההתפתחויות בעולם הרכב האוטונומי גוררות אחריהן תנופה בשווקים של מוצרים נלווים ועולם הרכיבים האלקטרוניים לרכב הוא המרוויח הגדול מכולם.


בין השנים 2016 ועד 2021 צפויות מכירות מערכת הרכב האלקטרונית לעלות בקצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR) של 5.4%. על פי מחקר של חברת IC Insights זהו הגידול הגבוה ביותר מבין שש קטגוריות עיקריות בתחום רכיבי האלקטרוניקה.

שוק הרכיבים האלקטרוניים לרכב מעלה הילוך

הביקוש הגדל במערכות אלקטרוניות חכמות לרכב עולה בהתמדה. במיוחד מתמקדת תשומת הלב יותר ויותר ברכבים האוטונומיים, בעולם רכב לרכב (V2V), בעולם רכבים לתשתיות תקשורת (V2I) וכמובן גם בתחום הבטיחות, הנוחות, התכונות סביבתיות וגם ברכבים חשמליים.

תעשיית האלקטרוניקה בענף הרכב גדלה ככל שהטכנולוגיה הופכת ליותר זמינה עבור רכבים ברמת גימור בסיסית וברמת הביניים. עבור יצרני וספקי רכיבי מוליכים למחצה (IC), אלו הן חדשות טובות, מכיוון שצריכת המעגלים האנלוגיים, MCUs, וכן מספר רב של חיישנים תגדל עבור מרבית המערכות של הרכבים החדשים.

פלח הרכיבים לעולם הרכב צפוי להוות חלק של כ- 9.1% מסך שוק המערכות האלקטרוניות בעולם, בהיקף של 1.49 טריליון דולר בשנת 2017. זוהי עלייה קלה לעומת החלק של 8.9% בשנת 2015 ו- 9.0% בשנת 2016.

שוק הרכיבים האלקטרוניים לרכב מעלה הילוך

התרומה של עולם הרכב בתחום ייצור מערכות אלקטרוניות גדלה באופן הדרגתי במהלך השנים והוא צפוי להראות רק רווחים של כאחוז מכלל שוק המערכות האלקטרוניות עד שנת 2021, כאשר אלקטרוניקת הרכב צפוייה להוות 9.8% מסך המכירות של מערכות אלקטרוניות גלובליות. זאת אף על פי שמערכות אלקטרוניקה רבות מתווספות לכלי רכב חדשים.

הדו"ח של IC Insights בנושא מערכת אלקטרונית ושוק המעגלים המשולבים מציין את הנושאים הבאים:

  • התחזית עבור פלח האקטרוניקה לרכב צופה שהשוק יגדל במהירות עד שנת 2021.
    אלו הן חדשות טובות עבור יצרני המעגלים המשולבים לרכב, אשר צפוי לעלות ב- 22% בשנת 2017 ו- 16% בשנת 2018.
  • המערכות האלקטרוניות התעשייתיות צפויות ליהנות משיעור הצמיחה המהיר ביותר (4.6%) עד שנת 2021, כגון רובוטיקה, מכשירים לבישים בתחום הבריאות ומערכות עבור שוק ה-  Internet of Things. בשנת 2017 שוק המעגלים המשולבים האנלוגיים צפוי להוות כ- 45% משוק ה- IC בתעשייה.
  • בשנים 2016-2021, קצב הצמיחה השנתי הממוצע של מערכות התקשורת צפוי להיות 4.2%, שכן המכירות העולמיות של טלפונים חכמים והתקנים ניידים אחרים צפויות להגיע יגיעו לרוויה. השוק האסייתי צפוי להציג את הצמיחה האזורית הגבוהה ביותר של מערכות תקשורת, בסך 69% מכלל שוק תקשורת IC בשנת 2017.
  • עד שנת 2121, צפוי שוק מערכות האלקטרוניקה למגזר הצרכני להציג קצב צמיחה שנתי הממוצע של 2.8%. פלח הרכיבים הלוגיים צפוי לייצר את השוק הגדול ביותר. בסך הכל, צפוי שוק זה להגיע לכ- 2.4% במהלך השנים 2016-2021 .
  • הדרישה למכשירי מחשוב אישיים (מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, טבלטים) היתה יציבה ונותרה כמעט ללא שינוי, כאשר היא מציגה את קצב הצמיחה השנתי הממוצע החלש ביותר עד שנת 2021. שוק ה- IC עבור תחום המיחשוב צפוי לגדול ב- 25% בשנת 2017, בעקבות עליית המחירים הגדולה של רכיבי המחשב מסוג  DRAM ושל זיכרונות פלאש NAND.

ניתוח זה יכול לעזור לסטודנטים או מחפשי עבודה לאיזה כיוון בעולם האלקטרוניקה לפנות.

מקור: 2018 IC Market Drivers Report


לדיון בנושא: שוק הרכיבים האלקטרוניים לרכב מעלה הילוךעוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על טכנולוגיה כללי


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טכנולוגיה כללי:
תחנת עבודה HP Z4 G4
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht