עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 CES 2018: סמסונג מפתיעה עם מסך ענק בטכנולוגיה חדשה: מיקרו LED

10/01/2018 - 17:00 
 
 

CES 2018: המסכים של סמסונג לשנת 2018

סמסונג השנה פחות התמקדה במוצר ספציפי ויותר בקונספטים שילוו אותנו בשנים הקרובות. 

מיקרו LED הוא קונספט לא חדש, ואפילו ראינו ניסיון קונספט של סוני מלפני מספר שנים לעשות דבר דומה, נסיון שלא צלח בסופו של דבר להפוך את הטכנולוגיה למסחרית. הרעיון פשוט - מזעור של LED רגיל לרמה כל כך קטנה (במקרה של סמסונג 1/33 ביחס ל-LED רגיל של שלטי חוצות) שאפשר יהיה להשתמש בה לטובת קולנוע ביתי. זה לא רק עניין של מזעור, אלא שימור עוצמות האור, אורך חיים וטווח צבעים. תצוגת היכולת של החברה בתערוכה היה מסך 146" שנראה די מדהים - קונטרסט מרשים, עוצמות אור חזקות וטווח צבע רחב. כמובן שזה עדיין לא מסחרי והחברה מבטיחה להשלים פרטים לקראת מרץ. 

החלק הכי מעניין בטכנולוגיה זה המודולריות שלה, מה שמאפשר לכם לבנות תאורטית מסך בכל גודל ופרופורציה שתבחרו. זה גם אומר, שאם יש בעיה כלשהי, אפשר להחליף קטע מהמסך. גם כאן יש עוד אתגרים לא קלים בדרך שכן נדרש עוצמות חישוב ועיבוד תמונה בשביל לבצע משהו כזה שלא ראינו עד כה במסכים תצוגה. להערכתי אנחנו עדיין מרחק של שנים בודדות ממסחור של הטכנולוגיה באופן מלא ועד שנוכל להרשות לעצמנו את המחיר של מסך כזה. היתרון של LED הוא כידוע שאורך החיים שלו ארוך מ-OLED ושהוא מייצר אור של עצמו, ולכן גם יכול להגיע לקונטרסט גבוה ממסכי LCD/LED.

סמסונג נכנסת חזק לתחום האינטליגנציה המלאכותית וכמו עוד חברות בתערוכה משלבת עוזרת אישית (במקרה של סמסונג מדובר בפרוייקט רב שנים שנקרא Bixby). המסכים של סמסונג יתמכו באלקסה ובגוגל, אבל העוזרת העיקרית של החברה תהיה ביקסבי והחברה ממנפת את הרכש מלפני יותר משנה של SmartThings בכדי לאפשר לה להתממשק כמעט לכל מוצר שקיים, בין אם הוא WiFi או Zigbee מה שסוף סוף יביא את הבית החכם לקהלים רחבים שלא הכירו זאת בעבר.


לדיון בנושא: CES 2018: המסכים של סמסונג לשנת 2018


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht